FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Oslabené mužstvo přivítá doma Baník

FC Baník Ostrava Mistr ligy 2004 a letos skoro bojovník o záchranu. To je slavný Baník Ostrava. V neděli od 15:00 se představí v Blšanech i s exchmelařem Střihavkou.

Zápas není přímou bitvou o záchranu, protože Baník v minulých kolech dvakrát vyhrál a v tabulce poskočil na 11.místo, má náskok na Chmel 5 bodů, navíc zápas k dobru. Nicméně to nic nemění na faktu, že v domácím prostředí hodláme v současnosti přinejlepším průměrný tým Gambrinus ligy porazit. Vzhledem k velkým ztrátám v naší sestavě ale může být i případná remíza vnímána jako určitý úspěch. Ostrava si patrně pojede pro bod a s sebou vezme i vyhlášené fanoušky. Doufejme, že ti tentokrát nebudou chtít na vlastní nohy vyzkoušet kvalitu blšanského hřiště, abychom nemuseli opět platit pokutu jako po zápase se Spartou.

Trenér Bílek bude postrádat z různých důvodů Brunclíka, Šourka, Pešíra (disciplinární trersty), Volka (zranění), Zehera a Bučka (smluvní dohoda s Baníkem, odkud oba hostují). Velké ztráty se pokusí nahradit hráči z B-týmu, nejméně jeden z nich bude muset naskočit i do základní sestavy. Naopak Ostrava přijede skoro v plné síle aještě posilněna postupem do semifinále poháru ČMFS, kterého dosáhla ve středu výhrou 2:0 nad Kunovicemi. Chybět bude hostům akorát kapitán Klimpl pro žluté karty, nahradit ho má Cigánek. Hrát by měl David Střihavka, kterého právě Blšany do Ostravy v zimě prodaly. Bude to pro Chmel v neděli moc těžké, ale body potřebujeme, takže výmluvy musí jít stranou. Doufejme, že si na stadion najde cestu hodně fanoušků Blšan, aby podpořili svůj tým v nejdůležitější fázi sezony.

Historická vzájemná bilance zápasů s Baníkem vyznívá pro Blšany negativně. Baník nám kdysi udělil nejtěžší porážku v ligové historii Blšan (1:6), ale i my jsme před lety zazářili a to výhrou 3:0. V posledních letech jsou vzájemné zápasy vyrovnanější- nejkrásnější vzpomínky máme na výhru 2:1 z jara 2004, kdy Baník sahal po titulu a nakonec ho přes prohru v Blšanech i získal. Na podzim 2004 jsme v Ostravě podlehli 0:1, jarní odvetu pak Chmelaři prohráli v Blšanech 0:2. Vůbec poslední vzájemné utkání se hrálo v říjnu na Bazalech a skončilo 0:0. Už je tedy čas zase vyhrát.

Mezi fanoušky Blšan a Ostravy panují poměrně nepřátelské vztahy. Baníkovci hrdí na své vysoké návěštěvy v hledišti (které už patří spíš minulosti) opovrhují skromnějšími poměry v Blšanech. Chmelaři zase nemohou zapomenout na ničení stadionu a výtržnosti, kterých se u nás fanoušci Ostravy dopustili před dvěma lety, když neunesli porážku od tehdy posledního týmu tabulky. Nezbývá než doufat, že nejbližší utkání proběhne v poklidu. Ostatně vinou letos špatných výsledků hostů se nedá čekat tolik fandů soupeře jako v minulých letech. Dodejme ještě, že hráči Ostravy v Blšanech setrvají až do úterý, v našem areálu budou trénovat, aby se pak mohli rovnou přesunout na středeční zápas do Příbrami.

Pokud nebudete moci nedělní odpoledne strávit přímo na stadionu, rádi vás uvítáme na našich stránkách při online přenosu zápasu.

Oficiální webové stránky našeho nedělního soupeře: www.fcb.cz

FK Chmel Blšany | 14.4.2006 15:17 | 573x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 25.9.2023 17:35:04