FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Na Slovácku tragédie jako od Shakespeara...

FC Slovácko Netradiční večerní čas pro fotbal našim fotbalistům nesvědčil. Porážka 0:2 a dva vyloučení hráči, kteří nebudou moci nastoupit v středečním utkání proti Brnu. S takovým výsledkem odjeli hráči Blšan z Uherského Hradiště.

Série úspěšných výsledků skončila. Studená sprcha přišla pro Chmel v sobotním jarní večeru na zaplněném stadionu týmu, který také hraje o záchranu v první lize. Tentokrát ovšem neměli Chmelaři svůj den a na domácí výběr zdaleka nestačili.

Už hned po zahájení zápasu se hráči Slovácka na blšanský tým vrhli jako supi. Ofenzivní gejzír tentokrát nestihla ztlumit ani jinak pevná obrana Blšan. Už krátce po výkopu skončil míč v naší síti poté, co po stadardní situaci usměrnil míč do brány Šuškavčevič. V danou chvíli se ovšem ještě jednalo o ofsajd a tak se sköre neměnilo. Jenže tlak Moravanů neustával, za chvíli už přicházely další šance. Slovácko ovládalo hru a brankář Slavík se měl co ohánět, aby nepustil branku. Nejvíce se zapotil po půlhodině hry, kdy Rajnoch nebezpečně hlavičkoval do brány, ale Slavík jeho pokus s problémy zneškodnil.

Poté sice na chvíli Blšany hru vyrovnaly, ale ve 35.minutě Brunclík ostře fauloval domácího Lička a ihned dostal červenou kartu. Vyloučení se později ukázalo být naším prvním hřebíčkem do rakve. Těsně před přestávkou si mohl díky nešťastné teči připsat vlastní gól Muller, ovšem brankář Blšan dokázal míč vytlačit na roh.

Jestliže v prvním poločase se modrožlutí zuby nechty tlaku Slovácka ubránili, hned po zahájení hry v poločase druhém už gólman Slavík kapituloval. Individuální akci v pokutovém území zvládl skvěle Ivana a střelou z úhlu otevřel skóre zápasu- 1:0. To domácí uklidnilo a ti tak zápas zcela ovládli. Hráči Blšan možná byli unavení z náročného programu, nebo snad jen svěřenci trenéra Bílka neměli svůj den. Dokumentoval to v 65.minutě faul Šourka v pokutovém území, který způsobil penaltu pro Slovácko a Ivana se nemýlil- 2:0. O pět minut později Šourek fauloval podruhé a byl oceněn druhou žlutou kartou, tím pádem i červenou. Posledních 20 minut sehrál Chmel jen o 9 hráčích a těžko se mohl pokoušet ještě zvrátit vývoj zápasu. Utkání se za ovací diváků již jen dohrávalo.

Blšany tak zůstávají na předposledním 15.místě s 22 body před Jihlavou, která dnes také prohrála. Slovácko se od nás vzdálilo na rozdíl 4 bodů. Boj o záchranu se tímto komplikuje a situace se má tak, že na naše hráče bude teď vystaven velký tlak- v Brně je třeba získat nejméně bod, aby situace nezačala být kritická. Bohužel ale dnešní vyloučení dvou hráčů Chmelu znamená velké oslabení pro středeční zápas, kde ani Šourek, ani Brunclík nebudou moci nastoupit.

FK Chmel Blšany | 8.4.2006 22:51 | 529x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 18:05:48