FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Po rychlém vedení jen dva body po penaltách

Blšany opět nepřekvapily a na hřiště vyběhli noví hráči, kteří přišli na poslední chvíli, naproti tomu ti předem avizovaní se neobjevili ani na lavičce. Tam oproti zápisu seděl jen jediný náhradník, Vácha.

V týmu zůstává Tomáš Pilař s Kalaninem, naopak s určitostí již mezi chmelnicemi neuvidíme Macka a Rollingera. Novými hráči jsou Ivan Šolar, Gustav Müller do pole a do brány Jan Lukeš. Jen z tribuny mohl přihlížet Prückner, který má trest na 3 utkání.

Klání začalo s desetiminutovým zpožděním a hosté jakoby zůstali myšlenkami v šatně. V první minutě byl v pokutovém území faulován Nový a nařízenou penaltu proměnil Siegl ml. Za další tři minuty poslal Farář kousek od rohového praporku centr před branku a nová posila, Jan Šolar překonal Turánka v bráně podruhé. I pak měli domácí převahu, ale tu nedokázali zužitkovat. Ve 37. přišla ojedinělá akce hostí a z ní po rychle rozehraném autu bývalý hráč Blšan Uhlík snížil. Do přestávky chyběly snad jen sekundy, když přišla parádní střela Fefrčíka do šibenice a bylo srovnáno.

Po přestávce byli opět aktivnější domácí, hnáni poprvé po letech skupinkou fanoušků. V 60. pálil těsně nad Nový, stejně jako o šest minut později Šolar, který prošel obranou. V 70. vytahoval Turánek konečky prstů na roh střelu Krejčíka. Přišla 78. minuta, Nový našel ideálně Šolara a ten křížnou střelou překonal marně se natahujícího Turánka. Za další dvě minuty přišel faul na straně domácích. Trestný kop zahrával Šabík a Lukeš ho se štěstím vytáhl. Hned z protiútoku přestřelil Zahálka a pět minut před koncem překonal chytře brankaře Blšan Čibenka a srovnal na 3:3.

Penalty začali kopat hosté. V první sérii sice Nový Turánka nepřekonal, ale pro předčasný pohyb brankaře dostal druhou šanci a tu využil. V šesté sérii vyrazil Lukeš střelu Moravce do břevna a ta šla ven. Následující pokus Müller proměnil a bylo rozhodnuto. V dalším kole jedou Blšany do Milešova.

FK Chmel Blšany – FK Tatran Kadaň 4:3np (2:2)

Branky: 1. Siegl ml. PK, 4. 78. Šolar – 37. Uhlík, 45. Fefrčík, 85. Čibenka.

Rozhodčí: Zubr, Zvonař, Živnůstka.   ŽK 1:3, 70 diváků.

Blšany: Lukeš – Lancz, Ferstel, Siegl st., Krejčík, Müller, Nový, Zahálka, Farář, Šolar, Siegl ml.

Za článek a fotografie děkuji Jaroslavu Tošnerovi.

FK Chmel Blšany | 11.3.2014 11:07 | 969x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:30:49