FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Nuda v Kryrech

Zdenko Frťala, trenér B-týmu Ti z vás, které zajímají výsledky blšanského B-mužstva v divizi, jistě ocení další příspěvek pana Jaromíra Hykla, který zápasy rezervy pravidelně navštěvuje a nechyběl ani tentokrát, tedy v sobotu 13.5.

Na hřiště do Kryr dnes přilétl Meteor ze Stříbrné Skalice. Mužstvo, které musíme porazit, pokud chceme myslet na udržení v divizní soutěži. Musíme zapomenout na loňskou potupnou porážku ve Skalici a dneska jim ji vrátit. Nemusí být ani tak vysoká, ale tři body z domácího hřiště potřebujeme už nutně. Naposledy jsme doma vyhráli 25.března a bylo to také jediné jarní vítězství pod rozhlednou. Už by si ta hrstka věrných fanoušků nějakou tu radost zasloužila.Však nás tu zase moc není. Řekl bych tak okolo sedmdesáti, možná ani ne. Nechybí opět Michal Bílek a to je pro mne docela povzbudivé. Pan trenér má zájem o to vidět hráče, možná uvažuje o tom, že by u A mužstva zůstal. Je to ale asi jen moje zbožné přání. Asi?

Mužstva už jsou na trávníku. Šachová partie začíná a tenhle příměr mne napadá když vidím Skalické v černých a naše hráče v bílých dresech. Fouká silný vítr. Ta krásná pohoda, která byla celý týden je dneska ta tam. Zataženo, černá obloha dává tušit, že hráči asi nebudou dlouho v suchém oblečení. Pršet začíná v desáté minutě. To ještě za počátečního tlaku našich.Už stačili vypálit Klasna a Plánička na branku soupeře. To mi připomnělo, že bych se mohl vrátit k sestavě. Ano, Michal Plánička už zase nastoupil. Trest má za sebou. V brance se objevil starý známý ?Čert? Obermajer a na pravém beku Matěj Erler. Toho jsem letos na domácím hřišti v základu ještě neviděl. Na lavičce je tentokrát větší ?zásoba? než obvykle a kromě Radka Bartoše jsou připraveni další tři hráči do pole. Mezi nimi Miroslav Zlatohlávek, další pro mne nové jméno. Podle ročníku narození dorostenec stejně jako Erler. To už probíhá asi dvacátá minuta utkání. Stále prší a naši se stále marně snaží ohrozit branku Meteoru. Připomíná mi to silně poslední snahu proti Čelákovicím. Spousta přihrávek, složité postupné útoky, hra na jednu branku ale bez nápadu bez větší šance. Snaha končí v prostoru před velkým vápnem. Nikdo nemá odvahu jít za obránce, přihrávka se tam neobjeví. Náš nápor slábne a déšť zesiluje. Trenér Frťala stahuje ze hry Kacafírka. To probíhá 32. minuta. Přichází mladší z bráchů Beránků Tomáš. Pro mne je to pozitivní zjištění, protože do té doby nezahrál Kacafírek jediný solidní míč. Jako by na hřišti nebyl. Hráč jeho fyziognomie a ambicí mne dosud ani v jednom domácím zápase nepřesvědčil. Bez důrazu, bez snahy zakončit, nepřesné zpracování? Střídání bylo na místě. Možná se podvědomě šetří na odpolední ligu. Nevím. Ale pak tam mohl být Tomáš Beránek od začátku. Na něm alespoň vidím snahu rvát se o výsledek. Na hřišti je stále stejná podívaná.?Bílý balet? útočí a Čert v brance si ještě nesáhl na míč. Ale pozor, zakřikl jsem to. Náš brankář si už na míč sáhl. Vytahuje ho ze své sítě!!! Prohráváme 1 : 0 a studenou sprchou jsme politi i my na kryté tribuně. Zleva zahrávaný nepřímý kop. Střílená prudká nahrávka do vápna, nejvýš vyskakuje číslo 11 v černém dresu ? Petr Tesařík ? a hlavou se trefuje. Později se ukázalo, že to byla rozhodující akce celého zápasu. Tak zase prohráváme. Do poločasu už se toho moc nemění. Domácí jsou brankou zaskočení a počet nepřesností ještě stoupá. Tomáš Beránek se ještě dostal do šestnáctky soupeře, ale čas ke střele už nenašel a poločas končí.

Do druhé půlky přichází rozhodčí v suchých tričkách, září žlutě jako citróni a domácí diváci si dobírají pomezního Lukáše Šístka. Znají ho asi ještě z jeho působení se svým otcem v nižších soutěžích. Rozhodčí se usmívá, ale správně na srandičky domácích kibiců nereaguje. On je to asi ale jediný veselý moment v dnešním zápase. Přestalo pršet, počasí se stalo trochu přijatelnějším, ale stejně je pořád chladno. A chlad čiší i ze hry chmelařů. Tak jak první půlka skončila, tak i začala ta druhá. Klasna už zůstal v kabině. Stejně to dneska nebylo ono a místo něj je na levém beku Zlatohlávek. Převaha našich už není tak zřetelná. Ale není to tím, že by se Meteor zlepšil. Hra hostů je podprůměrná, určitě mužstvo k poražení a výkon odpovídá jejich postavení v tabulce. Naši ale předvádějí hru bez efektu, bez šancí. Na krátko rozehrávané rohy, nakopávání míčů. Hráči stojí v řadě bez pohybu, záložníci nemají komu přihrát. Na Pláničkovi je vidět herní výpadek. Zelinka je poloviční. Marin Bednář maká, pohybuje se po celém hřišti, ale to nestačí. Zhruba od poloviny druhé půlky se vysunuje Loos z obrané dvojice a snaží se rozhýbat hru domácích a dát ji trochu myšlenku. Střídavě útočí, brání, rozehrává. Dobrá práce. Skalice je evidentně spokojená s výsledkem a hraje na jeho udržení. Divák z tribuny je zklamaný. Destrukce ze strany Meteoru a zoufalost ze strany blšanských. Někteří diváci již nečekají ani na konec a jdou na oběd. Ti, kteří zůstávají, jsou nespokojení a někteří dokonce chtějí, aby byly na hřišti dva míče. Bylo by to určitě zajímavější, protože to co obě mužstva nyní předvádí by se mohlo pojmenovat ?Nuda v Kryrech?. Sporadické útoky hostů zvládá naše tříčlenná obrana a brankář Obermajer. Několik šancí našich, které měli Macháček a Zelinka končí mimo nebo v rukách brankáře. V 86. minutě ještě zvoní pravá tyčka po střele Pláničky, ale to je asi tak všechno. Nastavují se dvě minutky a všichni jsme rádi když rozhodčí Henych píská naposledy a ukazuje na střed hřiště. O ?dramatičnosti? utkání svědčí i statistiky. Střely na branku ? Blšany 4, Skalice ? 2 !!! Mimo branku Blšany 7, Skalice 2 ? čtyři střely stačí ke třem bodům ! Skalice zahrávala jeden rohový kop , Blšany 7. Co k tomu dodat ?

Naše situace se stává již dramatickou. Možnost odpoutat se od sestupových míst jsme nevyužili. Hraje se ještě o patnáct bodů, ale pozor máme Ovčáry, Český Brod? Každá další ztráta už by mohla vést do pekel ! Že by se blšanský fanoušek dočkal dvojitého zklamání a letošní rok by se stal rokem sestupovým ? Tomu se mi nechce věřit? I když v našem fotbale už se nedá věřit ničemu! Že, pánové na Spartě a v Liberci !!!

Jaromír HYKL , fanoušek z Vroutku

FK Chmel Blšany | 15.5.2006 21:31 | 781x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 7:56:14