FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Mladší dorost pokračuje ve vítězném tažení

  Na jaře ještě svěřenci trenéra Koutenského neztratili ani bod a o víkendu si také   bez problémů poradili s Roudnicí nad Labem 3:0. Kouč nám poslal své tradiční   hodnocení zápasu i jednotlivých hráčů.

Hned na začátku zápasu přišel velký tlak Blšan, kdy se do velkých šancí dostali Tonka a Bůžek. V 8.minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Hynek, ale mířil těsně vedle. Rychlému nástupu Chmelu se hosté ubránili a naši hráči pak polevili na aktivitě. Zbytečně ztráceli míče a místo jednoduché hry přenechávali aktivitu Roudnici. Ze hřiště se postupně vytrácel náš útočník Rámeš, který neměl vůbec chuť do hry a stahoval se až k vlastním stoperům, čím oslabil útočnou sílu Blšan. Hosté zahrozili dvěma rohovými kopy (přímo do brány), na které se naše mužstvo připravovalo, ale přesto jsme v jednom případě měli velké štěstí, když hosté netrefili míč poskakující na brankové čáře. Z protiútoku v 19.minutě dostal Rámeš přihrávku přes obránce hostů, ale v obrovské šanci vůbec netrefil branku. Jinak byla hra vyrovnaná, spíš ve středu pole.

Trenéra Koutenského nepotěšil výkon Rámeše, jeho chování na hřišti i nezájem o hru ho přiměl ke střídání už ve 30.minutě. Místo Rámeše přišel na hřiště Hankócy, který trenéra zklamal před týdnem. Tentokrát předvedl solidní výkon, už pět minut po příchodu na hřiště si naběhl na vydařený centr Tonky a pěknou střelou poslal Hankócy Blšany do vedení 1:0! Gólu předcházela pěkná kombinační akce na jeden dotek. Do poločasu se už nic důležitého nestalo.

Ve druhém poločase hrály už jiné a daleko lepší Blšany. Hráči dostali chuť do hry a plnili pokyny trenérů. Ve 47.minutě byl faulován Hankócy, následný trestný kop rozehrál Tatár, našel hlavu Hynka, který upravil na 2:0! Hned po rozehrání sebral míč hostům Reiser, udělal soupeři kličku a ranou do šibenice z 25 metrů vstřelil třetí gól zápasu! Chmelaři už kontrolovali hru a soupeře do ničeho nepouštěli. Mezi 55. a 58.minutou jsme dostali Roudnici pod tlak, vypracovali si čtyři rohové kopy za sebou, ale bez gólového efektu. Přitom dvakrát měl gól na hlavě Hynek, který ale smolně v obou případech trefil hráče stojícího na brankové čáře.

V samém závěru zápasu Blšany polevily, čehož ale soupeř využil jen k jedné větší akci, kdy dva hráči špatně atakovali rozehrávku soupeře, brankář Krejčí netakticky vyběhnul a bylo štěstí, že útočník hostů z hrany malého vápna netrefil odkrytou branku. A tak zápas skončil 3:0 pro Blšany a mladší dorost pokračuje ve vítězném tažení. Za týden ho může prodloužit, hraje v Čelákovicích a tam je šance veliká, vždyť se jedná o mírně podprůměrný divizní celek.

Trenér po si zápase pochvaloval, že hráči už pracují naplno, což se bohužel na podzim ne zcela dělo. Podařilo se napravit i některé špatné návyky přinesené ze žáků a mladšího B-dorotu. Na druhou stranu ale trenéra mrzí nedostatek hráčů, díky čemuž všichni stávající fotbalisté předem vědí, že budou hrát (byť třeba i za jiný dorost, než se kterým trénují) a to snižuje jejich motivaci v přípravě. Od léta by se to ale mělo změnit a hráčů bude zřejmě více.

Zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Chmel Blšany – SK Roudnice nad Labem 3:0 (1:0)

hráno 14.4. na trávě v Blšanech

SESTAVA BLŠANY: (+známky)

Krejčí – 8
Kunický – 7; Ščislák – 7; Hynek – 9; Podroužek – 7
Smékal – 8
Tonka – 8; Tatár – 8
Bůžek – 7 Reiser – 7
(60. Tománek)
Rámeš – 4 (30. Hankócy – 7)

Známka udává kvalitu výkonu (1– nejhorší… 10– nejlepší)

FK Chmel Blšany | 18.4.2007 8:39 | 512x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 6:40:14