FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

O další domácí výhru se popereme s Opavou

  Kdysi prvoligový klub, který se po velkých problémech a pádu snaží šplhat zpátky   na vrchol, k čemuž mu pomáhá spousta výborných fanoušků. Tak takhle můžeme   definovat už druhého domácího soupeře za sebou. Minule Bohemians 1905,   tentokrát Slezký FC Opava.

Stejně jako proti Bohemce, i tentokrát budeme chtít doma vyhrát a znovu se vzdálit od nebezpečných sestupových příček. Znovu budeme favoritem zápasu, protože půjde o souboj celků z dolních patek tabulky, který se hraje na hřišti Blšan. Opava je v tabulce o příčku nad námi, na 12.pozici, se stejným počtem 7 bodů a pouze lepším poměrem vstřelených a inkasovaných branek. V minulém kole Slezané ztratili doma body s Bohemkou, když s ní pouze remizovali 1:1. Chmel prohrál v Olomouci s tamní rezervou Sigmy. Oba soupeři tedy mají co napravovat, především na straně Blšan bude ležet tlak v podobě velké potřeby vyhrát.

Opava hrála ještě v sezoně 2004/05 první ligu, ale sestopila z ní a kvůli ekonomickým problémům a změně majitele spadla až do krajského přeboru. Ten v minulém ročníku suverénním způsobem vyhrála a zajistila si postup do divize. V létě ale Slezký koupil druholigovou licenci od Kroměříže, která ztratila o soutěž zájem. Od letošní sezony tak Opava zase hraje profesionální fotbal. Pro zajímavost- největší historický úspěch Opavy je 6.místo v 1.lize- což je stejné, jako u Blšan.

Pokud jde o současný hráčský kádr Opavy, najdeme v něm poměrně dost starších hráčů s prvoligovými zkušenostmi. Například Milan Barteska odehrál 270 prvoligových zápasů, v současné době už je ale fotbalově za zenitem. Rostislav Kiša má na kontě 87 startů v první lize, již 34-letý Jaroslav Kolínek nastoupil v první lize 136 krát a např. veterán Jan Pejša (36 let) má 143 prvoligových zápisů. Vedle zkušených harcovníků, kteří v Opavě spíš v poklidu dohrávají svou bohatou kariéru, hrají za Slezany i mladí talentovaní fotbalisté. Dvě generace hráčů se snaží vést za společným úspěchem trenér Petr Žemlík. Do zápasu s Opavou by podle našich informací měl být připraven kompletní kádr Blšan, oslabeni by neměli být ani hosté.

Zápas se bude hrát za pravděpodobně slunečného počasí a příjemných fotbalových teplot tuto neděli od 10:30. Zveme všechny fanoušky do Blšan na druholigový fotbal!

Oficiální webové stránky soupeře : http://www.sfc.cz/

FK Chmel Blšany | 22.9.2006 7:11 | 730x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:15:37