FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Nevídané, nepochopitelné - vyhráli jsme v Olomouci !!!

  V závěrečném soutěžním utkání podzimu dokázal náš tým vyhrát 1:0 na půdě HFK   Olomouc a postaral se tak o dokonalý šok! Zůstáváme sice poslední, ale už jsme   v kontaktu se zbytkem týmů. Zima tak může být aspoň o něco klidnější.

Redakce těchto stránek dnes bohužel nemohla přinést informace těsně po utkání, věděli jsme to předem a moc nás to netrálilo. „Stejně je jasné, že prohrají…“, říkali jsme si rezignovaně na adresu našich hochů. Nyní si jen rveme vlasy, že jsme o radostné novině neinformovali okamžitě. Chmel si totiž z role posledního celku vyšlápl na třtí tým tabulky. Ne, že by to byl z naší strany nějaký super výkon. Ale rozhodla stoprocentní produktivita (1 šance = 1 gól) spojená s bechybnou obranou. Právě ta přitom nastoupila ve velmi netradičním složení- z důvodů zranění i karetních trestů chyběli zkušení Jamrich i Poláček, proto si poprvé zahrál celý zápas talentovaný mladíček Jakub Süsser. Jak vidno, v 17 letech už na druhou ligu má a trenér Bičovský může přemýšlet, zda mu neměl dát šanci již dřív v průběhu podzimu… Po delší době se dostal do základu útočník Psohlavec a byl to právě on, kdo svým gólem zajistil tři body.

Zápas se hrál za chladného a zamračeného počasí. Hráčům obou týmu chvíli trvalo, než se v té zimě dostali do tempa, takže úvodní půlhodinka přinesla spíš fotbalovou nudu, než cokoliv jiného. Holice byla o malinko aktivnější, např. již ve druhé minutě první střelu na našeho gólmana obstaral Pavel Los, olomoucký skoro jmenovec našeho krajního obránce Petra Loose. O tom, že mělo jít o souboj kočky s myší, svědčila už 5.minuta. Blšanský Jiří Jedinák dostal žlutou kartu za zdržování (už v páté minutě !!!). První velké ohrožení naší branky však přišlo až ve 31.minutě, Spáčil hlavičkoval jen těsně nad břevno naší branky! Podruhé jsme si mohli odechnout těsně před odchodem do kabin, domácí Los se ocitl sám před brankou Rady, ale trefil naštěstí jen našeho už ležícího gólmana. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

O přestávce se slavilo. Spíš než hráči obou týmů se ale bavili diváci, protože se slavnostně otevírala tribuna domácího stadionu. Za přítomnosti zástupců ČMFS i politické scény byly k vidění například seskoky parašupistů. Oslavy domácímu klubu byly sice pěkné, ale to ještě nikdo netušil, že brzy dostanou díky borcům od chmelnic hořkou příchuť, právě takovou, jakou díky chmelu dostává pivo.

Přitom do druhého poločasu vstoupili aktivně domácí fotbalisté. Zatlačili náš tým do defenzivy a také si vytvářeli šance. V 53.minutě Spáčil vyslal na Radu prudkou střelu pod břevno, ale náš gólman konečky prstů výborně vyrazil na rohový kop. Z něho pak přišla další velká příležitost, Jurga hlavičkoval těsně nad. Pravidlo „nedáš-dostaneš“ se znovu začalo naplňovat. Hned z následného rychlého protiútoku se dostal míč k Martinu Psohlavcovi, náš útočník si připravil míč na střelu a přízemní ranou z velkého vápna překonal holického gólmana! Psohlavec tak dokonale oslavil svůj svátek, zápas se přece hrál 11.11. Co nastalo po vstřeleném gólu, si asi každý dovede představit. Urputná obrana ze strany našeho týmu, která vyústila i k červené kartě, jíž v 66.minutě obdržel Jedinák a musel pod sprchy. Poslední čtvrtinu zápasu tak odehrál Chmel v deseti. Bránit se ale dařilo skvěle, Olomouc se přes tlak nedokázala dostat k velkým šancím. Trenér Bičovský si v 82.minutě uvědomil, že na lavičce mu sedí ještě jeden Martin, konkrétně záložník Bednář, a tak ho poslal na hřiště. Doufaje, že i na něho bude svátek působit pozitivně. To se prakticky podařilo, Bednář přispěl k ubránění těsné výhry 1:0!!! V závěru si Olomouc ani nevypracovala gólovou příležitost.

Nečekané vítězství nás nezvedlo z posledního místa tabulky, ale dostalo do kontaktu s ostatními. S 13 body se bude zimní pauza přespávat s velkou nadějí, že se na jaře podaří druhou ligu zachránit. Někteří hráči si navíc s koncem podzimu řekli o své místo v sestavě. Třeba Jakub Süsser, kterého tak možná na jaře budeme vídat v základu. Otázkou je, zda jeho přechod k zápasům A-týmu nebude oslabením pro blšanský dorost v boji o postup. Zde totiž Jakub odvedl na podzim obrovský kus práce. Dnes dopoledne ale dorost vyhrál v Chomutově i bez něho…

HFK Olomouc – FK Chmel Blšany 0:1 (0:0)

BRANKY: 52.Psohlavec

ŽK: Grim, Krutý – Jedinák, Flaišman, Heinc, Psohlavec, Loos ; ČK: 66.Jedinák (Blšany)

DIVÁCI: 870

ROZHODČÍ: Dobrovolný – Szarowski, Lakomý

SESTAVA BLŠAN: Rada – Loos, Süsser, Zachariáš, Heinc – Bereš (77. Šiml), Čonka, Jedinák, Flaišman (82. Bednář) – Psohlavec, Kožíšek

SESTAVA HFK: Doležal – Lošťák (56. Korčián), Schindler, Jurga, Dadák – Spáčil, Grim (70. Ševela), Škuta, Krutý – Kazár, Los

FK Chmel Blšany | 11.11.2006 18:13 | 524x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 8:26:14