FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Kvalitní zápas, jen proměnit šance

  Na pozápasové tiskové konferenci k utkání na Žižkově tentokrát nezaznělo nic   překvapivého. Trenér Bičovský akorát litoval neproměněných příležitostí hlavně v   prvním poločase, kdy jich měli hráči Blšan na kopačkách několik.

V posledních 4 zápasech vstřelily Blšany jen 1 gól, upozornil trenér týmu. „A na 0:0 se pořád hrát nedá“ pokrčil smutně rameny. Skutečně, nízká produktivita se po několika lepších zápasech stala v květnu zase naší velkou slabinou. Na Žižkově jsme prohráli brankou po hrubé chybě v obraně, ale s tím se musí počítat. Je ironií, že před dvěma týdny v Jihlavě si Blšany mnoho šancí nevytvořily, snad dvě, a z toho jednu proměnily ve vítěznou branku. Nyní jsme měli daleko více příležistostí, hlavně v první půli a poté na konci, když tutovku zazdil Novotný. "To už mě tak nemrzí, to už by byla krutá tečka pro Žižkov. Škoda je hlavně těch šancí v prvním poločase, dodal trenér.

Na druhou stranu, je třeba slyšet i slova trenéra domácích Skalby, podle něhož Žižkov zdaleka nepřevedl ideální výkon: Hráči byli v křeči, uvědomovali si blízkost postupu do první ligy a to je svazovalo. Výhra byla vydřená a šťastná" Snad i proto hrály Blšany se Žižkovem velmi vyrovnanou partii. Celkově trenéří hodnotili utkání jako velmi kvalitní, první půle měla možná i prvoligové parametry.

Opět nám chyběl Tomáš Pilař, už potřetí za sebou. Jeho nápady v záloze chybí a to se také podepisuje pod to, že naši útočníci přestali střílet branky. Trenér upozornil, že Pilař teprve v týdnu začal trénovat po zranění a kouč ho raději šetří na Bystrc, kde potřebuje svého klíčového hráče zdravého. „A navíc má tři žluté karty“ doplnil sekretář Lubomír Trnka další důvod, proč realizační tým raději neriskoval jeho nasazení už proti Žižkovu.

Po zápase přišla řeč i na Lubomira Bogdanova, našeho útočník z Bulharska. Odehrál výborný zápas, trefil tyč, ale pak se po hloupém nesportovním kopnutí do hráče nechal vyloučit. Hrozí mu i trest do konce sezony, protože to už jsou jen 3 zápasy. Protože jeho další působení v Blšanech není jasné, je možné, že červenou kartou skončila i celá kariéra Bogdanova v blšanském A-týmu. Velká škoda tak kvalitního hráče.

FK Chmel Blšany | 28.5.2007 12:29 | 702x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 5:11:19