FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ohlédnutí za zimní přípravou

  Od konce podzimní části sezony uplynuly už čtyři měsíce. Jeden měsíc připadl   na dovolenou a po zbylé tři se mužstvo Blšan pečlivě připravovalo na jaro.   Krystalizovala sestava a tým se sehrával.

Pokud bychom měli zvolit nějaké číslo, které nejlépe vystihuje zimní přípravu, byla by to asi cifra 37. Právě tolik fotbalistů nastoupilo za A-tým mužů pod vedením trenéra Bičovského aspoň v jednom zápase za Blšany během zimní přípravy, to je skutečně hodně- bylo mezi nimi také mnoho cizinců. Těžko bychom mezi ostatními kluby v první i druhé lize hledali mužstvo, za které si během zimy zahrálo víc hráčů. Je možné i spekulovat, zda se vůbec v Česku dá najít klub, který by za zimu vyzkoušel více fotbalistů.

Z nepřeberné nabídky hráčů různé kvality se mnoho z nich na konečnou soupisku vůbec nedostalo, protože trenéra nepřesvědčili. Někteří jiní pak odešli z vůle Mostu, který je buď chtěl pro sebe (Flaišman, Štípek…), nebo prodat jinam (Psohlavec).

Nabízíme i další čísla popisující zimní přípravu: například 20. To je počet sehraných zápasů během přípravy, což je velká porce, která snad pomohla k selekci hráčů i sehrání. Dalším číslem je 24 – tolik jsme dali za zimu branek. Nejlepší střelcem se stali hned tři hráči – Poláček, Psohlavec a trochu překvapivě Bednář, všichni však dali jen po třech brankách. Je vidět, jak moc nám chybí střelec. Psohlavec a Bednář jsou už pryč, takže v týmu zůstal jen Poláček. A mít nejlepšího střelce se statistikou 3 branky na 20 zápasů, to je velká bída. Útok bude na jaře naší velkou slabinou. Zvlášť v situaci, kdy je zraněný Jan Klasna…

Naopak obrana by měla být silnou stránkou Blšan. Obdržených branek bylo 30, z toho jich ale 13 padlo jen ve třech zápasech a ve zbylých 17 zápasech jsme inkasovali 17 krát. Obrana byla z velké části vystužena až během zimy, takže na jaře by měla být pevná. Ostatně v 5 posledních zápasech obrana Chmelu inkasovala pouze třikrát a to je známka kvality.

Nejhorším výsledkem zimy byla porážka 0:5 s ligovým Jabloncem (13.12.), nejlepším pak výhra 3:0 až v posledním zápase s divizním Chomutovem (6.3.). Celkem statistika vykazuje 9 výher, 2 remízy a 9 porážek ; tedy zcela vyrovnaná bilance.

Příprava je jenom přípravou a jak je mužstvo na tom, to samozřejmě ukáže až liga. Podle všeho bychom měli být silnější než na podzim, kdy jsme ale skončili v tabulce poslední. Zvýšila se konkurence v obraně, trochu prořídl útok, ten ale na podzim stejně moc branek nedával, takže jsme vlastně o mnoho nepřišli. A třeba se prosadí nákup na poslendí chvíli- Smejkal z Plzně góly dávat umít, stejně jako Argentinec Rosendo. Trefit se dokáže i Poláček a pokud se uzdraví Klasna, tak také on. Nechme se překvapit.

FK Chmel Blšany | 8.3.2007 12:46 | 518x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 7:19:42