FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Končí nejhorší rok v historii blšanského fotbalu

  V roce 2006 jsme oslavili 60.výročí založení fotbalu v Blšanech, ale tento rok se   nám jako celek vůbec nepovedl. Takovou sbírku neúspěchů jsme si na jeho   začátku snad ani v nejpesimističtějších představách nedokázali představit. Žel,   stalo se a bylo to horší než špatné.

Na jaře sestoupil Chmel z první ligy, když především v závěru soutěže vzdal boj až nečekaně brzo a lehce. Divizní B-tým mužů ho rovněž sestupem následoval o měsíc později. Bylo to pro oba mužské celky katastrofální jaro, když východí pozice na jeho počátku nebyla špatná. A co víc. Na jaře dokráčeli k sestupu i blšanští dorostenci. Vinou sestupu A-dorostu musel jít o soutžě níž i B-dorost a také oba mladší dorosty. Na fotbalovém poli bychom na jaře v Česku hledali jen těžko nešťastnější klub, než byly Blšany. Prohráli jsme vše, co se dalo.

V té době už se jednalo o příchodu nového investora – společnosti EC Group, která slibovala klubu dlouhodobou prosperitu. Vše se dělo za velmi podivné a dusné atmosféry, která nakonec vyústila v to, že klub tomuto zájemci prodán nebyl. Naštěstí. Jenže velké sportovní neúspěchy a špatný finanční stav klub vedl v létě k tomu, že odešla naprostá většina hráčů ze soupisky mužů. Zbylo jen několik mladíčků. Kufry si dobrovolně sbalil i trenér Bílek se svým asistentem Frťalou. ČMFS nechtěl Blšanům udělit druholigovou licenci, protože nebyly zajištěny peníze. Klub byl v těžké krizi a hrozil i konec profesionálního fotbalu.

Vše se naštěstí podařilo během června vyřešit. Blšany se dohodly se Siadem Most na vzájemné spolupráci, což náš klub stabilizovalo, možná zachránilo. Do Blšan přišel trenér Přemysl Bičovský a 14.června jsme si mohli zhluboka oddychnout. ČMFS nám na poslední chvíli udělalil licenci na druhou ligu a bylo jasné, že z nejhorší jsme venku. Roční smlouva o spolupráci s Mostem nám zaručila dostatek hráčů.

Druhá polovina roku však byla jen o málo povedenější, než ta první. Zcela nový mužský A-tým ve druhé lize nepředvádí nijak oslnivé výkony a skončil podzim na, jak jinak, poslední příčce tabulky. Především domácí výsledky byly katastrofální a tým opustili diváci. B-tým byl prodán Libočanům, nicméně i nadále hraje pod značkou FK Chmel Blšany krajský přebor. Není složité uhádnout, že je v této soutěži také poslední. Jediným pozitivem podzimu tak je starší dorost, který vede divizi a na jaře bude usilovat o postup. Ostatní mládežnická mužstva hrají to, co se očekávalo.

Závěr roku přinesl do Blšan přece jen trochu radosti. Na turnaji Vyšehrad Cup v Praze se mužům velmi zadařilo, vyhráli všech 5 utkání. Tento povedený turnaj ale nic už nemohl změnit na tom, že rok 2006 byl pro nás doslova černý. Připočtěme propadnutí státní dotace na výstavbu umělé trávy, což je další zlá zpráva. Je to kruté, ale zprovoznění našich webových stránek, které právě čtete, se stalo skoro jediným úspěchem z celého roku… To vše se přitom dělo v roce, kdy si blšanský fotbal připoměl 60.výročí svého založení. Oslavy se nekonaly- nebylo co slavit…

Připravili jsme pro vás souhrn událostí roku 2006. Než si ho prohlédnete, dovolte nám, týmu kolem těchto webových stránek, abychom vám všem poděkovali za přízeň po celý rok. Budeme se i v roce 2007 snažit nabízet všechny důležité zprávy z dění v klubu, aby fanoušci měli stále informace, jaké chtějí a na jaké mají právo. Věříme, že se nejen bude dařit tento úkol, ale také, že námi připravované zprávy budou příjemnější, než byly ty letošní.

UDÁLOSTI ROKU 2006

LEDEN

- 18.1. zahajují provoz nové webové stránky (tyto), klub slaví 60.výročí založení

- 25.1. umírá ve věku 75 let pan František Chvalovský starší

- Na zimním turnaji Tipsport Cup končíme poslední s 1 bodem

- dochází k velkým změnám v kádru (odchod Šelichy, Střihavky,… příchod Zehera, Bučka, Müllera…)

ÚNOR

- pokračují rozsáhlé změny v kádru, odchází Bílek, vrací se Pešír…

- první problémy způsobuje počasí. Sníh odkládá naše zápasy, místo první ligy tak hrajeme jen přípravné zápasy

BŘEZEN

- konečně jsme vstoupili do ligy. Zimní počasí však odkládá další zápasy. Nicméně zatím se daří solidně, Chmel drží krok s týmy bojujícími o záchranu

- do jarní části soutěže vstupuje i B-tým, úvod se mu docela povedl

- začínají se objevovat spekulace o příchodu silného investora do blšanského fotbalu

DUBEN

- dohráváme spoustu zápasů odložených z února a března. Bohužel se přestává dařit a prohráváme. Na týmu je vidět únava z náročného programu, kádr je úzký, oslabují ho vyloučení i zranění. V tabulce klesáme na poslední místo, nezvládáme klíčové zápasy. Druhá polovina dubna je již trápení, jdeme od porážky k porážce. Možná klíčový zápas se odehrál 23.dubna s Olomoucí. Po této porážce se již záchrana stalka příliš vzdálenou…

- nedaří se ani B-týmu, klesá v tabulce do sestupových vod

- výrazně sílí nejistota ohledně vstupu novéno investora do Blšan. Prosakují informace, že jde o společnost EC Group. K situaci se nikdo nechce vyjadřovat.

KVĚTEN

- definitivní zpečetění sestupu do druhé ligy. Poslední prvoligový zápas, ve kterém už ale o nic nešlo, sehrál Chmel doma se Zlínem 13.května a vyhrál 3:2

- B-tým také prohrává a rovněž padá do sestupu, v průběhu května je prakticky rozhodnuto

- dva týdny po skončení sezony oznamuje odchod z klubu trenér Michal Bílek

- informace k příchodu nového majitele jsou zcela zmrazeny. Lidé z klubu nekomunikují, bez informací jsou i redaktoři našeho webu.

- 14.5. se náš mladíček Jakub Süsser stává s reprezentací ČR do 17 let vicemistrem Evropy

ČERVEN

- František Chvalosvký ustupuje od prodeje klubu nového majiteli, který se ukázal jako velmi neseriózní. Klub začíná znovu volně žít, lidé z vedení komunikovat, začíná se uvažovat, jak dál. Jenže klub opouští téměř všichni hráči, kteří na jaře hráli první ligu

- 7.6. nám byla odložena žádost o druholigovou licenci

- B-tým definitivně sestupuje z divize

- „A“ dorost sestupuje z České ligy do divize, v důsledku čehož B-dorosty sestupují do přeboru

- 14.6. po dlouhých komplikacích získáváme licenci na druhou ligu

- 18.6. novým trenérem mužstva se stává Přemysl Bičovský

- je dohodnuta a podepsána smlouva o roční (prozatím) spolupráci se Siadem Most

- 28.6. začíná příprava na podzinmní část sezony

ČERVENEC

- dlouholetý srdcař obránce Jan Vorel odchází na hostování do Slavie, do Blšan přicházejí mladíci z Mostu. Jsou mezi nimi i někteří cizinci, mimo jiné i Brazilci.

- v letní přípravě se poměrně nečekaně daří

- 29.7. nečekaně vypadáváme z 1.kole POháru ČMFS, prohráli jsme 0:1 v divizním Chomutově

SRPEN

- 6.8.začíná druholigová sezona, vstupujeme do ní nečekanou porážkou 0:4 s Jakubčovicemi

- začíná specifická situace, která se táhla celým podzimem, na hřištích soupeřů se daří víc, než doma

ZÁŘÍ

- dosahujeme jediného domácího vítězství z celého podzimu, 1:0 nad Bohemkou 1905.

ŘÍJEN

- 1.10. nečekaně vyhráváme 3:0 v Hradci. Nejlepší výkon podzimu.

- jinak se ale nedaří a klesáme do sestupových příček

- nábor nových žáků do fotbalové akademie končí neúspěšně, přišlo málo zájemců

LISTOPAD

- tým klesnul na poslední místo tabulky, kde ukončil podzim, nepomohlo ani závěreční vítězství v Olomouci

- starší dorost skončil na 1.místě podzimní tabulky divize a zadělal na boj o postup do ČFL

- druhé kolo náboru žáků do fotbalové akademie je úspěšnější než první, daří se vybrat dost kvalitních fotbalistů

- obec Blšany je povýšena na město

PROSINEC

- mužskému týmu se skvěle daří na turnaji Vyšehrad Cup, vyhrává všech 5 zápasů

- propadá dotace na výstavbu umělé trávy

- 14.12. přátelským zápasem s Jabloncem (0:5) končíme fotbalový rok 2006

FK Chmel Blšany | 27.12.2006 0:26 | 670x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:16:51