FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pohár z Vyšehradu nevezeme

  Ve finále turnaje na Vyšehradě náš tým podlehl Slavii „B“ 0:2 a skončil tak druhý.   Zápas ani náznakem nepřipomínal sobotní vítězství 2:1 nad Spartou „B“ v semifinále.

Cesta do finále v sobotu nebyla snadná, rezerva Sparty chtěla našemu týmu oplatit porážku ze středečního přípravného zápasu. Byla na dobré cestě, když se pražané v 54.minutě ujali vedení. Jenže Jedinák s Bednářem se v 70. a 75. postarali o rychlé otočení skóre a když naši hráči dokázali tento výsledek udržet až do konce, postoupil Chmel do finále, kde se o pohár utkal s juniorkou druhého pražského „S“. I zde byl náš tým mírným favoritem.

Jenže nedělní finále se Chmelu vůbec nepovedlo. Už v 5.minutě se po chybě obrany dostal do velké šance jeden osamocený slávista, ale zakončil slabě a Rada si poradil. Jiné to bylo ve 13.minutě, kdy se Slavia dostala před naší branku rychlou kombinací po levé straně, statiská obrana Blšan jen příhlížela tomu, jak útočník Slavie překonává bezmocného Radu – 0:1. Oo té chvíle už to s naším týmem vypadalo špatně, což se mohlo změnit v 15.minutě, kdy trestný kop Pilaře lízl hlavou Šiml, ale brankář Slavie Diviš ho vytáhl nad břevno. Něco podobného bylo k vidění ve 25.minutě po rohovém kopu.

Ve 27.minutě musel pro zranění (nakopnutí do nohy) odstoupit Tomáš Pilař a nahradil ho Čonka. Ve 34.minutě několika fandů Blšan i celé lavičce zatrnulo při nedorozumění Rady s Jedinákem, na hranici pokutového území, vše ale dobře dopadlo. O dvě minuty později viděl náš obránce Rosa žlutou kartu za protesty.

Druhý poločas už vůbec dobrý fotbal nepřinesl. Slavie v 63.minutě dala druhý gól, ale přitom byl odpískán ofsajd. V 68.minutě tvrdou střelu sešívaných z hranice vápna vyrazil Rada. Kolem 80.minuty se objevily náznaky snahy Blšan o vyrovnání, zápas na chvíli získal tempo, ale nic z toho nebylo. Snad jen když se v 79.minutě dostal před gólmana Čonka, ale zakončoval nedůrazně.

Rozhodnutí o zápase přišlo v 85.minutě, kdy naši hráči spíš sledovali, jak se po průniku po pravé straně dostal jeden ze slávistů k centru do vápna a druhý k zakončení hlavou, čímž upravil na 2:0 pro pražany. Ti se tak mohli radovat s prvenství v turnaji a tím i prémie 30 000Kč. Chmel bere za stříbro 20 tisíc. Dnešní výkon však nastolil otázku, zda jsme si druhé místo v turnaji vůbec zasloužili….

turnaj na Vyšehradě, 25.2.2007, neděle, 14:00

FK Chmel Blšany – Slavia Praha „B“ 0:2 (0:1)

BLŠANY: Rada – Rosa, Novotný, Jamrich, Loos – Krejčík (46.Trup), Pilař (27.Čonka), Šiml, Jedinák, Bednář (46. Kožíšek) – Bogdanov
ŽK: Rosa

FK Chmel Blšany | 25.2.2007 17:04 | 529x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:18:25