FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ohlédnutí za skončeným druholigovým podzimem

  Závěrečné vítězství na půdě HFK Olomouc je sice cenné, ale na faktu, že podzim   2006 byl pro nás neúspěšný, to už nic nemění. Dlouhou zimní pauzu přečkáme na   posledním místě tabulky s 13 body. Děsivá je především bilance z domácího hřiště.

Za více než tři měsíce soutěže se odehrálo 15 kol druhé ligy, tedy rovná polovina z celkové porce. Naše mužstvo vyhrálo 4 zápasy, prohrálo jich 10 a remízu máme jen jednu, což je nejméně ze všech týmů v soutěži. Naši fotbalisté vstřelili 10 branek, to opravdu není dobrá potence. Hned čtyři branky dal Martin Psohlavec, který přitom od trenéra nedostával šance zdaleka po celý podzim, v pěti zápasech nehrál vůbec, v dalších jen střídal. Po dvou zásazích si připsali Štípek a Benko, ani ti nehráli zdaleka všechna utkání. Jednou se trefili Osumanu a Flaišman- rovněž hráči, kteří se museli o místo v sestavě prát. Obdržených branek bylo daleko více- 22. V této statistice se ale, na rozdíl od předchozích, našly i horší týmy, než my.

Nejvyšší porážku jsme zaznamenali v prvním kole, 0:4 s Jakubčovicemi. Nejvyšší výhra přišla v Hradci Králové (3:0). Zajímavé jsou dvě věci. První, že naše výsledky pravidelně šokovaly. Tři ze čtyří výher byly velmi nečekané, naopak zápasy, kde jsme byli favority, jsme nezvládali. To je typická role mladého mužstva- jednou za čas se dokáže vytáhnout, ale chybí ¨mu dlouhodobá stabilita výkonů a povinné výhry proti slabším celkům. Druhou zajímavostí je, že ze 13 bodů jsme jich 10 vybojovali na hřištích soupeřů! V tabulce venkovních zápasů jsme na krásném 6.místě, tedy v horní polovině! Naopak doma je bilance skutečně tragická. Jedna výhra a šest porážek hovoří za vše. Hráči doslova vyháněli diváku z tribun- zpočátku se návštěvnost pohybovala kolem 700 diváků, ale na závěrečný zápas s Ústím přišlo jen 225 lidí a ti odcházeli hodně rozezleni tragickým výkonem.

Sestava se během podzimu hodně měnila. Nejvíce minut odehrál útočník Vlastimil Kožíšek- v úvodním zápase s Jakubčovicemi nastoupil od 55.minuty, od té doby už nechyběl v žádném zápase ani minutu! Další hráče vyřazovala ze sestavy buď zranění, nebo ruka trenéra. V bráně odchytal 12 zápasů Rada, 3 utkání Belaň. V obraně hrál v základu Jamrich, pokud nebyl vykartovaný, Poláček a Zachariáš, pokud nebyli zranění. K nim pak hrál často Loos a Benko. Náhradníky byli Heinc či Krejčík. V posledním zápase dostal šanci mladíček Jakub Süsser, který jinak během podzimu hrál za dorost. V záloze se střídali Čonka, Flaišman, Šiml, Bogdanov a občas dostávali příležitost Jedinák, Béreš či Bednář. Z útočníků pak hrál stabilně již zmíněný Kožíšek, často k němu Štípek či Psohlavec. Nějaké minuty si připsali i Osumanu či Caushaj.

Sbírali jsme poměrně dost žlutých karet, nejvíce jich zaznamenal stoper Jamrich, který se žlutil osmkrát ze 13 zápasů, ve kterých nastoupil. Jako nejstarší hráč přitom bohužel neplnil zcela roli opory mužstva a jeho výkony byly často zklamáním. Až do 13.kola jsme se obešli bez červených karet, ale ve 14.kole jí viděl Krejčík za stažení pronikajícího útočníka, v posledním kole Jedinák za dvě žluté.

I když jsme si nemohli při pohledu na soupisku dělat před sezonou velké iluze o výsledcích, musíme být zklamaní z podzimních výkonů. V zápasech především doma scházela bojovnost a touha po vítězství. Někteří hráči nepochopili, co znamená profesionální fotbal. Vždyť na jaře ještě mnozí kopali jen divizi, Čonka dokonce pouze krajský přebor. Nezbývá než doufat, že během zimy se mužstvo už dokonale sehraje a jeho výkony porostou. Hráči jsou většinou mladí (v týmu není jediný třicátník ! ), takže fotbalově by měli jít nahoru. Snad se podaří tým také doplnit o nějaké zkušené hráče s profesionálním přístupem, kterým by „nakazili“ zbytek týmu. Nebo jím snad bude Jakub Süsser, jehož přístup k fotbalu je vynikající, ač je mu teprve 17 let? Právě on bude v zimě také dokazovat, že už má na to, aby kopal druhou ligu.

Získaných 13 bodů po podzimu není mnoho, ale při pohledu na tabulku vidíme, že v dosahu 5 bodů máme šest klubů. Za taková tři jarní kola by mohlo být všechno jinak. Výchozí pozice pro boj o záchranu zkrátka není nijak kritická. Rozumnou ztrátu máme dokonce i na čtvrté Jakubčovice, 10 bodů se za jaro také dá dohnat. Ale na tyto úvahy je ještě čas. Přichází čtyři měsíce zimní přestávky, jež budou vyplněné přípravnými turnaji, přátelskými zápasy a dovolenou. Během nich se bude vybírat mužstvo pro jaro. Někteří fotbalisté Blšany opustí, jiní přijdou. To už je fotbalový život, jen věřme, že ti druzí se na jaře představí v lepším světle, než na podzim ti první…

FK Chmel Blšany | 12.11.2006 21:14 | 509x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:21:39