FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Mladší dorost skončí třetí, rozhodl výhrou nad Kladnem

  I když ještě zbývá odehrát zápas na Junioru Praha, svěřenci trenéra Koutenského   už vědí, že soutěž ukončí na pěkném třetím místě tabulky. O víkendu zdolali rezervu   Kladna a hodnocení zápasu opět přinášíme díky trenérovi Koutenskému.

Utkání se hrálo na hlavním hřišti, na němž si mnozí hráči zahráli poprvé v životě. Možná i proto byl úvod utkání poněkud rozpačitý, soupeř začal lépe, dostal naše hráče pod tlak a už ve druhé minutě měl šanci po chybě Sčisláka, ale zachránil vracející se Hynek. Obrana Blšan pod tlakem řešila problémy pouze odkopy na rohové kopy, při nichž exceloval brankář Krejčí, jenž sbíral všechny míče ze vzduchu.

Chmel poprvé zahrozil v 17.minutě, kdy Kunický našel Bůžka a ten hlavou mířil mimo. Naše mužstvo ale celkově stále nedokázalo správně rozehrávat, proto trenéři změnili rozestavení na 4–4-2. To se vyplatilo, tým okamžitě zlepšil přechod do ofenzivy a hned dokázal ohrozit branku hostů, ve 21.minutě hlavičkoval vedle Kunický po rohu Tatára. Ve 28.minutě měli velké šance Bůžek a Rámeš, ale obě jejich střely byly zblokovány. Soupeř se našemu tlaku přizpůsobil a začal ohrožovat naší branku ze standardních situací a pomocí rychlých brejků po stranách. Ve 36.minutě hrubě chyboval Hynek, útočník hostů tak mohl jít sám na branku Blšan, ale naštěstí sólo neproměnil. Ve 38.minutě se Chmelu naskytla výborná standardní situace díky faulu na Bůžka, ale Sčislákova střela byla slabá. V závěru ještě hosté ukázali, že přijeli jako výborný tým velmi dobře připraveni.

O poločasové pauze bylo hráčům důrazně připomenuto, že pokud chce tým skončit na třetím místě, musí Kladno porazit nejlépe o dvě branky a více. Zároveň došlo k výměně brankářů, Šnajdr nahradil Krejčího, který podal dobrý výkon, zde šlo o snahu dát šanci zase novému hráči. Tým Blšan se po pauze zvedl, zatímco hosté polevili. Nejvíce nebezpeční jsme byli z levé strany díky agilnímu Tatárovi, nejlepšímu hráči zápasu. Ten už ve 43.minutě připravil šanci pro Bůžka, jenž ale selhal. O chvíli později ale poslal na levou stranu míč Smékal, zde ho potáhl vynikající Tatár, odcentroval na Bůžka a ten hlavou zavěsil na 1:0!

Obdržená branka přiměla hosty ke zlepšení výkonu, avšak do šancí už se tým Klanda nedostával. V 65.minutě naši hráči předvedli pěkný fotbalový moment, nacvičený signál z rohového kopu rozehrál Tatár a do branky zavěsil ranou pod břevno Bůžek – 2:0. Od té chvíle se hrál ve vedru spíše pomalejší fotbal s velkým množstvím zkažených přihrávek, obě mužstva už si uvědomila, kdo zřejmě v zápase uspěje. V závěru měla obě mužstva po jedné šanci, jedna vznikla po chybě naší obrany, druhá díky pěkné akci Tonky a Kunického, na jejímž konci neproměnil Horvát. V závěru prokázaly Blšany více fyzických sil a dovedly zápas do vítězného konce, což znamená pojištění třetí příčky v tabulce.

Zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Chmel Blšany – SK Kladno „B“ 2:0 (0:0)

hráno 9.6.2007 na hlavním hřišti, tráva

SESTAVA BLŠANY: (+známky)

Krejčí – 9 (41.Šnajdr – 6 , 77.Cipra)
Kunický – 6 , Ščislák – 8 , Hynek – 7 , Podroužek – 6
Smékal – 6 (75.Dobeš)
Horvát – 6 Tatár – 8
Bůžek – 7 Tonka – 6
Rámeš – 6 (58.Reiser)

Známka udává kvalitu výkonu (1– nejhorší… 10– nejlepší)

FK Chmel Blšany | 12.6.2007 20:16 | 609x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:55:19