FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Mladší dorost neměl s Chomutovem problémy

Mladší A-dorost neměl o víkendu žádné problémy se sotva průměrným FC   Chomutov. O průběhu zápasu nás informoval trenér Pavel Koutenský. Dění v   mladším dorostu je důležité v tom, že jeho současní hráči budou přítí rok   nastupovat ve starším dorostu, který bude doufejme hrát Českou ligu.

Uplynulý víkend však ještě patřil diviznímu souboji s týmem, který ještě na jaře hrál Českou ligu, stejně jako Blšany. Jenže chomutovský fotbal je už několik let na sestupu a projevilo se to i tentokrát. Naši kluci rozstříleli svého soupeře přesvědčivě 5:0.

Po zimních změnách v dorosteneckých kádrech přešel mladší dorost z důvodu návaznosti na starší dorost na nový systém hry při rozestavení 4–3-3. Hned půl minuty po výkopu už měl velkou šanci Rámeš, ale špatnou finální přihrávkou ji prohospodařil. Do 20.minuty se náš tým hledal, chybělo nasazení i přesnost. Pak se ale družstvo zlepšilo a vyústěním se stal vedoucí gól Blšan, který padl ve 25.minutě po rychlé akci založená brankářem Krejčím, střílený centr do vápna, si obránce Chomutova srazil do vlastní branky – 1:0. Blšany se poté uklidnily a hra se zlepšila. Ve 35.minutě po přihrávce Tatára zvýšil na 2:0 Bůžek, do konce poločasu pak z levé strany Chmel ještě dvakrát zahrozil, aby ve 38.minutě obránce Sčislák upravil umístěnou střelou na 3:0.

Ve druhé půli dostali v už rozhodnutém zápase šanci noví hráči Blšan. Hned v 50.minutě Oláh předvedl výborné sólo od půlky hřiště, zakončené bohužel zbrklou střelou vyraženou brankářem hostů. V 52. min. přišla asi nejhezčí akce Chmelařů; po ose Kunický (autové vhazování) – Lesniak – Smékal – Kunický – centr do vápna, kde Tonka ani Oláh na míč nedosáhli. Mrzet je to ale nemuselo, už za dvě minuty pronikl po levé straně Tonka a jeho centr proměnil ve čtvrtý gól zápasu Rámeš – 4:0. Velká škoda, že po rozehrání se hosté dostali k ojeďinělému protiútoku, jenž byl zastaven Sčislákem netakticky za cenu druhé žluté karty a tím i vyloučení.

Následovalo přeskupení řad na systém 4–3-2, což hráči zvládli výborně. Po hezké akci Smékala ukončené faulem ve vápně proměnil penaltu na 5:0 Rámeš. V závěru už se hrál poklidný fotbal, naši už se v oslabení do útoku nehnali, ale ani hosty nepustili k ničemu, co by prověřilo gólmana Cipru, jenž nahradil Krejčího na závěr zápasu. Výhra nad sotva průměrným Chomutovem byla jednoznačná a trenér Koutenský hráče pochválil za neinkasovanou branku i hru doboru hru v oslabení. Za týden v Karlových Varech to bude těžší zkouška.

Blšany – FC Chomutov 5:0 (3:0)

hráno 24.03. na blšanské trávě

SESTAVA BLŠANY: (+známky)

Krejčí – 7 (69.Cipra)
Kunický – 6, Ščislák- 6, Hynek – 7, Horvát – 5
Tománek – 5, (46.Lesniak – 6), Smékal – 6, Tatár – 6 (46.Tonka – 7)
Rámeš – 6, Bůžek – 6, (57.Reiser), Oláh – 6

Známka udává kvalitu výkonu (1– nejhorší… 10– nejlepší)

Zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Chmel Blšany | 27.3.2007 13:51 | 558x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:54:39