FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pátá porážka v řadě potvrdila sestup

FK Jablonec 97 V Jablonci naše mužstvo vyhořelo a zaslouženě prohrálo 0:2, přičemž mohlo dostat ještě více branek, kdyby domácí proměňovali své šance. I teoretická šance na záchranu tak padla.

Blšany přijely do jablonce bez Tomáše Pešíra, který si ještě odpykával trest za vyloučení. Jablonci chyběli hned tři hráči hlavního týmu. Za pěkného pozdně jarního počasí však už nebylo mnoho co řešit před zápasem. Domácí se pouze chtěli důstojně rozloučit s vlastními diváky, před nimiž hráli v této sezoně naposledy. Chmel sice ještě držel teoretickou šanci na záchranu v lize, ale ta byla tak divoká, že v ní zřejmě nevěřili ani sami hráči. A na hře se to projevilo od samého počátku.

V prvním poločase měl Jablonec jasnou převahu na hřišti. Zatímco Blšany za celých 45 minuty nevystřelily na branku Špita, domácí tým měl asi pět příležitostí ke skórování, ale neproměnil je. Nejaktivnějším byl útočník Lafata, padajícího Slavíka málem překonal už v 10.minutě, když běžel sám na branku. Brankář Slavík chytil i několik dalších střel, kterými se prezentovali Kiša a Jindřišek. Ve 31.minutě musely Blšany vystřídat brankáře Slavíka pro zranění. Svou prvoligovou premiéru si tak mohl odbýt Buček, který hostuje do konce sezony z Ostravy. Krátce poté si Buček první těžký zákrok připsal proti Lafatovi.

Ce druhé půlce zápasu se obraz hry nezměnil, nadále Chmel na svého soupeře nestačil. Jedinou velkou příležitost Blšan měl Devátý, když se ihned po přestávce ocitl v pokutovém území, ale střela v voleje brankou neskončila. Změna proti první půli jinak přišla pouze v tom, že Jablonec dokázal proměnit dvě své šance; nejprve v 66.minutě nařízenou penaltu po faulu Bučka na Smíška zvládl Jindřišek a poté zvýšil na konečných 2:0 sám Petr Smíšek, když si naskočil na centr Webera a hlavou zavěsil. Jablonec měl ještě další šance, ale Blšany doslova ubránily milosrdnou porážku 0:2.

Utkání jen stvrdilo náš sestup do druhé ligy, s nímž ovšem většina fanoušků počítá již delší dobu. Hráči se po zápase dozvěděli, že výsledky soupeřů jim tentokrát velmi nahrály- Plzeň podlehla Slovácku a Jihlava prohrála v Boleslavi vysoko 0:4! Kdybychom dokázali v Jablonci zvítězit, bylo by poslední kolo hodně zajímavé. Jenže nebude, trenér Bílek už ví, že své mužstvo potřetí za sebou nezachrání. Už v sobotu mohou jít diváci naposledy do Blšan na první ligu. Smutnou rozlučku s ligou obstará utkání se Zlínem.

FK Chmel Blšany | 10.5.2006 19:10 | 523x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 7:59:44