FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ligové jaro začíná. Zachráníme se?

Už o tomto víkendu startuje jarní část naší nejvyšší fotbalové soutěže. Blšany do druhé poloviny Gambrinus ligy vstoupí s tradičním cílem- nesestoupit.

Naše pozice je po podzimu obtížná. Nacházíme se na předposledním 15.místě v tabulce, které je bohužel již sestupové. Ale na čtrnácté Brno neztrácí Chmel ani jediný bod, jde zde jen o skóre. To ukazuje, jak vyrovnaná je letošní liga, kdy na dvanáctou Jihlavu máme ztrátu pouze 2 body. Pořadí se tedy může během několika prvních kol zcela promíchat. Bude záležet aktuální formě i štěstí. V porovnání s minulými lety je naše výchozí pozice před jarem průměrná. Je to horší než minulý rok, kdy jsme měli o bod více a soupeřům se nedařilo, ale daleko lepší než před dvěma lety, kdy se Chmel zachránil přes podzimní zisk pouhých 9 bodů. Nyní má naše konto bodů 15. Na záchranu by jich mělo stačit zhruba 30, to znamená že potřebujeme 15 bodů ze 14 zápasů…

Získat se je pokusí kádr, který se během zimy výrazně změnil. Z Blšan odešla celá jedenáctka fotbalistů. Byli to někteří nepotřební (Nachtman, Hottek, Buldra), někteří občas využívaní (Pleško, Šelicha, Dirnbach) a někteří klíčoví (Střihavka, Kolář, Dort, Daněk, Bílek). Místo toho přišlo do týmu devět nových hráčů- hvězda v podobě útočníka Tomáše Pešíra (může vyvážit odchod Dorta), na hostování přišel útočník Zeher (náhrada za Střihavku), záložník Volek (místo Koláře), zkušený záložník Šindelář (pokus o nahrazení Bílka), defenzivní záložník Brunclík (možná na místo Pleška), gólmani Buček (za Daňka) a Slavík a obránce Krejčí (spíše do B-týmu). Obranu by měl vyztužit zkušený veterán Martin Muller, který se vrátil z působení Japonsku. Zbylé díry pak musí realizační tým zalepit pomocí vlastních odchovanců.

Na jaře budeme tedy svádět tuhý boj o udržení v lize. Kde hledat naše největší protivníky? Je to určtě Most, který je poslední, ztrácí na nás dva body, ale v zimě výrazně posílil zkušenými hráči. Rozhodně se jedná o Brno, jež bude i na jaře spoléhat na góly našeho bývalého kanonýra Luďka Zelenky. Dále musí o udržení bojovat Slovácko, které je jen o bod před námi a v zimě spíš mírně oslabilo odchodem Pavlíka. Nezapoměňme na Jihlavu; ta má 17 bodů a zápas k dobru, ale patří mezi nejžhavější kandidáty na sestup díky nezkušenosti jejích hráčů. Slabší mužstva mají pro jaro ještě Plzeň s 20 body a Zlín, který má ovšem na nás náskok už 7 bodů. I když na relativně dostřel máme Spartu a Ostravu, od těch se asi nedá čekat, že by klesly na sestupové pozice.

A proč by se zrovna Blšany měly v lize opět zachránit? Našimi výhodami budou hlavně letité zkušenosti s boji o záchranu, které nemá žádný jiný z týmů v Gambrinus lize. Navíc na jaře odehrajeme doma více zápasů než venku, což je také důležité. Problémem by mohl být přílišný počet mladých hráčů, ale je důležité, že máme i ostřílené borce v čele s Mullerem, po boku se Šourkem, Vorlem či Devátým. Tahounem výkonu by mohla být kromě Vorla i nová akvizice útočník Pešír. Kvalitní posilou by mohl být i Šindelář, který má pro nás žádaný vyšší věk a snad i kvality. Vedle těchto hráčů pak budou bojovat mladíci o své místo na slunci, přesněji v sestavě. A šikovných mladých fotbalistů máme velký výběr.

Doufejeme, že důležitým bojům bude na jaře přihlížet maximum diváků přímo na stadionu. Nebylo by špatné několikrát vyprodat všechny vstupenky, povzbuzovat hochy v těžkých chvílích i svými hlasivkami a tím jim vytvořit pravé domácí prostředí. V konečném účtování mohou při současné vyrovnanosti ligy rozhodovat i takové faktory, jako je podpora fanoušků, jež bohužel na podzim patřila mezi slabší články klubu. Mezi fanoušky probíhají nyní diskuse, jak zlepšit povzbuzování na stadionu, takže snad to brzy přinese své výsledky. V letošním roce slavíme 60.výročí založení klubu, takže s návštěvou zapasů neváhejte. Sestoupit v jubilejním ročníku, to by opravdu nebylo nic hezkého.

Trenér Bílek rád pracuje s mladými hráči a na jaře jich bude mít k dispozici opravdu dost. K tomu pár zkušených borců, ze kterých může postavit základní osu týmu. S tímto kádrem bude bojovat o udržení v lize. To, zda potřetí v řadě uspěje, se ukáže se necelé tři měsíce, v první polovině května, kdy soutěž skončí. Budou to měsíce moc napínavé a všichni se na ně jistě těšíme. A všichni také víme- už o tomto víkendu fotbalová liga vypukne. V neděli od 15:00 hrajeme doma s Mladou Boleslaví. Takže… sejdeme se v Blšanech ! ! !

FK Chmel Blšany | 16.2.2006 10:39 | 539x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 7:54:31