FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Mužský B-tým v létě končí, soutěž přejde do Žatce

  Blšanské „B“ nyní bojuje o holou záchranu v krajském přeboru, ale ať už to   dopadne jakkoliv, je jisté, že v příštím ročníku už tým s tímto názvem v soutěžích   ČMFS nenajdete. Náš klub se rozhodl B-tým zrušit.

V loňské sezoně hrály Blšany „B“ divizi a byly zcela v režii našeho klubu. Jenže tým sestoupil a letos tak měl hrát krajský přebor. Náš klub si Béčko nejprve chtěl ponechat, ale když se zjistilo, že není dostatek hráčů, bylo rozhodnuto o podstoupení místa v přeboru Libočanům, které o tuto soutěž měly zájem. I když Libočany už od léta mužstvo řídí, nestihlo se včas přejmenovat, fotbalový svaz totiž neumožňuje změnu názvu v průběhu sezony, proto v této sezoně nastupuje pod názvem FK Chmel Blšany „B“. To má výhodu v tom, že je možné posílat blšanské hráče, aby nastupovali za Libočany.

V létě ale dojde k další změně, na níž nebude mít vliv případný sestup z přeboru. FK ISOS Libočany se sloučí s FK Slavoj Žatec, vzniklý klub bude působit v Žatci a ponese název FK Slavoj Žatec. Pokud se Blšany „B“ zachrání, bude se hrát od příští sezony v Žatci přebor, v opačném případě jen 1.A třída. Je v zájmu Chmelu Blšany, aby se předával krajský přebor, proto se náš klub snaží Béčko zachránit.

Za B-tým nyní nastupují hráči z A-týmu Blšan, kteří se nevejdou do nominace trenéra Bičovského. Má to dvě výhody – jednak mají zápasové zatížení, ale také pomáhají v záchraně přeboru v Libočanech, tj. od léta pro Žatec. Spolupráce mezi FK Chmel Blšany a FK Slavoj Žatec už funguje na úrovni mládeže – v Žatci jsou sportovní třídy a talentovaní žáci přecházejí do Chmelu Blšany, často jdou zároveň studovat na fotbalovou akademii. Je možné, že od příští sezony budou v Žatci hrát i mladí dospělí hráči Blšan, kteří už nebudou v dorosteneckém věku, ale ještě budou dokončovat studium na fotbalové akademii.

Od příští sezony tak nebudou existovat Blšany „B“, ani Libočany, které nyní naše Béčko spravují. FK Slavoj Žatec převezme tu soutěž, kterou nyní na jaře Blšany „B“ vybojují, v ideálním případě přebor. Dosud se v Žatci hraje pouze 1.B třída, a tak je jisté, že se úroveň fotbalu ve městě zvedne. Naopak v Libočanech fotbal zřejmě úplně zanikne, už letos je problém s obstaráním dostatku hráčů.

FK Chmel Blšany | 19.4.2007 2:11 | 614x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 10:10:36