FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Na zápas do Kolína bez Gedeona i Heince

  V sobotu odpoledne čeká naše fotbalisty další zápas v rámci ČFL. Na poslední   výhru nad Vyšehradem se pokusíme navázat v Kolíně. Bohužel trenér Štefko stále   nemůže počítat s řadou důležitých hráčů.

Ani vítězství nás neposune z posledního místa tabulky. Na tento fakt už jsme si po tragickém začátku soutěže museli zvyknout. Přesto naši fotbalisté nerezignovali a v minulém zápase vyhráli. Teď jedou na hřiště soupeře, navíc silného. Kolín loni dlouho bojoval o postup do druhé ligy. Vstup do letošní sezony se tamnímu klubu až tolik nevydařil, ale i tak se vyšplhali zatím na 6.místo tabulky. Naposledy zdolali Středočeši ambiciózní Varnsdorf 1:0. Tento výsledek se k nim hodí. Kolín totiž patří mezi kluby s nejhorším útokem, ale nejlepší obranou, takže v jeho zápasech padá málo branek.

V utkáních Blšan padá gólů o hodně více, někdy třeba i víc než deset. Bohužel je ze sítě většinou loví náš gólman Zacharda. Na jeho zákroky bude Chmel zřejmě spoléhat i v Kolíně. Obrana Blšan totiž bude oslabená o Miroslava Heince, který bude pykat za žluté karty. To je velká ztráta, ale ještě větší je stále trvající zranění Patrika Gedenona. Ten by se podle stávajících předpokladů měl k týmu připojit až za cca 3 – 4 týdny. Chybět budou i další fotbalisté už tak úzkého kádru Blšan. Možná se na lavičku dostanou i dorostenci. Ti už s Kolínem letos hráli a porazili ho 4:3…

V Kolíně najdeme na soupisce tamního mužstva i nám známé hráče. Tak třeba Ondřej Süsser, bratr našeho někdejšího reprezentanta Jakuba. O něco starší Ondra v Blšanech působil v divizní juniorce v sezoně 2005/06. Dalším hráčem Kolína, který si zakopal v Blšanech, je útočník Štěpán Kacafírek. Na jaře 2006 tento stále ještě mladičký hráč pomáhal zachránit první ligu, ale stěží se v 16 letech dostal na hřiště. Nyní je v Kolíně. Na soupisce najdeme i nám známé jméno Šourek. I když Radek Šourek už v Blšanech po neshodách s klubem nepůsobí, toto není on. Kolínský Šourek má teprve 19 let a je křestním jménem Petr.

V Polabí bude moci náš mladý a nezkušený tým jen překvapit, i když to se dá říci o každém zápase. Těžko říci, zda nás může soupeř podcenit, po poslední výhře nad Vyšehradem. Ale třeba je přejedeme fotbalově, vždyť Kolín působí už pět let v ČFL (předtím hrál jednu sezonu druhou ligu), zatímco Blšany před dvěma lety ještě kopaly nejvyšší soutěž. Není se tedy čeho bát, nebo snad ano?

Zápas FK Kolín – Fk Chmel Blšany začíná v sobotu od 16:00

FK Chmel Blšany | 5.10.2007 0:11 | 780x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 15:24:19