FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pilař už je zcela fit a odehrál skvělý zápas

  Hvězda Tomáše Pilaře začíná naplno zářit nad blšanskými chmelnicemi. Po   rozpačitém úvodu jeho působení v Blšanech se jedenatřicetiletý záložník dostává   do optimální formy a s ním se zvedá i celé mužstvo bojující o záchranu v soutěži.

Ďolíček byl Pilařem nadšen. Asi nejlepší hráč zápasu, vymýšlel ve středu pole spousty akcí a plnil tak roli zkušeného tvůrce hry. Měl pravda i své slabší chvilky. Občas zbytečně ztratí míč, tentokrát jeho výkon poznamenala i hloupá žlutá karta za zdržování při rozehrání rohového kopu. Ale když má míč na kopačce, musí se soupeři obávat, co vymyslí. Z jeho nápadů těží celé mužstvo.

Po zápase náš reportér Martin Hůrka ve spolupráci s Jirkou Lipárem položil Pilařovi několik otázek. „My bychom ten bod vyměnili za tři body s Vítkovicemi, ale pro nás je v této situaci důležitý každý bod. Z rozjeté Bohemky, kde jsme ještě prohrávali, je zlatej“ reagoval na dotaz, co pro Blšany remíza v Ďolíčku znamená. Jak se Pilařovi hrálo před osmi tisíci fanoušků? „Ta atmosféra je nádherná, ale samozřejmě hlavně pro ty domácí hráče, těm se hraje daleko líp, než nám. Ty diváci nám zkrátka nadávaj. Ale určitě to pomůže v nahecování se na zápas.“

Pilaře ve druhé půli potkala nepříjemná událost, byl ošklivě faulován a nechal se ošetřovat. „Hráč mi přišlápl nohu a trochu pochroumal kotník, ale myslím si, že to bude v pohodě do dalších zápasů, uklidnil fanoušky, stejně jako svou následnou odpovědí. V zimě ho totiž trápil únavový syndrom a hráč se stále cítil slabý, což byl také důvod, proč fotbalista prvoligových kvalit přišel do Blšan. To se ale s příchodem jara změnilo. “Už je to všechno v pořádku" prohodil s úsměvem a jeho předvedený výkon tato slova potvrzuje. Pilař zase dostal chuť do fotbalu a rychle se vrací do bývalé formy.

K zápase se vyjádřil i trenér Přemysl Bičovský. Podali jsme jeden z našich nejlepších výkonů venku a bylo to i zásluhou prostředí. I hráči soupeře musejí mít radost ze hry. Věděli jsme, že Bohemka hraje agresivně a to se nám podařilo eliminovat naším pohybem a důrazem. Přijeli jsme sem bodovat, přeci předem neřeknu, že jsme přijeli prohrát. Kdybychom ještě chvíli prohrávali, riskovali bychom a byl jsem připraven poslat na hřiště dalšího útočníka."

Je pravdou, že ne všichni naši hráči se vyznamenali. Ostudu stropil Ladislav Jamrich, který se po skončení zápasu jal provokovat kotel domácích fanoušků a stylem Mirka Topolánka jim ukázal, že jsou jedničky. Málem vyvolal incident na hřišti, protože bohemácký srdcař Slezák si s ním okamžitě šel promluvit. Jamrichovo chování bude zřejmě řešit i disciplinární komise ČMFS. Fotbal je sport a na vulgární gesta by zde prostor být neměl. Nebyl však sám, kdo ve velké atmosféře ne zcela zvládl emoce. Nepochválil ho zřejmě ani trenér Bičovský, který naopak po zápase šel poděkovat fanouškům Bohemky za atmosféru, kterou vytvořili. Sám se vyznal z lásky k Bohemce, kterou pomáhal obnovit.

Svátek fotbalu se podařil. Vysoká návštěva diváků, kvalitní hra a pro Blšany nakonec i vyválčený zlatý bod. I fanoušci Bohemky vesměs uznali kvalitu hry, kterou Blšany v Praze předvedly. Pro všechny blšanské fanoušky je to pozvánka na příští domácí utkání, už tuto neděli hostíme Olomouc „B“. Přijďte, Blšany jsou ve formě. Čím více diváků bude chodit na fotbal, tím lepší hra bude k vidění. Na Bohemce toto pravidlo platí, jak se mohl v neděli každý přesvědčit.

FK Chmel Blšany | 16.4.2007 9:47 | 622x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:03:26