FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Na Vyšehradě jsme nestačili na třetiligovou Krč

  Poněkud nečekanou porážku 2:4 s třetím týmem ČFL utpěl Chmel v posledním   utkání skupiny na vyšehradském turnaji. Ani tato prohra nás ale nepřipraví o účast v   semifinále tohoto turnaje, které se hraje koncem února.

Náš tým se musel vypořádat s absencí Jiřího Novotného, který se ráno probudil se zvýšenou teplotou. Trenér Bičovský měl ale i tak velký výběr hráčů do obrany. Po dlouhé době se v sestavě objevil Petr Loos, ale bohužel na hřišti nevydržel ani do poločasu, neboť se mu obnovilo zranění stehna. Zápas Blšan s Krčí se hrál po skončení dopoledního souboje B-týmů Sparty a Slavie, který přitáhl na stadion dost diváků a který skončil 1:1. Před začátkem zápasu Blšan se přes Vyšehrad přehnala silná sněhová přeháňka, nikoliv první, ale bohužel ani poslední.

Naši fotbalisté nevstoupili do utkání vůbec dobře. První půlhodinu se na hřišti náš tým hledal, zejména obrana vytvářela nepředstavitelné hrubky. Ve 13.minutě se k míči skoro na polovině hřiště dostal jeden z hráčů Krče a vyslal na gólmana Svobodu vysoký lob. Náš brankář nakopnutý míč zřejmě podcenil, protože mu zapadl do branky – a prohrávali jsme 0:1. Svobodovi se celkově zápas moc nepovedl, skoro nic nechytil a čtyřikrát inkasoval, z toho minimálně jendou úplně zbytečně. A to měl ještě štěstí ve 21.minutě, kdy se po chybě obrany Blšan uvolnil útočník Krče, ale z hranice vápna mířil vedle. V 23.minutě ovšem po levé, Loosově, straně pronikl jeden z hráčů Krče, probil se do vápna, vyslal přízemní střelu k vzdálenější tyči, kde jí do branky dorazil jeho nepokrytý spoluhráč – 0:2.

V poslední čtvrthodince se Chmel zvedl, v útoku se statečně bil především mladý Keňan Oboya, ale podporoval ho i další cizinec s africkým původem – Tavarz. Právě ten se v 27.minutě dobře dostával k brance, ale gól po průniku nedal. Ve 38.minutě musel trenér Bičovský poprvé střídat- Petr Loos ohlásil lavičce zdravotní problémy, takže šel dolů a na hřiště vyběhl testovaný hráč Ondřej Vrabec. Ne že by to byla zrovna jeho zásluha, ale tři minuty po jeho příchodu se našemu týmu podařilo snížit na 1:2. Míč po akci poskakoval v pokutovém území, zleva se přiřítil Oboya a hlavou překonal brankáře Krče.

Do druhého poločasu vstoupila v našemu týmu výrazně jiná sestava než do prvního. Lépe si ale nevedla. Podmnky se zhoršily, protože začalo hustě sněžit. Kolem 50.minuty dokázal Chmel dostat soupeře pod tlak, několik hráčů mělo na kopačce či hlavě vyrovnání, ale míč se do brány nikomu protlačit nepodařilo. Sotva se Krč osvobodila ze stadardních situací, z rychlého protiútoku zasadila našemu týmu v 55.minutě třetí úder – 3:1. Nedáš -dostaneš… Náš tým mohl snížit v 58.minutě, kdy se po rychlé akci z levé strany dopustili pražané faulu ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu pro Blšany. Milan Zachariáš z ní orazítkoval jen tyč branky Krče…

V 74.minutě se na vše už nemohl dívat Heinc, který se protlačil po levé straně hřiště až do pokutového území, narazil si s Bednářem a pak napěchoval míč do branky Krče – 2:3. Heinc ve druhém poločase předvedl dobrý výkon, naopak Keňan Oboya zřejmě ve sněžení zamrnul a ve druhé půli již nebyl příliš vidět. Náš tým snížení dost povzbudilo a kolem 80.minuty jsme znovu vyvinuli velký tlak. Vyrovnání se zdálo na spadnutí, ale vystřelit přesně na branku se stalo téměř nesplnitelným úkolem. V posledních minutách už naše hra zase ztratila na kvalitě a v nastaveném čase Krč využila otevřené obrany ke zvýšení na konečných 2:4. Naši hráči sice reklamovali ofsajd, ale zbytečně.

Semifinálový zápas turnaje na Vyšehradě budeme hrát v sobotu 24.2., není ještě ale znám ani soupeř, ani čas.

Dragoun Cup, 27.1.2007, sobota, 13:30, hřiště Vyšehrad (UMT)

FK Chmel Blšany – Sparta Krč 2:4 (1:2)

BRANKY: 41. Oboya , 74.Heinc – 3. Benedikovič, 23. Vojtíšek, 52. Proskočil, 90. Obermajer
SESTAVA BLŠAN: Svoboda – Loos (38.Vrabec), Heinc, Jamrich (46.Poláček), Krejčík (46.Süsser) – Tavarz, Šiml, Jedinák (46.Bednář), Zachariáš – Kožíšek (46.Klasna), Oboya
ŽK: 1× hráč Krče
ROZHODČÍ: –
DIVÁKŮ: 20

FK Chmel Blšany | 27.1.2007 16:43 | 553x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 6:44:47