Nevyužité šance Blšan domácí vzápětí potrestali

Chmelaři dlouho odolávali domácímu týmu a drželi příznivý stav 0:0, ale dvě   branky v poslední čtvrtině utkání daly výsledku poněkud očekávanější podobu.   Blšanští tentokrát z východu Čech žádné body nevezou. AKTUALIZOVÁNO

Dnešní zápas přinesl definitivní potvrzení, že Blšany přezimují na chvostu tabulky, ačkoliv téměř jisté už to bylo před zápasem a zřejmě to všichni tušíme už pár měsíců. Před zimou zbývá odehrát už jen jeden zápas, za týden doma hostíme Sezimovo Ústí.

Očima trenéra Jana Štefka

Utkání se hrálo za vytrvalého deště, který občas vystřídaly sněhové vločky, na sice kluzkém a čím dál více podmáčeném terénu, ale hřiště bylo pořadateli dobře připraveno. Zpočátku hrály oba týmy opatrně, když hostující hráči se soustředili na obrannou činnost a snažili se napadat rozehrávku domácích obránců, kteří jednak pod tlakem a také vzhledem ke kluzkému terénu kazili hodně přihrávek a tak se nakonec snažili do obrany hostů dostávat především dlouhými vysokými míči. Nebezpečí pro branku Blšan znamenaly také dobře zahrávané standardní situace do pokutového území, kam na míče naskakovali vysocí domácí hráči. V 1.poločase si ale hostující obrana na čele se Zachardou s těmito situacemi poradila. O první vážnější ohrožení domácí branky se pokusil v 7.minutě skákavou střelou z levé strany Gedeon, ale brankář si s ní poradil. V 15. minutě prošli domácí po levé straně a následný centr uklidil těsně před nabíhajícím domácím útočníkem na roh Geovani. Ve 20.minutě vyslal Gedeon míč za obranu na rozeběhnutého Wilfrida, ale domácí brankář včasným vyběhnutím a odkopem nebezpečnou akci odvrátil. Ve 38.minutě se odraženého míče zmocnil Rulf, prošel až do pokutového území Letohradu, ale jeho přihrávku na zadní tyč minul podklouznuvší Wilfrid. O minutu později přihrál Rulf z pravé strany Gedeonovi před pokutové území, ten vystřelil k tyči, ale brankář jeho střelu vyrazil před sebe, k odraženému míči se dostal Bednář, ale i jeho střelu k druhé tyči brankář vyrazil na rohový kop.
I ve 2.poločase se domácí snažili dlouhými nakopávanými míči, do kterých neúnavně chodili urostlí hráči Letohradu velmi důrazně, dostat před branku Blšan. Ovšem blšanští mladíci zkušeně dirigovaní neúnavným Gedeonem nemysleli jen na obranu, ale snažili se zejména rychlými protiútoky přelstít domácí obranu. V 53.minutě vystihl chybnou rozehrávku letohradských hráčů Geovani, prošel přes tři hráče soupeře až do pokutového území, kde se snažil zblízka ze strany prostřelit domácího brankáře, ale ten se u přední tyče nenechal zaskočit a míč skončil v jeho rukavicích. V 60.minutě kopali z dobré pozice přímý volný kop domácí, střelu Vaniše zatočenou kolem zdi Zacharda vyrazil a následná dorážka šla hodně vysoko. V 65.minutě prošli domácí po pravé straně do pokutového území Blšan, kde nebezpečný centr odvrátil Řehák na roh. Pak přišly dvě velké šance blšanských. Nejprve v 71.minutě Bednář využil zaváhání v rozehrávce domácího obránce, obral jej o míč a šel společně s Rulfem na jediného hráče domácích. Ovšem situaci 2:1 neřešili dobře a po nepřesné přihrávce se Rulf v tísni dostal jen ke střele, která šla nad domácí svatyni. O dvě minuty později zaváhala domácí obrana podruhé a tentokrát tři hráči Blšan Bednář, Rulf a Wilfrid šli opět na jediného domácího obránce! Ovšem situaci 3:1 (!) opět nezvládli a tak domácí brankář dokázal nepřesnou přihrávku na Wilfrida včasným vyběhnutím odkopnout do autu! Nedáš-dostaneš! Následovaly tři standardní situace Letohradu a v 76.minutě po rohovém kopu Vaniše na přední tyč nejvýše vyskočil nikým neatakovaný Kočí, který dostal domácí přesnou hlavičkou do vedení-1:0. Otřesení hosté se snažili zmobilizovat síly a aspoň srovnat stav. V 83.minutě se po špatném odkopu řítil na branku Blšan Čada, ale Zacharda včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval. Ovšem v 84.minutě už slabě zahranou malou domů letohradští potrestali. Bývalý hráč Blšan Myšák se pohodlně zmocnil míče, udělal kličku i Zachardovi a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Hostující hráči se snažili zkorigovat stav, ale domácí si již vítězství pohlídali.

FK OEZ Letohrad – FK Chmel Blšany 2:0 (0:0)

BRANKY: 76.Kočí, 84.Myšák
ŽK: D.Stejskal, Hynek – Wilfrid