FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Netradičně v pátek se hraje ve Vítkovicích

  Odčinit výraznou porážku s Jakubčovicemi mohou naši fotbalisté už po pěti   dnech. Páteční podvečer bude patřit zápasu Vítkovice – Blšany v rámci druhého   ligového kola. Dlouhou cestu do Ostravy určitě nechtějí chmelaři absolovovat   zbytečně, tj. bez bodového zisku.

Vítkovice v úvodním zápase bodovaly venku, když uhrály remízu 0:0 v derby s Třincem. Jsou tradičním a lze říci stabilizovaným mužstvem druhé ligy. Tuto druhou nejvyšší soutěž hrají nepřetržitě už třináctým rokem, jsou zde tedy služebně nejstarší. Zápasy Vítkovic a Blšan se proto konaly pravidelně v devadesátých letech, kdy ve druhé lize působily i Blšany. Ve vzájemných zápasech se tehdy Blšanům velmi dařilo! V postupové sezoně 1997/98 vyhrály Blšany obě utkání nad Vítkovicemi 3:0, rok předtím skončily oba zápasy nerozhodně 1:1.

Vítkovice jsou na vrcholný fotbal zvyklé, hrál se tam již v době, kdy blšanský klub ještě ani neexistoval. Naposledy v sezoně 1993/94 hrály Vítkovice nejvyšší soutěž, ale po tragické sezoně sestoupily. Na druhou ligu se mohou vzácně chlubit vyhřívaným trávníkem. Fanoušků však na jejich zápasy nechodí mnoho- klub trpí silnou konkurencí prvoligového Baníku a také extraligového hokeje.

Trenér Přemysl Bičovský neprozradil, zda chystá pro nejbližší utkání změny v sestavě. Naznačil však, že nedojde k výměně brankáře Rady po zápase s Jakubčovicemi (0:4). „Nevím co máte proti brankáři. Ani za jednu branku nemohl. Byly to chyby obrany.“ podivil se kouč úvahám o změně muže mezi tyčemi. Je to pochopitelné- brankář vždy potřebuje důvěru trenéra. Do Vítkovic dnes odcestoval s mužstvem i Jan Poláček, který si v neděli zranil tříslo, ale měl by být v pořádku, neboť už i trénoval.

Na hřišti ve Vítkovicích bude určitě náš tým chtít navázat na světlé okamžiky zápasu s Jakubčovicemi, kterými byla orámována poločasová přestávka- obránci hostů dvakrát odvraceli míč až na brankové čáře, upozornil trenér na to pozitivní, co ve světle ošklivé porážky zapadlo. Do Blšan bude zřejmě stačit přivést bod, abychom byli spokojení. Bude však záležet na vývoji.

Zápas se hraje v pátek 11.8. od 16:30.

FK Chmel Blšany | 10.8.2006 13:35 | 562x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:55:56