Napsali o nás:Střekov vzdoroval favorizovaným Blšanům jen v první půli

V posledním kole krajského přeboru se rozloučili s domácími fanoušky fotbalisté Střekova.

V 29. kole zavítal na Osadu soupeř zvučného jména – exligista z Blšan, který přijel v plné sestavě a v základní jedenáctce nechyběla jména jakými jsou bývalý reprezentační útočník a hráč Sparty Praha Horst Siegl, další bývalý hráč letenských Radek Čížek, bývalý hráč Dukly Praha, mexického Cruz Azul a nyní i fotbalový televizní spolukomentátor Josef Němec či bývalý hráč Bohemians Praha Josef Galbavý.

Zápas bohatý na góly rozhodl až druhý poločas, ve kterém Blšany nastřílely domácím tři branky a zaslouženě tak vyhrály 5:2.

Skóre utkání se měnilo rychle. Ještě předtím se však zranil domácí Ren a trenér Čítek musel brzy střídat. Už v 9. minutě využil po rohu zmatku v obraně hostující obránce Brodecký a Blšany potvrdily roli favorita.

Jenže v 18. minutě se Stakič prosmýkl mezi obránci a šel sám na brankáře. Ten mu jeho střelu zneškodnil, ale k odraženému míči se dostal volný Vošahlík a vyrovnal na 1:1.

Ofenzivní manévry však pokračovaly i nadále. Ve 25. minutě zahrával Čížek standardní situaci a po na cvičeném signálu hosté nastřelili nejprve tyč. Odražený míč však uklidil do branky Součka opět Brodecký.

O čtyři minuty později byl ve vápně sražen Bednář a Michal Novotný z penalty opět srovnal stav utkání. Ještě do poločasu mohl otočit skóre domácí Bednář, ale zklamal v zakončení.

Po přestávce už dominovali hráči Blšan. V 60. minutě vstřelil Červenka rozdílový gól. Čtvrt hodiny před koncem šel do hřiště blšanský trenér Josef Němec a hned se ukázal, když zvýšil na 4:2.

Poté sice nedal fotbalový spolukomentátor České televize gól z penalty, ale na konečných 5:2 upravil krásnou ranou z voleje v 83. minutě Galbavý.

?Po chybách obránců jsme dostali zbytečné dva góly a dostali jsme se tak do kolen. Ve druhé půli se soupeři podařilo dát na 3:2 a my chodili do plných. Fotbalově nás přehrávali. V zápase byl vidět obrovský rozdíl v myšlení hráčů. Dokázali si přihrát, vyhovět si. Tolik toho nenaběhali,? posteskl si trenér Střekova Petr Čítek.

STŘEKOV ? BLŠANY 2:5

Branky: Vošahlík, V. Novotný z PK ? Brodecký 2, Červenka, Němec z PK, Galbavý. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1:5. Diváci: 60. Poločas: 2:2.

FK Chmel Blšany | 22.6.2010 7:11 | 1410x přečteno