FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Obrovské zklamání nejen z výsledku po prohře s Bílinou

Dalo se očekávat, že Bílina bude jiný soupeř, než předešlí dva nováčci, se kterými si Chmelaři poradili. Trenér Lička postrádal zraněného Štochla a nemocného Zemana, který bude chybět i v příštím utkání.

Samotný úvod utkání a téměř celý první poločas vypadal tak, že utkání bude jednoznačnou záležitostí pro domácí. Nakonec však z toho bylo velké zklamání.
Od úvodního hvizdu zamkli Chmelaři svého soupeře v jeho šestnáctce a ten se jen zoufale bránil. V 5. poslal Zdichyncův centr Vacek těsně mimo. Pět minut na to se dostal do úniku Zdichynec, ale také on mířil o kousek vedle. V následující minutě pálil z 25 metrů Vidlička. Jeho střelu mezi tyče brankař Kovačka vyrazil. Pak přišla první střela hostí, ale postrádala sílu i přesnost. Ve 28. mířil přesně k tyči Míča, ale gólman Bíliny stačil vytlačit na roh. Začala poslední minuta první půle. Pravý okraj obrany domácích nezachytil rychlého Watzku a ten křížnou střelou překonal Jíchu.

Druhý poločas začal tak, jako ten první. Domácí útoky se valily na branku soupeře a už po pěti minutách hry přišlo vyrovnání. Míča po levé straně prošel obranou, zpětnou přihrávkou našel na hranici vápna Homolu, který s přehledem překonal Kovačku. Po hodině hry ale mohli jít do vedení hosté. Obranou Blšan prošel Tůma, jeho střelu Jícha vyrazil k Watzkovi. I jeho střelu brankař Blšan dokázal vyrazit a zkrotil i další dorážku. Hosté v téže minutě dopravili míč do sítě, ale byl odmáván ofsajd. V 70 minutě vyrazil brankař hostí střelu Böhma jen k Rajnochovi, ale ten nemířil přesně. V následující minutě hlavičkoval Cipruš nad. Pak se opět ukázal Watzka, který obešel tři domácí hráče, ale jeho pokus poslala teč obránce na roh. V 80. minutě mířil nejdříve hostující Záhradský nad a z protiútoku ho napodobil Vacek. Samotný závěr patřil hostům a Chmelaře podržel skvělý Jícha. V 85 si poradil s pokusem Levého a pak i se střelou Watzky. Gól nepadl ani v tříminutovém nastavení a tak se kopali penalty.

Začínala Bílina. Ve třetí sérii si Jícha sáhl na míč, ale ten skončil v síti. Za domácí mířili přesně Míča, Boruta i Vidlička. Ve čtvrté sérii však  Rajnoch mířil do středu brány a Kovačka penaltu chytil. Výhru Bíliny pak pečetil Pavlíček. Další kolo odehrají Blšany v Hrobcích.
Velké rozčarování bylo vidět po utkání na trenéru Marcelu Ličkovi. „Zklamání po zápase s Bílinou bylo pro mě velké. Hlavním důvodem nebyl výsledek, ale průběh zápasu a hra mužstva. V předešlých dvou zápasech jsem kluky pochválil za trpělivost a mentální vyrovnanost. Bohužel v tomto zápase to byl pravý opak. Zápas jsme nastartovali dobře, snaha o přehrávání soupeře a dostat soupeře pod tlak tam byla. Šance k otevření skóre se na počátku zápasu naskytli hned dvě v podání Vacka a Zdichynce. To, že se nám je nepodařilo proměnit patří k fotbalu. Počátek soutěže nás zastihl v malé procentuální úspěšnosti proměňování šancí, což svědčí i při pohledu do tabulky, kde většina mužstev vstřelila i 2× více gólů než my.
Naše hra během zápasu spíše stagnovala a ve druhé půli se kupily chyby ve středu pole, kdy jsme nebyli schopni překvapit soupeře narážečkou, kolmou přihrávkou a v poslední řadě úspěšnost obcházení protivníka 1×1 byla slabá. Soupeř co se týče defenzívy velice dobře vyplňoval a zhušťoval prostory před vlastním vápnem a v těchto momentech nám chyběla trpělivost a posléze i odvaha vzít odpovědnost na sebe a riskovat. S přibývajícím časem jsme se dostávali k soupeřově bráně hůř a hůř a to je ten moment, když se zápas nevyvíjí podle představ, tak by hráči měli být mentálně silnější a věřit si, že se jim podaří překonat jednou obranu soupeře a skórovat. V tomto zápase to bohužel byl opačný případ, kdy dalším našim soupeřem kromě Bíliny byl strach. Soupeř během druhé půle mohl skórovat ve 2 případech a podržel nás brankář Jícha,“ komentoval utkání trenér Blšan.

FK Chmel Blšany – FK Bílina 1:2np (0:1)
Branky: 50. Homola – 45. Watzka, rozhodující penaltu Pavlíček
Rozhodčí: Krutina, Novotný, Nedvěd, ŽK 2:3, 90 diváků
Blšany: Jícha – Vacek, Cipruš, Maršálek, Boruta – Míča, Hruška (25. Rajnoch),Vidlička,  Homola – Zdichynec (46. Žampa), Böhm (72. Němec).

Za článek a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu

FK Chmel Blšany | 24.8.2015 12:03 | 1222x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 13.1.2025 20:19:23