FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

O sestupu rozhodla absence střelců

Michal Bílek Bylo a bude ještě řečeno mnoho důvodů, proč to letos se záchranou ligy v Blšanech nevyšlo. Sám trenér Bílek po utkání v Jablonci zdůraznil jeden- v týmu nebyl jediný hráč, který by byl schopen dávat pravidelně góly.

Včera byl sestup do druhé ligy definitivně zpečetěn. Při pohledu na tabulku i jarní výsledky si musíme přiznat, že sestupujeme zcela zaslouženě. Ovšem kdo navštěvoval zápasy Blšan, potvrdí, že ve většině případů to žádná tragédie nebyla. S ostatními týmy hrál Chmel většinou vyrovnanou partii a to i s těmi silnějšími. V mnoha zápasech dokonce svěřenci trenéra Bílka soupeře herně předčili, ale málo to bylo platné. Mužstvo nebylo schopné vsítit branky. Ve 13 jarních zápasech se týmu podařilo dosáhnout jen pěti gólů. To je žalostně málo, s tím se zápasy vyhrávat nedají. A obrana může být jakákoliv. Přitom neproměněných šancí bylo na blšanských kopačkách ve většině zápasů mnoho…

Měli jsme smůlu, chtělo by se říci. Na jaře to tam zkrátka nepadalo. A nebo je to jinaK? Trenér Bílek po zápase upozornil, že v týmu není žádný útočník, který by se pravidělně prosazoval, žádný gólový „zabiják“. V rozhodujích okamžicích chyběl hráč typu Luďka Zelenky. A nejen, že chyběl produktivní hrotový útočník. Kouč si stěžoval, že v týmu nemá ani záložníky, kteří by stříleli nebezpečně z větší vzdálenosti. Gólového hráče zkrátka v týmu nenajdeme žádného. Devátý a Polodna nikdy nedávali o mnoho víc branek než letos. Góly se proto čekaly hlavně od posily Pešíra, ten ale zklamal a za celé jaro se neprosadil ani jednou. Z tohoto pohledu není náš sestup žádnou smůlou, nedostatek branek není náhoda. Mužstvo nenašlo střelce a to rozhodlo.

V boji o záchranu se při troše štěstí dá vystačit s pevnou obranou, i když letos to nevyšlo. Pokud se ovšem chceme příští rok pokusit o návrat zpět do nejvyšší soutěže, je třeba nutně získat kvalitního útočníkam i za cenu prodeje jiných hráčů. Postup se musí vystřílet, každý zápas je třeba hrát na vítězství. To současné mužstvo, i kdyby zůstalo pohromadě, nedokáže. Ostatně se to projevilo i v letošní sezoně. Dokázali jsme překvapovat silné soupeře a vybojovat s nimi třeba bezbrankovou remízu. Ale utkání proti slabším celků, v nichž bylo nutné vyhrát, jsme nezvládli. Klíčové bitvy o záchranu se v Blšanech prohrávaly už na podzim a i proto letíme z první ligy. Letos opravdu zaslouženě.

FK Chmel Blšany | 11.5.2006 11:32 | 519x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 17:51:14