FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ostuda ve Vlašimi - Chmel dostal deset gólů !

  Blšany si odváží z Benešovska naprosto nečekaně porážku 1:10 ! Se dvěma body   zůstáváme jasně poslední a naše působení v ČFL se mění ve frašku. Nepomohlo ani   posílení Patrikem Gedeonem, obrana propadla a byl z toho potupný debakl.

Hodnocení zápasu od trenéra Štefka

Blšanští sice k utkání ve Vlašimi nastoupili v sestavě s Gedeonem, kterého se po několika urgencích v Polsku podařilo v úterý zaregistrovat, ale zase chyběli zranění nebo nemocní Čonka, Podroužek, Břečka a kvůli 4 žlutým kartám distancovaný Klasna.

Utkání nezačaly Blšany špatně, když už ve 2.minutě hry vystihl Bednář na útočné polovině přihrávku stopera Lizáka. Hostující hráči šli ve třech na 2 domácí obránce v dobrém postavení, ale Bednář zvolil přihrávku namísto vpravo volného Rulfa doleva na tísněného Wilfrida, který sice pod tlakem vystřelil, ale brankář jeho střelu dokázal nohou vyrazit. V 7.minutě založili do té doby nervózní domácí akci na pravé straně, míč se po narážečce na půlce dostal k Zajacovi, který nejprve obešel Heince a pak Krejčíka, dal si míč do pokutového území, kde se po druhém kontaktu s Krejčíkem ochotně skácel k zemi a byla z toho penalta, kterou ještě na jaře blšanský Zachariáš proměnil-1:0. Ve 12.minutě vybojoval na útočné polovině míč Gedeon, potáhl jej a ideální přihrávkou za obranu uvolnil do pokutového území rozběhnutého Rulfa, jehož střelu ze 12 metrů domácí brankář opět dokázal vyrazit na rohový kop. Ve 14.minutě po střele, která šla vedle, nařídil rozhodčí k překvapení všech rohový kop pro domácí. Ti jej zahráli na první tyč a hosté míč stačili odhlavičkovat, ovšem domácí jej vysokým obloukem vrátili zpět před branku Blšan, kde domácí Lizák zblízka nikým neatakován pohodlně hlavičkou za pomocí tyče skóroval podruhé-2:0. V 17.minutě nezpracoval dobře míč na půlce hřiště Wilfrid, poslal jej rovnou do běhu domácího hráče, kterého za cenu žluté karty zastavil před pokutovým územím Geovani. První střelu Zacharda vyrazil nad sebe, ale před ním se objevili nikým neatakováni dva domácí hráči. Když chtěl Zacharda míč chytit nad hlavou, tak jej za rameno stáhl vlašimský hráč, čehož Petrů využil a pohodlně přeskočil odblokovaného Zachardu-3:0. Ve 27.minutě zahrávali domácí další rohový kop, který za přihlížení hostujících obránců napotřetí dopravil do blšanské branky Zajac-4:0. Ve 33.minutě zahrál domácí obránce Veselý po dobrém presinku hostů špatnou zpětnou přihrávku. Tu vystihl Wilfrid a šel sám na brankáře Rondzika, kterému udělal kličku a střelou do prázdné branky snížil-4:1. Těsně před poločasem zahrávali hosté rohový kop, který hlavou prodloužili na zadní tyč, kde hlavičkoval zblízka osamocený Bednář, ale obránce Vlašimi stojící na brankové čáře stačil míč vyrazit na další rohový kop. V prvním poločase propadla defenzivní hra Blšan především pasivní hrou ve vlastním pokutovém území!

Druhý poločas začali hosté aktivně a ve 49.minutě se po přihrávce od Rulfa dostal za obranu domácích Bednář, ale místo střely volil přihrávku na Wilfrida, kterou obránci stačili odkopnout. Poté se začala defenzivní hra hostů bortit a s chutí hrající domácí toho náležitě využili. V 53. a v 56.minutě se vlašimští lehce dostali přihrávkami za špatně reagující obranu Blšan a pro Vořechovského s Kabelem nebyl problém dát 5. a 6.gól. Pak si dvě příležitosti vytvořili hosté, když se nejprve v 56.minutě po kombinační akci ve středu hřiště dostal střídající Dlužniewski do samostatného nájezdu na brankáře Rondzika, který jeho střelu vyrazil. V 66.minutě zahrál přímý volný kop Trup na přední tyč na dobře naběhnutého Řeháka, ale po jeho hlavičce z 5 metrů šel míč vedle domácí branky. V 70.minutě si při zpracovávání centru domácích do pokutového území srazil míč na vlastní ruku Heinc a Hlava z penalty zvýšil na 7:1. V 76.minutě se domácí opět lehce dostali za zdecimovanou obranu Blšan a z přihrávky, která zaváněla ofsajdovým postavením, dal Vořechovský osmou branku. V 77.minutě si další šanci vytvořili hosté, když Trup uvolnil za obranu Dlužniewského, který šel podruhé sám na brankáře, ale jeho střela šla vedle! Poslední šanci Blšan měl po uvolnění od Trupa střídající Tlatla, ale z 20 metrů vystřelil ukvapeně nad branku domácích. Mezitím se podařilo v 82.minutě po nedůrazném bránění Trupa přejít domácím po levé straně do pokutového území Blšan. Před brankou osamocený Vořechovský pak pohodlně vstřelil devátou branku domácích. Dílo zkázy pro hosty pak dokonal v 89.minutě svým třetím gólem v zápase Vořechovský, který po centru ze strany opět sám před hostující brankou přesnou hlavičkou podesáté překonal k velké radosti domácích fanoušků hostujícího Zachardu. Obnovená premiéra na českých trávnících tak Patriku Gedeonovi hodně zhořkla a to především díky přístupu spoluhráčů. On sám v utkání bojoval jak je mu vlastní. Dohrával jen s velkým sebezapřením, protože si pravděpodobně obnovil svalové zranění!

Obranná činnost Blšan ve 2.poločase působila jako hodně ošizený ementál! Jak snadno se domácí dostávali za obranu hostů a pak nikým neatakováni před jejich brankou dokázali pohodlně skórovat, tak to se jen tak nevidí! A omluvou za předvedenou hru blšanských nemůže být ani to, že si dokázali vytvořit 8 brankových příležitostí. Oni ovšem propadli i v této činnosti, když dokázali proměnit pouze jedinou!

Blšanští musí rychle zapomenout na toto utkání a předvedenou ?hru?. Už v sobotu ráno odjíždí do Jablonce k dalšímu mistrovskému utkání a podobné excesy se nemohou opakovat!

FC Graffin Vlašim – FK Chmel Blšany 10:1 (4:1)

BRANKY: 6. Zachariáš (PEN.) , 14. Vořechovský, 20. Petrů, 26. Zajac, 52. Vořechovský, 55. Kabele, 70. Hlava, 75. Zajac, 81. Vořechovský, 89. Vořechovský – 34. Wilfrid
ŽK: : Geovani, Řehák (oba Blšany)
DIVÁCI: 600
ROZHODČÍ: Tereba, Černý, Štumpf
SESTAVA BLŠAN: : Zacharda – Geovani (62.Tlatla), Šourek (73.Vávra), Krejčík (54.Dlužniewski) – Rulf, Gedeon, Trup, Řehák – Bednář, Trup. Trenér Štefko
SESTAVA VLAŠIMI: Rondzik – Veselý (62.Stejskal), Zachariáš, Lizák, Petrů (46.Kabele) – Parys, Křeček, Stibůrek (57.Hlava), Průcha – Zajac, Vořechovský. Trenér Hašek

Podklady: trenér J. Štefko

FK Chmel Blšany | 20.9.2007 12:23 | 871x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:29:03