FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Klasna stihl prémiérový start, gól i kartu

Zlín jsme porazili... V sobotu Blšany porazily fotbalisty Zlína 3:2, když rozhodující branku vstřelil střídající mladíček Jan Klasna. Poslední ligový zápas vyšel na hřišti, ale nikoliv hledišti- přišlo jen 626 diváků. Ti přitom mohli v Blšanech vidět nejvíc branek za celou sezonu.

Chmelaři za předchozích 29 kol nedokázali vstřelit ani jednou více než dvě branky. Je škoda, že poprvé se to podařilo až v posledním zápase, v němž už o nic velkého nešlo. Hrstka věrných diváků mohla svému týmu s chutí zatleskat, čehož jsme se letos nedočkali často. Přitom po poločase naši hráči prohrávali 1:2, když v prvním poločase neproměnil Tomáš Pešír pokutový kop. Tento hráč, který v zimě přišel jako největší hvězda, se tak nedokázal prosadit ani v jednom jarním utkání. Takové zklamání nikdo nečekal. V létě Pešír s největší pravděpodobností odejde do jiného týmu, protože hráč už dříve dal najevo, že jeho angažmá v Blšanech bude trvat jen do letního přestupového termínu.

Úplně jinou kapitolou napsanou v sobotu je příběh Jana Klasny. Tento ještě ani ne dvacetiletý hráč dosud nikdy ligu nehrál, nastupoval pouze v divizi za B-tým. Na jaře ho trenér Bílek několikrát posadil na lavičku, ale do hry nezasáhl. Až v posledním kole, v sobotu proti Zlínu, přišel na hřiště v 82.minutě, aby vystřídal Zehera, další zimní posilu do útoku, která se neprosadila. Klasna tak dostal ještě před sestupem Blšan šanci zahrát si aspoň na deset minut první ligu a získat tak ligový start. Kdyby se jednalo o důležité utkání, těžko by ho trenér Bílek postavil. Přitom Klasna ještě dopoledne, necelé čtyři hodin před zápasem, bojoval za B-tým v Kryrech, byť jen po jeden poločas.

A Klasna dokázal za pět minut svého pobytu na hřišti utkání rozhodnout, když si doběhl pro odraženou střelu střelu Volka a dokopnul míč do branky! Jeho branka rozhodla o tom, že s ligou s Blšany loučí vítězně. O tři minuty později pak ještě Klasna viděl svou první prvoligovou žlutou kartu. Byla to hodně rušná desetiminutovka pro hráče, který je odchovancem Blšan a za žádný jiný tým nikdy nehrál. Mezi chmelnice přišel už jako kluk ve svých šesti letech a po 14 letech působení zde dosáhl na první ligu. I když jen na pár minut, ale kdo ví, co ho ještě v budoucnu čeká…

Ligové loučení tak bylo nakonec vítězné. Vítězstvím prvoligové působení Blšan před osmi lety začalo, stejným způsobem tedy i končí. Že se na poslední utkání přišlo podívat pouhých 626 diváků, to je do značné míry ostuda. Přitom mnoho tváří v Blšanech bylo k vidění naposledy. Zatím není jasné, kteří hráči zůstanou a zda vydrží trenér Bílek. Vše podstatné bude předmětem jednání v příštích týdnech. Na hřišti se už dohrálo, ale partie u stolů se rozehrávají. Budeme vás informovat.

FK Chmel Blšany | 15.5.2006 0:28 | 572x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 18:59:24