FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Napsali o nás:Galbavého řeč: Veni vidi vici (Aktualizováno o fotografie)

Okresní derby v krajském přeboru sledovalo pod reflektory více než šest stovek diváků

Teprve druhé derby o body v historii mezi pátečními soupeři, se hrálo pod reflektory před návštěvou přes 600 diváků.

Oby týmy splnily očekávání, neboť se hrál velmi kvalitní technický fotbal. Překvapením však bylo fyzické nasazení domácích, kteří sice nastoupili bez Horsta Siegla staršího (na lavičce), ale na jaře poprvé se třetím nejlepším střelcem KP Josefem Galbavým, který měl v zimě namířeno do vyšší soutěže.

Domácí byli nečekaně pohyblivější a vytvořili si mírnou převahu. Když už se zdálo, že se hra vyrovnala, ztratil na polovině hřiště míč žatecký Sachar (navíc se zranil), následoval protiútok a patička Rumuna Dimutru nabíhajícímu Galbavému. Jeho přízemní střelu Zaťko evidentně podcenil, v pokleku mu míč proklouzl doslova mezi prsty do sítě ? 1:0.

Neuběhlo ani deset minut, když rozehraný přímý kop poslal aktivně hrající Radek Čížek na hlavu Málka ? 2:0!

Šanci na korigování měl ve 36. Baierl po centru Svobody, míč se odrazil od tyče a druhý pokus kanonýra hostů před ležícím Klímou už zlikvidovali obránci.

Po změně stran hrál Žatec mnohem lépe, vytvořil si mírnou převahu a hlavně měl míč pod kontrolou. Až na pár okamžiků. První nastal v 56. po pasu Grubera, který zakončil Milelu třetím gólem. Další dvě šance měl Galbavý, ale už je nevyužil. Naopak slouží Slavoji ke cti, že za tak nepříznivého stavu hrál útočně až do konce. Největší šanci však propásl Heinc, který ležerně hlavičkoval nad branku. Ještě v 80. se blýskl skvělým zákrokem Klíma při střele Svobody a v 90. se odrazil Jindrův centr od břevna do pole.

Blšany na jaře ze tří zápasů získaly 9 bodů a jsou už třetí, Žatec klesl na 6. místo. Ve středu 7. 4. hrají oba zástupci regionu domá svá odložená utkání. Žatec přivítá u Ohře v 16.30 Proboštov, Blšany v 18. hodin Horní Jiřetín.

Fotky z utkání od Jaroslava Tošnera: http://picasaweb.google.cz/…lavojZatec30

Chmel Blšany ? Slavoj Žatec 3:0 (2:0)

Branky: 21. Galbavý, 30. Málek, 56. Mileli Dimitru. Rozhodčí Dvorský ? Zaňka, Prágl, ŽK 0:1, 610 diváků.

Sestava Blšan: Klíma, Machač, Málek, Gruber, Lancz ? R. Čížek, Galbavý, R. Krejčík, Červenka ? Siegl ml.(79. Pillman), Mileli (74. Jos. Němec). Trenér Josef Němec

Sestava Žatce: Zaťko ? Vávra, Tománek (46. Jindra), Horňák, K. Krejčík ? M. Paul, Z. Svoboda, Heinc, Sachar (24. Béreš) ? Z. Macháček, Baierl. Trenér Pavel Koutenský

Převzato z Žateckého deníku

Co se o nás píše na www.slavojzatec.cz

Body po zásluze pro domácí FK Chmel Blšany.

Očekávané derby dvou sousedů v krajském přeboru, přilákalo do hlediště Blšanského areálu 610 diváků, z toho převážná část byla ze Žatce, a kteří možná věřili v zisk nějakého bodu.

Bohužel, domácí od první minuty byly lepším týmem a kombinačně přehrávali hosty dosti často. Slavoj v prvním poločase zahrozil gólovou šancí až za stavu 2 – 0 pro domácí. To už byl ze hry Sachar, kterého po zranění nahradil ve 20.min.Bereš. Domácí brankář Klíma moc šancí vyniknout neměl. Do druhého poločasu v obraně místo Tománka nastoupil Jindra, a diváci viděli také ojedinělé ale stoupající šance, z nichž byly ale i gólové. Bohužel v době kdy kontaktní gól visel na vlásku domácí podnikli jeden z rychlých protiútoků a podstřelení padajícího Zaťka znamenalo vedení 3 – 0 pro Blšany. Poté ještě Heinc neproměnil vyloženou šanci a hlavičkoval nad, Macháček přišel pozdě k dorážce po střele od Svobody, Béreš váhal v pok.území s koncovkou a tak skóre se již neměnilo ke spokojenosti domácích.

FK Chmel Blšany | 4.4.2010 21:56 | 851x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:02:45