FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Očima Jaromíra Hykla : Pohoda v Blšanech.

Člověk si připadá jako, kdyby se vrátil v čase. Sobotní dopoledne. Na blšanský trávník vbíhají domácí hráči v žlutomodrých dresech.

Z amplionu se lyne hymna: „Když hraje doma FK Chmel, těšte se hoši na příděl“. A poločasový pohodový výsledek 3 : 0 pro domácí. Vůně grilovaných klobás a přestávkové klábosení se starými fanoušky u plastového kelímku s pivem. Jen ty tribuny nejsou, jako kdysi, plné diváků, to jediné trochu narušuje atmosféru, kterou mnozí z náspamatují. Ale jinak to nemá chybu a po zápase odcházím s dobrým pocitem.


Pochopitelně na trávníku jiná soutěž. Domácí bojují o záchranu v krajském přeboru. Ale hráči předvádí kvalitní kopanou, která je často odměňována potleskem tribun. V sobotu 23.5. sestřelil blšanský útočník Michal Zeman hosty ze Spořic za 14 minut. Bleskovy hattrick mezi desátou a dvacátou čtvrtou minutou byl lahůdkou pro oko milovníka fotbalu. Jeden gol v podstatě jako druhý a jako třetí. Chytrý náběh, důraz v souboji s obráncem a přesná střela. Jak jednoduché. Kádr Blšan je v současné době velice kvalitní. Michal Zeman (1990), který přidal v zápase Spořicím ještě jednu branku na cestu, působil v dorosteneckých mužstvech v Jablonci, kde okusil i Gambrinus ligu. Hrál v České Lípě, v Německu v juniorce Baníku Ostrava. Radost pohledět je i na výkony Vlastimila Vidličky, Tomáše Pilaře, Sebastiana Zdichynce a ostatních ambiciozních bojovníků ve žlutomodrém. Po očekávaném vítězství se Spořicemi (5:0) se Blšany vyhouply již na 12. místo se třiceti body a v příštím kole jedou do Kadaně, mužstva z konce tabulky.

Věříme, že kluci přivezou další tři body a bude to sice malý krok pro lidstvo, ale velký krok pro Blšany k záchraně v soutěži.
Další domácí zápasy by mohly probíhat ve stejné pohodové atmosféře jako tuto sobotu a třeba se dočkáme i těch plných tribun.

Jaromír Hykl

FK Chmel Blšany | 30.5.2015 11:24 | 1128x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 23:29:26