FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Mládežnické týmy také vstupují do sezony

  O víkendu začnou blšanští dorostenci svou „mission impossible“, tedy cestu za   postupem zpět do České ligy dorostu. K tomu je nutné, aby starší dorost A vyhrál   divizi B, kam po minulé sezoně sestoupil.

Jak řekl našemu webu trenér mladšího „A“ dorostu, pan Pavel Koutenský, klubovým cílem je postup dorostů zpět do České ligy. „Nechci ale říkat, že to bude ihned letos, na druhou stranu bychom chtěli do dvou let stabilizovat dorosty a po oba ročníky se o postup pokusit,“ upřesnil. Vyhrát celou soutěž ovšem nebude snadné. V soutěži se budou mladíci utkávat s dorostenci dalších druholigových klubů- Sokolova a Ústí nad Labem. Postup bude záležet na úspěchu staršího dorostu „A“ vedeného novým trenérem Kolmanen.

Bohužel, sestup a celkově nedobrá situace v klubu během jara způsobily odchody několika hráčů z dorostu, se kterými se počítalo. Jde o Vavrouška, Slípku, Bečváře, Blažka, Kalivodu či Sedláčka. U staršího dorostu zbylo z minulého ročníku jen šest hráčů a z mladšího dorostu dokonce pouze jediný! Někteří odešli, jiní byli přeřazeni o stupeň výše. V letošní sezoně budou moci za starší dorosty hrát ročníky 1988 a 1989, za mladší dorosty 1990 a 1991. Nejmladší ročník 1991 bude kopat za mladší dorost „B“ v krajském přeboru. Jedná se jednak o loňské starší žáky, druhak o nové hráče přijaté na základě talentových zkoušek. Přeskupování hráčů podle výkonů bude probíhat na úrovni dorostů A, B a C.

Dorosty samozřejmě v létě nezahálely a připravovaly se na nadcházející sezonu. Společná příprava byla zahájena 18.7. v Blšanech, kde také celá proběhla. Nabírala se kondice, hráči se poznávali, došlo však i na herní prvky. Hráči bydlí v blšanské ubytovně a stravují se v motorestu na náměstí v Blšanech. Týden probíhal většinou tak, že se trénovalo od pondělí do pátku, v sobotu pak blok zakončil přípravný zápas, některé přípravy se však hrály i ve všední dny. Hráči přistupovali k tréninkům aktivně, ale někteří noví a mladší ještě nemají řádné fotbalové návyky. Navíc nově přijatí nováčci do klubu často až v Blšanech zakouší přípravu tak intenzivní a pro některé je to i velmi náročné, ale zvykají si.

V letní přípravě nový trenér Kolman poznával své svěřence, kouč Koutenský pak dával u mladšího dorostu prostor nováčkům mezi chmelaři. Starší dorost v poslední době remizoval s Mostem 0:0, porazil Xaverov 5:2 a remizoval se Sokolovem 2:2. Mladší dorost prohrál 0:1 s Mostem, porazil 4:1 Xaverov a 4:0 Sokolov. Bilance tedy u obou týmů nadějně aktivní. Poslední zápas letní přípravy je pro dorosty na programu dnes s Duklou Praha (v Praze). O víkendu v sobotu 20.8. už startují naostro prvním soutěžním utkáním v Ústí nad Labem

Pro „B“ dorosty už sezona začala- o uplynulém víkendu bohužel oba prohrály. Starší dorost „B“ podlehl 1:3 a mladší „B“ 0:2 kolegům z B-dorostů Ústí nad Labem. Vstup do sezony jim tedy nevyšel.

O nadcházejícím víkendu vstoupí do sezony i divizní žáci. Jejich cílem bude znovu udržet žákovskou divizi, stejně jako v minulé sezoně. Přípravky startují až 27.srpna a mají zájem hrát na špici krajského přeboru, nejvyšší soutěže přípravek.

informace převážně od P. Koutenského, trenéra mladšího „A“-dorostu

FK Chmel Blšany | 16.8.2006 4:58 | 575x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:21:03