FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Napsali o nás: V Blšanech se vzpomínalo

Kvůli oslavě 75. narozenin Františka Tesaře ho jeho bývalí svěřenci museli podvést.

Sešlo se jich, že by se z nich daly postavit čtyři jednáctky. Všichni přišli v sobotu pogratulovat legendě blšanského fotbalu Františku Tesařovi k 75. narozeninám, které uspořádali na jeho počest, aniž by to sám tušil.

?Nemohli jsme mu to prozradit, to bychom ho sem vůbec nedostali,? prozradil ze zákulisí příprav hlavní iniciátor oslav Miroslav Lauterbach. Jeden z mnoha svěřenců F. Tesaře, které trénoval už jako žáky a mnohé z nich i v mužstvu dospělých Sokola Blšany. A slavilo se v klubovně V.I.P., na jejíž stavbě před více než dvaceti roky se mnozí z nich osobně podíleli.

?Pozvali jsme pana Tesaře na pivo, to si dal říct,? směje se, do poslední chvíle nervozní, M. Lauterbach. ?Já už z toho nemohl ani spát, ještě dnes jsem se vzbudil v půl páté…?

Naštěstí všechno klaplo. A tvrďák Fr. Tesař, který si jinak nepotrpí na slávu, byl dojat doslova k slzám. ?Děkujeme trenére,? byl totiž nápis na fotografii mužstva na žlutém dresu Blšan, který mu věnovali ?kluci?, kterým je dnes už přes padesát. Gratulanti a dary

Reprezentační dres týmu ČR s pětasedmdesátkou mu přivezl někdejší hráč i ředitel FK Chmel Blšany Zdeněk Kovář. A třetí, podepsaný, dres Sparty Praha mu věnoval bývalý reprezentant a ligový superkanonýr Horst Siegl, na jehož umění a góly v blšanském dresu se dodnes chodí František Tesař dívat z tribuny.

Mezi gratulanty byl i starosta města Blšany Josef Pešek, aby mu předal děkovný pamětní list. Zdravici poslal i František Chvalovský, který tu začínal jako žáček, později šéf a také předseda ČMFS. Přišli i zástupci současného vedení klubu v čele s manažerem Jaroslavem Matouškem, trenérem Josefem Němcem, či předseda o.s. FK Chmel Radek Pospíšil. Vzpomněli také na nepřítomné

?Kdybych věděl, jakou na mě ušili šaškárnu, ani bych nepřišel,? zlobil se naoko pan Tesař, nejstarší z prvních členů Sokola, který byl založen až v roce 1946. Zažil tady s ním úplně všechno, od výstavby prvních kabin i současné tribuny, pod kterou se hrála osm let nejvyšší soutěž ČR. Byly i smutné chvíle včetně posledních sestupů.

Spolu s gratulanty uctili památku těch, kde už přijít nemohli. Pak zavzpomínali na veselejší historky a rozhodli se založit Klub přátel blšanské kopané. ?Vždyť nemusí jít jen o oslavy,? řekl bývalý trenér a dnes úspěšný chovatel holubů Fr. Tesař.

Převzato z Žateckého deníku

FK Chmel Blšany | 7.12.2009 0:52 | 889x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:37:27