Mladší žáci v sezoně ještě neztratili ani bod !

Hráči Blšan ročníku 1995 znají v krajském přeboru zatím jen vítězství. O případném   postupu do divize se ale rozhoduje ve starších žácích a tam je čelo tabulky daleko   vyrovnanější, Blšany mají tři vážné soupeře.

Žáci Blšan loni hráli divizi, ale sestoupili z ní. Jednoznačným cílem tak byl stanoven návrat zpět do vyšší soutěže. Nezbytnou a postačující podmínkou je vyhrát krajský přebor. To je poměrně složitý úkol, přestože soupeři většinou dosahují o hodně nižších kvalit, než Blšany

Starším žákům Blšan se podařilo vyhrát 7 zápasů, ale jednou prohráli. Bylo to důležité utkání v Neštěmicích, tam naši fotbalisté padli dokonce 4:0. Nyní je situace v čele tabulky velice otevřená – vedou Neštěmice, druhé jsou Blšany a třetí Roudnice – všichni mají právě 21 bodů. Na čtvrtém místě ještě útočí Bílina s 19 body, což je minimální ztráta. Tato velké čtyřka si to bude rozdávat o jedno postupové místo. Roudnici Chmel doma porazil, s Bílinou naši mladí ještě nehráli.

Mladší žáci jsou zatím výrazně přesvědčivější a je vidět, že přebor kraje je pro ně příliš nízká soutěž. Vyhráli všech 8 zápasů, s 24 body mají náskok 6 bodů na druhou Roudnici. Nejen, že náš tým vyhrává, on navíc uštědřuje i pořádné debakly. Dohromady už Chmel nastřílil 58 branek – vychází to průměrně 7 vstřelených branek na zápas ! To je až neuvěřitelné. Naposledy dostalo „devítku“ Štětí. Vynikající forma mladších žáků bohužel nebude mít na postup žádný vliv. Rozhodují starší.

Bohužel, přípravkám Blšan se letos nedaří tak, jako jsme zvyklí. Oba nejmladší týmy v Blšanech se nacházejí až v druhé, tedy dolní polovině tabulky přeboru! Louny, Roudnice či Litoměřice jsou v tabulce výše, než FK Chmel Blšany! V této věkové kategorii, tedy u těch nejmladších, jsme byli z minulých let zvyklí na přední místa v tabulce! Snad to není příznak, že do Blšan přestali přicházet dobří kluci, kteří to umí s míčem. Připomeňme, že v Ústeckém kraji neexistuje lepší fotbalové zázemí než v Blšanech. Rodiče by neměli podlehnout špatným pocitům z propadu A-mužstva mužů, neboť nezávisle na něm mládežnická výchova v Blšanech stále funguje.

Přejeme všem mladým fotbalistům Blšan, ať se jim ve zbytku podzimu daří. Od žáků čekáme kýžený návrat do divize a od přípravek zase návrat do horní poloviny tabulky!

FK Chmel Blšany | 9.10.2007 23:29 | 772x přečteno