FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Mladší dorost absolovoval vydařené soustředění

  Oba A-dorosty už mají za sebou svá zimní soustředění. Starší dorost pod vedením   kouče Kolmana běžkařil na Šumavě, mladší dorostenci si vyjeli do Mariánské   u Jáchymova. Snad tato zpestření přípravy na jaře pomohou k lepším výkonům.

O soustředění mladšího dorostu nám podrobně referoval trenér Pavel Koutenský (FOTO) . Zůčastnilo se ho 12 mladých fotbalistů, z toho dva brankáři. Nižší počet účastníků byl dán tím, že čtyři hráči se připravovali se starším dorostem a další čtyři pak na soustředění z různých důvodů nejeli.

Počasí týmu velmi přálo, protože teploty byly slabě pod nulou a k tomu padal sníh, což se pro tréninky hodilo jako vynikající terén. Hráči poctivě pracovali ve tří až čtyřech tréninkových jednotkách, které byly zaměřeny zpočátku na dlouhodobou vytrvalost, ale především střednědlouhé běhy a konec soustředění i na sílu nohou na krátkých tratích. Tým využil i tělocvičen, kde se trénovala obratnost a koordinace. Na sněhu se trénovalo s míčem, buď hra, nebo kruhový trénink. Pomůckami byla švihadla či překážky. Únavu mohli hráči vyplavat v lázeňském bázemu v Jáchymově, kam se dostali dvakrát.

Nejen tvrdým tréninkem s důrazem na fyzickou zdatnost se však hráči na soustředění zabývali. Sledovali také videokazety ze zápasů Blšan v první lize, ať už sestupového roku s Vorlem, Mullerem či Pešírem, ale i slavného období 1998–2001, s Čechem, Gedeonem ,Šimákem, Drobným či Vachouškem… Tato videa byla součástí technicko taktické přípravy, ale hráčům ukázala i světlá období blšanského fotbalu a jistě i zvýšila jejich sounáležitost kluků s klubem.

Soustředění proběhlo v pohodě a bez významných problémů. V penzionu Barrandovka bylo zabezpečeno kvalitní stravování (4 x denně, včetně ovoce a pitného režimu), okolní terény umožnily kvalitní tréninky zaměřené na fyzicku přípravu, takže hráči naběhali spoustu kilometrů. Jedinou zápornou věcí se tak stalo onemocnění hráčů Oláha a Smékala, kteří tam museli doustředění předčasně ukončit.

Trenér Koutenský tak za výbornou práci i chování po celou dobu soustředění poděkoval všem hráčů – Erneker,Cipro, Kunický, Hynek, Ščislák, Bůžek, Tatár, Tonka, Reiser, Hankócy (nováček), Oláh a Smékal, anvíc samozřejmě svému asistentovi p. Tománkovi. Trénovat začnou opět od pondělí 19. února. Nyní jsou na Lounsku prázdniny a hráči tak dostali individuální plán přípravy.

Na soustředění panovala pohoda, jak dokládají i přiložené fotografie. Hráči už se těší na příští rok, kdy by se mělo soustředění opakovat. Na něj ale už pojedou i někteří noví hráči. Šanci mají i ti, kteří zatím za Blšany nehrají. Mladí fotbalisté z ročníků 1990 – 1992 mohou přijít na talentové zkoušky, které náš klub pořádá 28.března v Blšanech. Pokud uspějí, mohou být zařazeni do mladšího dorostu a příští rok se zůčastnit i zimního soustředění!

celý tým na počátečním fotu

překážky ve sněhu, v popředí Smékal

vytrvalost – Bůžek, Tonka, Hynek

tělocvična (medicimbaly) – Oláh

terén, skákání, podbíhání pod švihadlem – Sčislák

opět švihadla – Tatár

nováček Hankócy při běhu

brankář Erneker

odpočinek ve třech

brankář Cipra

součastí bylo i hrabání sněhu

i trenéři museli – asistent Tománek

chvíle pro bago – J. Kunický

výběh na U-rampě – T. Tonka

protažení

švihadla – O. Reiser

kruhový trénink – J. Oláh

sledování videa

bylo toho dost

poslední trénink

10 statečných dokončilo soustředění

FK Chmel Blšany | 14.2.2007 21:42 | 914x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.6.2022 20:18:10