FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Opět dobrý výkon, opět porážka o dva góly

  Druhý jarní zápas Blšan se v mnohém podobal tomu prvnímu. Blšany coby outsider   zahrály dobře, ale prohrály. Porážka s juniorkou Sparty 1:3 se navíc opět upekla až   v závěru utkání.

Naši hráči měli soupeři co oplácet, vždyť vloni v srpnu na Strahově tehdejší Blšany prohrály 0:7. Na zbrusu nový tým Chmelu bylo zvědavo zhruba 200 diváků, což je na blšanské poměry slušné, dvojnásobek proti podzimnímu standardu. A hráči, i když prohráli, své příznivce nezklamali.

Tým Sparty i se zkušenými fotbalisty byl po většinu času v defenzivě. Chmel se také brzy dostal do vedení brankou Veleby. Naneštětsí pro nás, hosté okamžitě vyrovnali. Hosté se snažili, přijeli vyhrát, ale náš tým rozhodně nebyl horší. Obrana posílená o Sigmunda byla pozorná, záloha se zkušenými hráči hodně podporovala i útočnou fázi. Sparťané se dlouho nemohli prosadit, ale podobně jako před týdnem Plzeň, i pražané se nakonec dočkali svého. Dvě slepené branky v 80. a 83. minutě daly výsledku konečnou podobu. V tomto případě sehrály roli chyby v obraně, jež mohou být dány i nesehraností mužstva, které téměř nemělo zimní přípravu.

Blšany sice prohrály, ale ukázaly se v dobré světle. Ztráta na záchranu už narostla do hrozivých výšin, ale dnešní soupeř byl vůbec tím nejtěžším, jakého mohl tým během jara potkat. S předvedeným výkonem jistě můžeme myslet na spousty jarních výher. Je samozřejmě druhá věc, jestli to bude stačit na stáhnutí obrovské ztráty, kterou už v tabulce máme. Ale fotbalovou radost náš tým určitě rozdávat může.

FK Chmel Blšany – AC Sparta Praha „B“ 1:3 (1:1)

BRANKY: 8. Veleba – 11. Holenda, 80. a 83. Kóňa
ŽK: Mareš P., Jungr
ROZHODČÍ: Vnuk – Mareš, Myška
DIVÁCI: 200

SESTAVA BLŠAN: Zacharda – Řehák (86. Mašek), Japan, Klasna, Tesařík – Škultéty. Trup, Veleba, Jendruščák (78.Béreš) – Suchý, Sigmund

SESTAVA SPARTY B: Bičík – Kúdela, Doležal, Mareš P., Podaný (15. Valíček) – Jungr, Kóňa, Bíro, Zeman – Wilfried (58.Třešnák), Holenda

FK Chmel Blšany | 23.3.2008 17:18 | 863x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 3:40:30