Někde už se začíná vyjasňovat
Počátkem května už začínají některé týmy tušit, jak pro ně skončí sezona 2006/07. Jasno už je hlavně u staršího dorostu , ale po víkendu už není moc co řešit ani u B-mužů. Největší drama čeká na konci jara starší žáky. Ani A-muži ale sezonu ještě nedohrávají v klidu.
O víkendu mužské Áčko doma remizovalo s Hradcem. Tento spíš neúspěch spojený se ztrátou 2 bodů v tabulce pravdy nás ale zase o kousek přiblížil záchraně. Výsledky ostatních nás maximálním možným způsobem potěšily a na tabulku se i na našem webu může podívat každý sám. Držíme pěkné 11.místo a pokud by to tak zůstalo až do června, byli bychom s ohledem na průběh sezony velmi spokojeni! Pořád jde ale o to se vůbec zachránit. Týmy pod námi si to ještě hodněkrát rozdají mezi sebou, pár bodů tedy určitě nasbírají. Teď už je ale velmi pravděpodobné, že se zachráníme. Pomalu bude na místě připravovat strategii pro příští ročník druhé ligy. Bude třeba vyřešit další vývoj spolupráce s Mostem. Letní pauza není dlouhá a brzy po skončení letošního ročníku začne příprava na další sezonu. To už bude zase s úplně jinými hráči, než jací jsou v Blšanech nyní.
Víkend hodně napověděl, přesněji už možná rozhodl osudu B-týmu mužů v Libočanech. Sestup je po debaklu 0:6 se Střekovem skoro jistě nemine. V závěru by se muselo mužstvo zvednou takřka zázračným způsobem, ale to se stane těžko. Ani posily ze širšího kádru A-mužů nepomáhají k lepším výsledkům. V létě přejde do Žatce 1.A třída a zde bude muset místní Slavoj začít pracovat na posílení mužstva. Ale to už není naše starost.
Jasno už je u dorostenců. Starší už vedou tabulku o pohodlných 14 bodů, do konce zbývá 6 kol. I když trenér Kolman před každým zápasem upozorňuje, že se začíná od 0:0, je jasné, že teď už dorostence o postupovou radost nic nepřipraví. A to ani kdyby už všechno prohráli, protože rozhádané a trenérem opuštěné Ústí nad Labem ztrácí body jak na běžícím pásu . V závěru května se naši mladíci dočkají vrcholu sezony, o kterém vás budeme brzy informovat. Na euforii naskočil na jaře i mladší dorost, který stále drtí jednoho soupeře za druhým a už dosáhl na 3.místo tabulky. Tam by také chtěl na konci sezony být, výš už to asi nepůjde.
Rezervní dorost konečně zastavil sérii porážek, zvítězil nad Litvínovem a snad má klid, nebude se muset bát o záchranu krajského přeboru. Však mu také přišel pomáhat nový trenér, pan Mikeš. V klidu dohrávají soutěž i přípravky, i když jejich výsledky jsou letos trochu za očekáváním.
Špatně jsou na tom starší žáci a to je pro náš klub dost vážné. Divizi žáků je nutné udržet, protože sestup do přeboru by byl těžkou ranou pro náš klub, jenž chce na výchově mladých hráčů i v budoucnu stavět. Už se stalo před dvěma lety, že žáci hráli jen krajský přebor a snad se toho nedočkáme znovu. Zatím jsou žáci od sestupu 1 bod, ale čeká je těžký program zápasů. Jejich výsledky budeme bedlivě sledovat.
Zajímá nás i dění v Mostě, především v jeho rezervě. Ta zabrala možná na poslendí chvíli, když porazila Admiru 4:2. Mostecké Béčko je stále poslední, ale s 21 body ztrácí na nesestupové místo stále ještě přijatelné 4 body. Zbývá šest kol plných záchranářských bojů. Jejich výsledek bude mít vliv na způsob pokračování spolupráce mezi Mostem a Blšany.
FK Chmel Blšany | 9.5.2007 0:03 | 679x přečteno
Komentáře
Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.