FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Mládežnickým týmům o víkendu začne jaro

  Fotbalové jaro začne koncem týdne naplno. Do svých soutěží vstoupí i blšanská   mládež, letos nás zvlášť hodně bude zajímat starší dorost, ale sledovat budeme   počínání i dalších mužstev. Úspěchem bude, když v červnu zaznamenáme jeden   postup a žádný sestup.

Starší dorost na postup, mladší v klidném středu

O starším dorostu Blšan bylo již na našem webu napsáno dost ve formě rozhovoru s kapitánem Rudolfem Hofmanem z minulého týdne, takže netřeba situaci v mužstvu dál hluboce rozebírat. Je to jednoduché, tým má jediný úkol – skončit na konci jara první stejně jako je nyní po podzimu a vybojovat tak postup do České ligy. V zimní přípravě se mu velmi dařilo. Jeho hlavním soupeřem bude Ústí nad Labem, které ztrácí 2 body, černým koněm soutěže je Děčín, na který máme náskok 4 bodů. Nikdo další už do bojů o postup určitě nezasáhne. Důležitá jarní cesta začne tuto sobotu domácím utkáním s Chomutovem, čeká se povinné vítězství Chmelu.

Mladší dorost „A“ je daleko víc v klidu. Přezimoval v klidném středu tabulky na 7.místě, navíc jeho výsledky stejně o postupech či sestupech nerozhodují. Může teď v klidu hrát tak, aby se hráči fotbalově co nejlépe rozvíjeli a hájili dobře čest Chmelu Blšany. Zároveň je třeba hráče ročníku 1990 dobře připravit na příští rok, kdy budou v lepším případě bojovat za starší dorost už v České lize. Trenér Koutenský přišel v zimě o dvě opory, které již postoupily do starších dorostenců. Přivítal ale nové, převážně mladší hráče. V zimní přípravě měl poměrně střídavé výsledky.

Rezervní „B“ dorosty hrající krajský přebor zahájí sezonu v sobotuv Neštěmicích. Starší dorost je po podzimu na 6.místě se ztrátou 9 bodů na vedoucí Most „B“. O postup do divize se tak popere jen těžko, i když ve 13 jarních kolech by se asi i taková ztráta dohnat dala. Ale těžko to očekávat. Mladší dorost v přeboru vstoupí do jara na 5.místě a jeho jasným cílem bude udržet se v první polovině tabulky. Mladší dorostcenci o postup ani bojovat nemohou, i oni slouží spíš jako příprava hráčů pro příští ročník.

Žáci spíš o záchranu, přípravky v poklidu

Starší žáci Blšan v divizi jsou nyní na 8.místě, takže oni o postupu nemohou ani snít. To ale nevadí, protože divizní soutěž má na žákovské úrovni dostatečně vysokou úroveň a našim mladíkům umožňuje adekvátní rozvoj. Hlavní je z ní nesestoupit. To by snad starší žáky potkat nemělo, protože na setupovou příčku má náskok 6 bodů a na jaře by naši hráči měli být minimálně stejně dobří, jako na podzim. Přesto by bylo vhodné vyhrát už nadcházející první jarní zápas, doma nad FŠ Most, aby si žáci zajistili klid.

Mladší žáci jsou nyní reprezentováni silným ročníkem 1994, takže se jim podzim docela vydařil. Skončili na pěkné 5.pozici. Ani u žáků nemohou mladší rozhodnout o sestupu či postupu. Mohou ale ukázat, že v Blšanech vyrůstá dost mladých talentovaných fotbalistů a o budoucnost klubu se z důvodu těchto zdravých základů není třeba obávat.

Nakonec ještě pár řádků o našich nejmladších. Mladší žáci „B“ (ročník 1995) nastupují v okresním přeboru a zde jsou druzí za Ervěnicemi. Starší přípravka jde do jara z 6.místa a čekají ji boje ve středu tabulky krajského přeboru, nejvyšší možné soutěže pro tuto věkovou kategori. Podobně mladší přípravka, které patří 5. příčka. Obě mladá mužstva vstoupí do bojů později, až příští týden, konkrétně na apríla, tedy 1.dubna.

Budoucnost Blšan nás zajímá

Co říci závěrem? Především, že pro Blšany klíčová práce s mládeží by měla zajímat všechny skalní fanoušky Blšan, a proto ní bude náš web pravidelně informovat. To znamená každý týden přinášet informace o tom, jak se jednotlivým týmům dařilo. Snad to budou zprávy spíše příznivé a na konci jara budeme slavit návrat dorostenců do České ligy a nebudeme smutnit nad žádným sestupem. Nezbývá než popřát všem našim mladým fotbalistům i jejich trenérům hodně štěstí v jarních bojích na hřištích a zároveň pozvat všechny zájemce o reprezentování Blšan na nejbližší talentové zkoušky do fotbalové akademie.

Kluci z ročníků 1990– 1992 mohou přijít s fotbalovou výbavou ve středu 28.března od 14:00 do Blšan. Pokud uspějí u blšanských trenérů, mohou od příští sezony být součástí blšanské mládeže. Přijďte to zkusit, hrát za FK Chmel Blšany za to přece stojí!

VIZ: http://www.chmel-blsany.ic.cz/index.php?…

FK Chmel Blšany | 21.3.2007 14:33 | 543x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:32:01