FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Klub přišel o 15 milionů na výstavbu umělé trávy

  Letošní rok byl v blšanském fotbale černý nejen na hřišti. Nedařilo se ani na   administrativním poli, kde nám propadla státní dotace na vybudování umělého   trávníku třetí generace v našem areálu.

Náš klub by umělou trávu velmi potřeboval. Fotbalový areál je rozlehlý a pěkný, ale chybí v něm právě umělá tráva, což snižuje jeho atraktivitu v zimním období, kdy zde mládež ani mužské týmy nemohou trénovat. Na lepší časy se zablýskalo před rokem, na podzim 2005 byla v Poslanecké sněmovně ČR schválena žádost tehdejšího ředitele klubu Jindřicha Rajchla o dotaci na vybudovaní umělé trávy v Blšanech. Jednalo se o částku 15 milionů korun, to je téměř na úrovni našeho současného ročního rozpočtu!

Bohužel, dnes je všechno jinak. Klub nedokázal získat stavební povolení na výstavbu, blokující subjekty byly hned dva. Za prvé, Povodí Ohře nesouhlasilo s odvodněním obyčejné dešťové vody z areálu do přilehlého potoka a zablokovalo tak naši žádost. Druhým problémem se pak stal převod části pozemků do vlastnictví klubu, který se zatím nepodařilo zrealizovat. Státní dotace byla určena na tento rok a do konce roku 2006 tak musela být vyčerpána. Protože Chmel Blšany nestihl vyřešit uvedené problémy, které neumožňovaly zisk stavebního povolení, rozhodl se požádat státní úředníky aspoň o odklad čerpání dotace na rok 2007. Bohužel, ani v tomto případě nám nebylo vyhověno, převod na rok 2007 nebyl povolen a celá dotace tak nenávratně propadá.

Zní to velmi špatně, nicméně není vše zcela ztraceno. Blšany se budou snažit dál a pokusíme se získat dotaci v budoucnu znovu, protože výstavba umělé trávy by našemu klubu hodně pomohla, aby i v zimě mohla všechna naše mužstva trénovat na vlastním hřišti v Blšanech a také aby byl fotbalový areál stále atraktivní i pro bohaté zahraniční kluby v zimním odobí. Bohužel, neexistence umělé trávy se stává podstatnou nevýhodou.

Jisté je to, že na rok 2007 už dotaci získat nemůžeme. Tradiční rozdělování peněz ze státního rozpočtu totiž proběhlo už na konci listopadu a další příležitost bude až zase za rok, což by umožnilo zisk dotace na rok 2008. Druhou variantou je, že se nám podaří získat pro investici jiný zdroj peněz. Jisté je, že klub sám od sebe není schopen výtavbu umělé trávy financovat, již jsme zmínili, že cena se blíží ročnímu rozpočtu klubu. Dokud se tedy nepodaří získat peníze odjinud, můžeme o umělé trávě v Blšanech jen snít. A to je velká škoda, protože letos jsme k ní měli velmi blízko…

Naštěstí smolný rok 2006, kdy se nedařilo skoro nic, je už u konce.

FK Chmel Blšany | 16.12.2006 2:25 | 918x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:34:25