FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Petr Čech a další 4 fotbalisté, kteří nastartovali kariéru v Blšanech

Ještě před několika lety si fotbalisté v Blšanech žili svůj sen. Vesnička s necelým tisícem obyvatel v roce 1998 poprvé postoupila do první ligy, kde nakonec vydržela dlouhých osm sezon. Současná situace už tak slavná není.

Petr Čech a další 4 fotbalisté, kteří nastartovali kariéru v Blšanech
 

Blšany dnes bojují v krajském přeboru a zpátky mezi prvoligovou šlechtu se v některém z následujících roků probojují jen těžko. Přestože už klub v nejvyšší soutěži nekope, z české fotbalové mapy se úplně nevytratil.

Živoucím důkazem jsou hráči, kteří s oddílem spojili část své kariéry. Někteří z nich severočeskou vesničku dodnes vzdáleně „reprezentují.“ V následujících kapitolách najdete pět nejznámějších hráčů, kteří s dospělým fotbalem začínali právě v Blšanech.

 
 

5. Patrik Gedeon

Patrik Gedeon.jpg

Důrazný záložník Patrik Gedeon na začátku kariéry strávil v Blšanech dlouhých šest sezon a pak zamířil do Slavie. Podíval se také do Polska nebo Lichtenštejnska, kde kopal za tehdy ještě amatérský Vaduz druhou nejvyšší švýcarskou soutěž.

Osmatřicetiletý lídr na hřišti i v kabině se o dva roky později vrátil zpátky do Blšan. Od roku 2008 hraje za Duklu Praha, kterou před dvěma lety dovedl do první ligy.

Foto: Profimedia.cz

4. Daniel Pudil

Daniel Pudil.jpg

Přestože patří mezi sparťanské odchovance, první ligu si poprvé vyzkoušel v dresu Blšan. Na severozápadě Čech ale vydržel jeden rok. Na jejím konci přestoupil do Liberce, kde se ve své první sezoně radoval z mistrovského titulu. O další rok později si stejné pocity zopakoval v dresu Slavie.

Levonohý univerzál si prošel také belgickou, španělskou, italskou a naposledy anglickou soutěží. Od loňské sezony je hráčem druholigového Watfordu.

Foto: Profimedia.cz

Drobný.jpg

Zahrál si za Augsburg, Aston Villu nebo Spartak Trnava, první zkušenosti ale sbíral v Blšanech. Václav Drobný sem přestoupil v osmnácti letech ze Sparty a navzdory nízkému věku se brzy propracoval do základní sestavy. Než se tento spolehlivý obránce vydal za svou první zahraniční štací do francouzského Štrasburku, odehrál za Chmelaře čtyři sezony.

Dvojnásobný český reprezentant na konci roku 2012 tragicky zahynul při nočním bobování ve Špindlerově mlýně. Bylo mu pouhých dvaatřicet let. 

2. Jan Šimák

Šimák.jpg

Talent od pánaboha, kterému sláva stoupla do hlavy. Nevybroušený diamant. O životě jednoho z nejnadějnějších českých fotbalistů toho bylo napsáno hodně. Málokdo ale ví, že svou bohatou kariéru začínal právě v Blšanech.

Kreativní záložník po čtyřech letech zamířil do německého Hannoveru, kde na sebe upozornil výbornými výkony, a brzy přestoupil do Leverkusenu. V bundesligovém celku však přišel také první herní propad, navíc se nepohodl s trenérem ani se spoluhráči.

Problémy začal řešit alkoholem a nezbavil se jich ani v dalších letech. Šimák se později objevil také v pražské Spartě a dalších třech německých klubech, v žádném z nich se ale neprosadil. Brzy pětatřicetiletý fotbalista dnes kope druhou ligu za rodné Táborsko, kde se pravděpodobně také rozloučí s fotbalovou kariérou.

Foto: Profimedia.cz

1. Petr Čech

2006.jpg

Známější jméno nehledejte. Začátky Petra Čecha jsou sice spjaty s Plzní, dveře do velkého fotbalu mu ale otevřeli v Ústeckém kraji. Talentovaný brankář sem přestoupil v 17 letech a ve stejném věku také debutoval v nejvyšší soutěži.

Blšanského mladíka si brzy všimla pražská Sparta, která ho o dva roky později zlákala do svého týmu. Letenští za něj do severočeské vesničky poslali 22 milionů korun. Česká brankářská jednička poté přestoupila do francouzského Rennes, odkud v roce 2004 zamířila do Chelsea. Barvy slavného londýnského celku hájí dodnes.

Foto: Profimedia.cz

http://www.sportrevue.cz/…ech/ch-50638#…

FK Chmel Blšany | 10.4.2014 12:44 | 1555x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 18:04:55