FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Nad Blšany se ztratilo slunce a zatáhly se černé mraky!

   Hodně zklamaný je po dnešním výkonu Jaromír Hykl. Aby ne, má důvod. Jak viděl nedělní utkání s Příbramí si nyní můžete přečíst.   

Několik nejvěrnějších diváků se přišlo podívat na první jarní vítězství svého klubu. Do Blšan přijela juniorka Příbrami, která je na předposledním místě a nebude problém se k ní o tři bodíky přiblížit. Po výkonu, který jsme viděli doma se Spartou si málokdo připouštěl jinou variantu. Remíza z Chebu, kterou kluci ubránili v devíti lidech byla také tak trochu povzbuzující. Otázkou byla tedy jen výše vítězství Chmelu. Diváci se těší, že je domácí kluci trochu v tom nevlídném počasí zahřejí u srdíčka.

Běží 91. minuta utkání a Zacharda loví míč podruhé ze své sítě a tiché hlediště ztichlo ještě víc. Blšany doma podlehly 1 : 2 a snad všichni, kteří ČFL trochu sledují si právě uvědomují, že jeden ze sestupujících je z největší pravděpodobností určen. Zmrtvýchvstání Blšan se konat asi nebude, protože paní Štěstěna a pan Zázrak již dávno cestu do Blšan zapomněli. Na hřiště vběhla sestava opět bez Poláčka a Rosenda a tentokrát i bez Škultétyho. Oba prvně jmenovaní seděli alespoň na lavičce, ale Škultéty nebyl ani tam. Co se stalo? Zjistit se mi to nepodařilo. Obrana tedy nastupuje ve složení Jendruščák, Řehák, Sigmund a Trup. Řekl bych, že to byla jediná řada, která splnila svůj úkol a společně se Zachardou v zádech se nedopustila vážnější chyby. Pravda je i ta, že Příbram toho dopředu moc nepředvedla a její útočníci byli stejně tak bezzubí jako ti naši. Sigmund s Řehákem plně zastoupili ?červenou? stoperskou dvojku Suchý ? Japan. Jendruščák na pravém beku byl podle mne dneska jedničkou sestavy. Škoda, že jeho výkon nedokázal nikdo další podpořit. V záloze se na pravé straně objevil dorostenec Kincl, vedle něj Honza Klasna a na druhé straně Veverka s Tesaříkem. Mašek nastoupil v útoku dnes již od první minuty a s ním Pavel Veleba. Záměr trenéra byl podle mne v tom, že do zálohy nasazený Klasna bude v podstatě třetím útočníkem a Blšany předvedou nátlakovou ofenzivní hru. Bohužel zůstalo jen u plánu, protože Klasna první půl hodinu nevěděl co má hrát a kazil co mohl. Kincl nestačil, Mašek je hráč na posledních deset, dvacet minut, takže jsme dopředu hráli ve třech. Veleba dostal v prvním poločase dvě dobré přihrávky. První již asi v páté minutě a zachraňovat musel obránce Příbrami na čáře a po druhé Kincl skóroval. To bylo ale všechno. Klasna se posledních deset minut před půlkou trochu vzpamatoval, ale to nestačilo. Před koncem poločasu dokonce vykouklo z mraků slunce a trochu svými paprsky zahřálo zamračené tváře fanoušků. Do kabin se šlo s jednobrankovým náskokem, ale žádné nadšení mezi diváky nepanovalo. Většinou se nesl hlas s obavou u ubránění výsledku. Rychle na klobásu k Šírovi a alespoň si trochu spravit chuť. Mimochodem všimli jste si, že se první poločasy na jaře celkem daří? Kdyby všechna utkání končila v 45. minutě, tak máme šest bodů a skóre 2 : 1! Jo kdyby byly ryby? Znáte to.

Jestliže jsem po Spartě psal, že naši skončili s energií zhruba v 70. minutě, tentokrát veškerá ?šťáva? mužstva zůstala o přestávce v kabině. Hráči jako by jen čekali, kdy dostanou branku a hra byla proti utkání ze Spartou úplně někde jinde. Na radost, kterou jsem se Spartou prožíval nad způsobem hry Blšan jsem hodně brzy zapomněl a připadal jsem si jako ve starých zlých časech při podzimních utkáních. Spousta nepřesností, zbytečné hry dozadu, přihrávek nikomu, nedůrazné atakování, nedohrávání šancí. No šancí. To je silné slovo. Ve druhém poločase si snad na žádnou nepamatuji. Deset minut před koncem si kapitán Tesařík narazil rameno po střetu s obráncem Příbrami a zápas pro něho skončil. Pásku dostal Jendruščák (jak už jsem se zmínil, dneska právem) a další dorostenec Vávra se přišel na chvilku proběhnout. To už bylo vyrovnáno. Podařilo se to v 63. minutě Švédovi, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před naší brankou po nepřímém kopu a zblízka překonal jako vždy výborného Zachardu. Bezkrevná hra pokračovala i po vyrovnání a nikdo nebyl schopen zavelet do ofenzívy a trochu hru uklidnit a vytvořit tlak na soupeřovu branku. Gól z přímého kopu do naší sítě v první minutě prodloužení už byl jenom ranou z milosti. Příbram byla jedním z nejslabších mužstev, které jsme ve třetí lize doma viděli. Podprůměrný výkon. A když k tomu ještě připočítám stejně podprůměrný výkon tria v černém (řekl bych, že v první půli mohl klidně sudí odpískat faul na Tesaříka ve vápně!) mohu prohlásit v klidu, že kdo na fotbale dneska v Blšanech nebyl, může si poblahopřát.

Slunce se ve druhém poločase brzy zase schovalo za mraky. A je to téměř příznačné. Šedé ocelové mraky padly dnes na blšanský trávník a slunce nad šancí Chmelu udržet se v soutěži, zapadlo. Není to dobrá zpráva pro fanoušky. Dobrá zpráva není především to, že jsme dneska ztratili – dá se říci šest bodů, ale i to, po jakém výkonu. Ale zase: Možná půjdeme teď v neděli na fotbal do Blšan s tím, že už vlastně o nic nejde a nebudeme prožívat podobný stres, jaký jsem zažil dneska já a řekl bych, že nejen já. Pomalu abychom začali shánět kluky do mančaftu, který rozjede čtvrtou nebo třetí třídu. Pan Řehák senior by mohl chytat a Chřestýš by mohl být trenérem ? i když ten jeho tip na dnešní sestavu a výsledek se mu zas až tak nepovedl. No je to tak trochu srandička s kyselým úsměvem. Nepíše se mi to dobře, to mi věřte?

FK Chmel Blšany | 6.4.2008 19:00 | 720x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 6:49:06