FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Luboš Trnka slaví šedesátku

Další z nejvýznamnějších sportovních osobností regionu posledních let, Lubomír Trnka, slaví své 60. narozeniny.

Do chmelařské metropole, kde žije dosud, ho poslal povolávací rozkaz, aby odchovanec libereckého fotbalu se zkušenostmi z dorostenecké ligy chytal za VTJ Žatec. Že tady našel životní partnerku, způsobilo, že se sem vrátil po krátké štaci v Liberci a Mostě.

Odchytal další sezony za místní Slavoj, a když musel po opakovaném zranění ramene předčasně skončit s aktivní kariérou, dal se na trenérskou dráhu. Trénoval mládež od prvních fotbalových kroků svého syna Luboše až po dorost, než mu svěřili A mužstvo, se kterým dosáhl historický úspěch, neboť dovedl žatecké muže do divize.

Jeho schopnosti neunikly pozorovatelům v Blšanech, kde se začínal rodit klub, jenž se propracoval až do 1. ligy. Luboš Trnka tam začínal jako trenér dorostu, se kterým vybojoval postup až do ligové soutěže. To již byla na úrovni propracovaná strategie Fotbalové akademie FK Chmel Blšany ve spolupráci s učilištěm SOU Podbořany, kde byl Trnka hlavním partnerem za klub od jejího založení.

Také s podbořanskými studenty slavil bývalý brankář úspěchy. Několikrát se stali rezortními mistry ČR, a tím se dostali na mezinárodní turnaje, například do USA (Kalifornie) a Číny (Šanghaj).

V době, kdy Blšany hrály osm let I. ligu, působil Trnka také jako sekretář mládeže i jako hlavní sekterář FK Chmel. Vydržel tam jako jeden z nejvytrvalejších funkcionářů až do postupného zapadání hvězdy nejmenšího sídla v Evropě v nejvyšší národní soutěži až do sestupu do krajského přeboru. Současnost v Blšanech je už jinde, než v dobách slávy, ke které svým dílem přispěl i jubilant Lubomír Trnka.

Jaroslav Kubíček

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0110529.html

 

FK Chmel Blšany | 30.5.2011 16:17 | 1444x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 18:04:21