FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Letmý pohled do táborů našich soupeřů

  Tentokrát pro vás máme trochu netradiční zpravodajství. Na jaře bude náš tým   bojovat o záchranu, a tak by pro fanouška mohl být zajímavý aspoň stručný popis   toho, jak se na jaro připravují naši soupeři.

Zabrouzdali jsme pro Internetem, abychom zjistili, zda konkurenční týmy posilují, oslabují, nebo zůstávají jejich kádry beze změny.

Naše první virtuální kroky míří do brněnské městské části Bystrc. Je to logické – právě Bystrc byla po většinu podzimu poslední, nyní je předposlední a na jaře bude jedním z hlavních adeptů na sestup. Náš tým na ní ztrácí jen jeden bod.

Bystr se musela rozloučit s Pavlem Simrem, důležitým útočníkem, který už má zkušenosti s první ligou a na podzim Bystrci dost pomohl. Brňané naopak zatím získali tři fotbalisty z prvoligových klubů – Bielika ze Zlína, Beleje z Brna, Novakoviče z Příbrami, navíc přišel hráč ze Slovenska, futsalový reprezentant Kasánek. Jména nepříliš známá, v profi fotbale zatím příliš neprosazená. Větší strach než ze změn v týmu jde ale z výsledků Bystrce. V zimě zatím vyhrává co se dá. Porazila i prvoligový Baník Ostrava (4:2), zvítězila i nad Olomoucí „B“, třetiligovým Znojmem a remizovala s Brnem „B“. Zatím se tedy Bystrci v přípravě hodně daří, tým ale nemá v naplánováno tolik zápasů, jako Blšany.

Dalším protivníkem Blšan v boji o záchranu je Olomouc „B“. Těžko tento tým hodnotit, protože to jak bude vypadat, bude záviset na dění v prvoligovém A-týmu Ollomouce. Nicméně lze čekat, že za olomouckou juniorku začnou nastupovat někteří dorostenci, kteří jsou nyní nejlepší v republice. B-tým Olomouce zatím v zimní přípravě prohrál s HFK Olomouc a třetiligovým Fulnekem , naopak porazil Brno „B“ i Zlín „B“.

Další tým, který nás zajímá, Vítkovice, vyhrál zatím hladce tři zápasy nad kluby z nižších soutěží, ale prohrál se slovenskou Žilinou a jen remizoval s Půchovem, což je průměrný tým druhé ligy na Slovensku. Vítkovice v zimě velmé změny v kádru nedělají, odešli jen přebyteční fotbalisté a přišli hráči z nižších soutěží. Nejpodstatnější změnou je tak ta trenérská. Místo Daňka povede Vítkovice Alois Grussmann, který v posledních letech dosáhl skvělých výsledků s Jakubčovicemi.

Hodně nás zajímalo i dění v Třinci, ale bohužel klubu nefunguje oficiální web a ani v médiích jsme se mnoho nedočetli, tým jakoby neexistoval. Jedinou informací je, že v přípravě podlehl prvoligovému Baníku Ostrava 2:3, když Baník nastoupil s velmi slabou sestavu podobnou spíš B-týmu.

Lépe jsme byli úspěšní u Opavy. Zjistili jsme, že v zimě zatím téměř nezměnila kádra, pouze posílila o záložníka Jelínka ze Zlína. Ten odehrál 22 prvoligových zápasů za Tescomu. V přípravě se Opava rozhodla vyhnout druholigovým týmům. Jinak zatím porazila slovenský Ružomberok 5:3 (jde o jeden z předních celků slovenské ligy), porazila třetiligový Dolní Benešov i Ostravu „B“, naopak jedinou porážku zatím Opava utrpěla od prvoligového Slovácka (0:2).

Hradec Králové zřejmě bude mít na jaře vyšší než záchranářské ambice, proto o něm jen stručně. Posílil o útočníka Munstera z Irska. Hradec se zůčastnil Tipsport Cupu a nezklamal – porazil Jihlavu a dokonce i silný Jablonec, naopak podlel, ale jen 0:2, Slovanu Liberec a Mladé Boleslavi. Hradec zkrátka ukazuje, že o záchranu hrát na jaře nechce a nebude.

Víc nás proto zajímá třeba Hlučín. Na ten ztrácíme stále ještě přijatelných 7 bodů. Hlučín se v zim zbavil několika zkušených hráčů, protože chce tým omladit. Nicméně sehnal i kvalitní posilu, útočníka Tótha, který kdysi hrál v první české lize za Blšany! Je to hodně gólový hráč. Nahradil útočníka Mišinského, kterého si stáhla z hostování Ostrava. V přípravě se Hlučín utkává převážně s různými týmy z Polska, ale moc se mu nedaří, většinou prohrává. Podlehl i českému Baníku Ostrava, 0:3.

Jak je tedy vidět, druholigoví soupeři v boji o záchranu rozhodně nespí a spíš posilují. Stejně jako Blšany. Je ale třeba říct, že žádný z druholigových týmů nezískal tak známá fotbalová jména, jako je u nás Jiří Novotný a Tomáš Pilař. Takže jestliže většina soupeřů tvrdí, že bude na jaře silnější, tak my bychom měli být ještě silnější! Snad to bude na záchranu stačit.

FK Chmel Blšany | 9.2.2007 9:32 | 541x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:04:53