FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Martin Sigmund, zapomenutý talent, je v Blšanech

   Kdysi se mu předpovídala zářivá budoucnost. Bylo mu 19 let, byl v prvoligovém   výběru silných Teplic. V dubnu 2002 ho trenér Cipro postavil poprvé do základní   sestavy a hned proti Spartě na její Letné. Sigmund dal ve své ligové premiéře gól a   pomohl k výhře Teplic nad Spartou 3:2…

Nyní je o šest let později, jaro 2008. Sigmundovi je už 26 let a místo hvězdné kariéry se připravuje v Blšanech, které se potácejí na chvostu ČFL. Bude se pokoušet o zázrak v podobě záchrany týmu, který téměř neměl zimní přírpavu.

Fotbalové osudy jsou někdy kruté, tohle v posledních letech poznal Sigmund a poznaly to i Blšany. Zdá se, že totoe spojení k sobě tedy patří a mohlo by fungovat.

Martin Sigmund, univerzální záložník, po skvělém jaru 2002 v Teplicích nedokázal svou kariéru rozvíjet. Po příchodu trenéra Straky měl neshody s vedením klub a místo zápasů byl vyřazen z mužstva a trénoval individuálně. Jeho kariéra utrpěla, sám později přiznal, že mu asi rychlý vzestup stoupnul do hlavy.

Následně po něm sáhl třetiligový Varnsdorf. Až do léta 2006 s ním hrál na špici ČFL. Sigmund patřil k oporám. Měl však dál smlouvu v Teplicích, takže se tam po sezoně vrátil.

Sezonu 2006/07 už strávil dokonce ve druhé lize, kopal za Ústí nad Labem. Bohužel ho pak přibrzdilo a ze hry vyřadilo dlouhodobé zranění.

Na podzim 2007 pak hrál ve čtvrté německé lize za FSV Zwickau. Nastupoval poměrně pravidelně, připsal si 12 startů a dal dva góly. Jeho tým však patřil v soutěži mezi mírně podprůměrné.

Teď je Sigmund v Blšanech. Kdysi velký talent českého fotbalu, na jehož jméno už se většinou zapomělo, by se určitě rád zase vrátil do vrcholného fotbalu. V létě mu bude 26 let, je tedy v nejlepších fotbalových letech. Prokáže to v týmu Chmelu? Šanci dostane hned poté, co se mu vyřídí transferkarta.

Odrazí se tedy Sigmund i Blšany v příštích týdnech k lepším zítřkům?

FK Chmel Blšany | 18.3.2008 20:32 | 1730x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 8:57:52