FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

O malý krůček blíže k cíli!

  S menším časovým odstupem je tu opět Jaromír Hykl a jeho ohlédnutí za nedělním  zápasem se Sokolovem.

Bohužel jsem musel vynechat minulý domácí zápas s Hradcem a tak jsem byl  natěšený na neděli, že prožiji příjemné dvě hodinky se šťastným koncem. Musím uznat, počasí bylo skvělé, návštěva ucházející, nálada výborná! Zápas začíná. Sestava bez stálých opor trochu jinak poskládaná, ale Sokolov je v defenzivě a našim to jde. Tak to je to, na co jsem se těšil. Teď už jen nějaký ten gólíček a v poklidu dotáhnout zápas ke třem bodům. Světelná tabule nesvítí, neukazuje. V Blšanech to bývá docela často, tak mně to moc z míry nevyvedlo. Najednou ale nějak pohodička přestává být pohodičkou. Nehraje se více často na domácí půlce? Že by jen Baník zkoušel jak jsme na tom a teď začne teprve hrát? Jo, už je to tak. Vydrželo nám to ani ne dvacet minut a už začínám nervózně poposedávat po sedačce. Sokolov začíná hrát docela důrazný a jednoduchý fotbal. Jirka Novotný se najednou má co ohánět a Jamrich zdařile sekunduje. Krajní obránci Benko a Loos si uvědomují, že to bude dneska asi docela dřina. Petr Loos nastupuje v základu. Jeho fotbalovému stylu nějak pořád nemohu přijít na chuť. Dokáže v jedné akci udělat dva skvělé zákroky a když už by ji měl nějakým způsobem dohrát, kazí. Někdy vymyslí takový signál, že mu rozumí jen on a v horším případě soupeřův útočník. Nezatracuji ho, pořád věřím, že z něj jednou bude stabilní hráč kádru. Bude si však muset uvědomit, že rychlost není jen o rychlých nohách a rychlé kličce, ale také o rychlém myšlení. Háže solidní auty, mohl by je vypilovat a uplatňovat je stejně jako Martin Knakal v Plzni. Benko je hráč už zocelený v několika ohních, i když nenastupuje tak často, je solidním hráčem, který spoléhá zejména na svůj fyzický potencionál. V záloze se objevuje opět Vojta Trup. Vidím ho poprvé v mistrovském zápase. Po příznivých referencích z utkání v Jihlavě jsem docela zvědav co v něm je. Bohužel dnešní zápas asi nebude to pravé ořechové právě pro něj. Myslím, že daň domácímu publiku, tíha zodpovědnosti a také nutnost tvořit a ne bourat jako v Jihlavě, se na jeho hře podepisuje. Sokolovští záložníci i beci jsou ve většině případech lepší. Tak snad nenastupuje naposled, ještě se určitě předvede. Jen tak na okraj, v neděli nastoupili v základu: Loos – 20 let, Andrei a Trup – 19 let a střídal Kuba Süsser – 18 let. Příslib pro další léta?

 Zpátky na hřiště! Od zhruba dvacáté minuty začínám mít obavy o výsledek. Rosa hraje na nezvyklém místě v záloze a je to také hráč s defenzivním myšlením. Lubo Bogdanov pracuje poctivě, ale není jaksi s kým si přihrát. Andrei si více rozumí s Rosendem a o několik náznaků útočné akce se pokusili. To je málo. Smejkal na hrotu bude mít asi vzpomínky na sokolovské zadáky v hlavě a na nohou asi hodně dlouho. Je s podivem, že jinak celkem korektní rozhodčí vůbec nepíská zákroky rukama ? držení za ruce, za dres a za všechno, za co se dá chytit. Střízlivě odhaduji, že takových osmdesát procent zákroku na Smejkala bylo s držením, se strháváním se zápasnickými chvaty ze strany hráčů Sokolova. Budiž, hráli to, co jim rozhodčí dovolil, tak to dneska běží, ale alespoň si mohli odpustit to hrozné divení, když to náhodou soudce písknul. Škoda, že ke Smejkalovi zatím není vhodný partner pro jeho způsob hry. Při vší úctě k Andreiovi, on to není. Schází mu ještě odhad a čtení hry, aby byl tam, kde je sražen vysoký balon. Aby trochu předvídal, ale i jeho drobná postava nemá většinou moc šance v soubojích s robustními obránci. Ovšem Franta Veselý nebyl ani větší ani silnější a báli se ho jiní obránci než z naší druhé ligy! Andreie mám rád, líbí se mi jeho dravost, chtěl bych na něj chodit i nadále. No je to brazilec a pro ty já mám slabost. Poločas končí bez branek a kdo za to může? Jeden jediný člověk ? Martin Svoboda v brance Chmelařů. Odvrátil dvě tutovky, možná tři. Ve vápně neudělá chybu. Je jistý při výskocích i na zemi. Nechci být špatným prorokem, ale řekl bych že příští ročník si zachytá první ligu! Nevím jestli má na Vaniaka v Mostě, ale v každém jiném ligovém klubu by mohli být rádi že ho mají. O pauze se shodujeme, že bod z dnešního zápasu bude dobrý. Sokolov přivezl jedno z nejlepších mužstev, které se tu na jaře objevilo. Přímočarý fotbal, rychlé nahrávky, přečíslování soupeře, dobrý pohyb na hřišti. Hřebík by z nich měl radost. Absence našich hráčů základní sestavy je až příliš zřetelná. Jasně, kádr trenéra Bičovského není tak široký, to se nedá nic dělat a právě proto bude dneska ten bod zlatý. I vzhledem k výsledkům dalších zápasů. I ten případný bod bude totiž bodem plusovým v souboji o záchranu. Druhý poločas bude asi pěkně dlouhý? A taky že jo. Jestli kluci v první půlce předvedli několik dobrých souher, v druhých pětačtyřiceti minutách neukázali vůbec nic. No to ne, to by bylo zase kruté hodnocení. Ukázali urputnost v soubojích, bojovnost. Hrálo se ze zabezpečené obrany a ukazuje se, že obranná činnost je v současné době kvalitnější než útok. V posledních třech zápasech jsme nedostali branku a jeden gól v síti Jihlavy pro nás znamenal pětibodovou sérii! Kdyby tak šlo provést analýzu a po sezóně říci: potřebujeme posílit útok o dva, tři kvalitní útočníky ke Smejkalovi a klub je koupí . Co vy na to pane Bičovský? Ale nepíšeme sci-fi, jsme na zemi.

 No nervičky to trochu byly. Dokonce i gól v naší síti jsme viděli. Naštěstí jasný ofsajd a rozhodčí ho viděli. Uff. Konec a stejně jako posledně s Hradcem – nula : nula. Myslím, že můžeme být nakonec spokojeni. Uhrát bod s tak ambicozním soupeřem v takové sestavě. Je to dobré. Zápas ukázal, jakou významnou úlohu má v našem mužstvu Tomáš Pilař. Hráč nenápadný, ale efektivita a umění tvořit tvář mužstva. Náhrada za něj jak je vidět není. Bohužel nepodařilo se mi zjistit, jestli ho doma ještě uvidíme na hřišti. Já si přeji, aby ještě tribuně v Blšanech něco ukázal. Čeká nás Bystrc a vidím to tak, že tři body doma potvrdí definitivně naši další druholigovou příslušnost ? a to by si zasloužilo trochu oslavy. Můžu Vám říct, když jsem slyšel ty sokolovské bubeníky, tak mne docela svrběly ruce. Nebo by třeba mohla na oslavu znovu zaznít naše blšanská hymna!!! Co říkáte? Tak na Bystrci ahoj blšaňáci!

FK Chmel Blšany | 23.5.2007 10:00 | 933x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:35:01