FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Končí jedna kapitola ? nekončí celá kniha !

FK Chmel Blšany Nabízíme další komentář Jaromíra Hykla. Tentokrát se vrací jednak k utkání se Zlínem, ale také k sestupu Blšan do nižší soutěže. Tentokrát najdeme v jeho příspěvku i trochu optimismu…

Rozloučili jsme se s první ligou. V duchu už vlastně po porážce se Slávií a s Jabloncem. Fyzicky ale až dneska při utkání se Zlínem. Nečekal jsem, že nás bude v ochozech hodně, ale přesto mne návštěva zklamala. Oficiálně 626 diváků a podle mne ve skutečnosti tak 500 skalních fanoušků. Zklamání z dění okolo našeho fotbalu je asi silnější a diváci jsou znechucení zákulisním ovlivňováním jak výsledků, tak činností v klubech. Dávají to najevo svou neúčastí na tribunách ligových mužstev. Pro fotbal je to moc velká škoda. Bohužel tento stav nechává většinu zodpovědných funkcionářů klidným o čemž jsme se již přesvědčili mnohokrát a nejvýrazněji při volbě nového předsedy a celého představenstva ČMFS.

O svých pocitech, které mne provázejí a provázely v souvislosti s uzavřením jedné slavné kapitoly v dějinách blšanské kopané jsem již psal a nechci se k nim vracet. To, že se na stránkách tisku, zejména Sportu, budou objevovat ironické články o konci projektu vesnického fotbalu a články plné uspokojení nad tím, že se podařilo konečně Blšany odepsat, to jsem předpokládal. To už mne sice nepřekvapí, ale vždycky zraní. Nacházejí se i tací, a je jich asi hodně, kteří cítí satisfakci a škodolibou radost nad koncem mužstva, které bylo a je spojováno se jménem ing. Františka Chvalovského. Tento člověk, který za své působnosti v čele ČMFS nepříjemně přitlačil některé pijavice a parazity a snažil se je z vedení našeho fotbalu odstranit, byl trnem v oku těchto lidí a jejich novinářských nohsledů. Nyní v době, kdy se on nemůže bránit, na něho hází spoustu špíny , pomluv a nepravd. Nevidí a nechtějí vidět jeho nesporné zásluhy o fotbal na venkově i v celé republice. S klapkami na očích vidí pouze svoji verzi o praní špinavých peněz o nezákonnosti a neférovosti jeho postupů při obhajobě venkovského fotbalu. S nádechem bulvárnosti informovali a informují o dění v Blšanech a do podvědomí většiny fanoušků vtiskli Blšanům razítko protekčního dítěte a prosazovaného nechtěného projektu. Proč jinak by fanouškové volali ?Smrt Blšanům?, ?Vesnice z ligy? a ?Seno a vidle? a podobné nesmysly, kdyby nebyli uměle zfanatizovaní a uměle nabuzení. Co jim na lize v Blšanech vadí? Co nám schází oproti jiným větším klubům? Snad jen horší dostupnost stadionu, ale dneska jezdí fanouškové většinou svými autobusy až na místo? Nemohu opravdu najít jediný rozumný důvod nevraživosti fanoušků vůči chmelařům.

Tak nás přišlo na derniéru málo. Ani to počasí moc nepřálo a to teplo a sluníčko, které nás hřálo celý týden, se také najednou ztratilo. Zahřál nás alespoň ten výsledek. Třikrát jsme se radovali ze vstřelené branky. To jsem již dlouho nezažili. Rozhodčí pískali pohodově. Dokonce nám fouknul i dvě penalty ! Je vidět, že objektivita rozhodování se řídí pravděpodobně i důležitostí zápasu. To je ale dost neveselé zjištění. Trenér Bílek dal podle očekávání příležitost i klukům z ?béčka?. Loos si zahrál celý poločas a Honza Klasna nastoupil a rozhodl ! Krásný zážitek. Kluci po zápase řádili v kabině, jako by ani nešlo o to, že to byl pro mnohé z nás fanoušků poslední ligový zápas? No oni to vidí trochu jinak. Nedivím se. Rozdávaly se dresy. Moc pěkná památka. Bohužel než jsme sbalili bubny a udělali pár autentických fotek tak bylo po dresech. Škoda. Tak máme alespoň podpis kapitána a trenéra na klubové šále? A taky si schováme permanentky z poslední ligové sezóny v Blšanech. Třeba jednou budou relikvií a nebo je budeme srovnávat za rok s novými permanentkami na další ligový ročník! Snažili jsme se ještě důstojně ?odfandit? ten poslední zápas, aby kluci věděli, že si jejich odvedené práce vážíme a že jsme je nezatratili a taky že jim přejeme, aby oni si ještě té první ligy užili. Myslím, že si jich většina zaslouží hrát nejvyšší soutěž a že snad na utkání u chmelnic budou vzpomínat v dobrém.

Co čeká nás fanoušky ? To je asi to hlavní co nám teď probíhá v hlavách. Snažíme se chytat nejrůznější informace a dešifrovat zaručené zprávy a budoucnosti našeho mužstva. Snad nám bude co nejdříve jasno. Doufáme, že se nenajde nikdo, kdo by byl schopen fotbal v Blšanech úplně prodat a že lidé, kteří budou rozhodovat o budoucnosti budou brát ohled na to, že fotbal na venkově je pro lidi stejnou ne-li větší událostí, jako pro lidi ve velkých městech a že si zaslouží stejně jako kdekoliv jinde mít ve svém regionu kvalitní soutěž. Těším se, že budeme chodit na druhou ligu a budeme prožívat zase chvíle vítězství a boje o přední pozice v tabulce. Že uvidíme Viktorku, Jihlavu, Hradec? Že možná i já, starý pes, ještě jednou zažiji ten krásný pocit při postupu do nejvyšší soutěže. Těším se, že si ještě zavolám Mííííííša Bíííílek a že uvidím Honzu Vorla s kapitánskou páskou? Snažím se hodit za hlavu tu skepsi, která mne provází z našeho pádu, to znechucení nad výsledky nejen posledního ligového kola, nad postoji a postupy vedení ČMFS, nad výkony rozhodčích nad celkovým marasmem v našem fotbalu a myslím na budoucnost. Na radost z dosažených výsledků na hřišti, na radost ze zaplněných tribun v Blšanech, na radost nad tím, že fotbal v Blšanech nadále žije a žít bude ! GO GO BLŠANY !

Jaromír HYKL, fanoušek v Vroutku

FK Chmel Blšany | 15.5.2006 8:07 | 603x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 15:59:28