FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ke chmelnicím se jen tak pro vítězství nejezdí !

Sparta Praha Opět na našich stránkách nabízíme tradiční komentář Jaromíra Hykla k poslednímu utkání se Spartou. Stejně jako minule, i tentokrát sledoval zápas „ze žluté“, kde se staral za pomoci svého bubnu o podporu Chmelařů na hřišti. A jak to dopadlo?

Tak to máme za sebou. Byly to nervy, byla to dřina, ale dobře to dopadlo. V Blšanech se nebude vyhrávat! Na to si už musíte pánové ze slavných klubů zvyknout. Jedete sice na vesnici, ale čeká vás tady překážka! Nehraje se tady nějaká pralesní liga a jestli chcete všechny body musíte něco ukázat! V Blšanech se bojuje o záchranu a mančaft tady maká a bojuje jako o život. Nestačí jen hezké dresy, slavné jméno a milionoví hráči. Je třeba překonat tým kluků, kteří vědí o co hrají o co jim jde a kteří se vašich jmen a vašich platů nezaleknou!

Někteří velcí optimisté čekali možná vítězství našich barev, ale většina fanoušků asi bod se Spartou brala a je s ním spokojena. Splnilo se i přání trenéra Bílka, který před zápasem proklamoval, že bod by byl úspěchem a přizpůsobil tomu i hru celého mužstva. Sice jsme se zase neradovali z gólu, ale defenziva našeho mužstva v čele se dvěma Martiny ? Slavíkem a Müllerem opět slavila úspěch. Náš brankář odchytal již čtvrtý zápas v řadě bez obdržené branky. Působil jistě a sebevědomě a snadno si poradil se všemi nebezpečnými akcemi Sparty. Ono jich zase nebylo tak moc. Pražský tým působil velice odhodlaně a vypadal, jako že nic jiného než vítězství nebere, ale brzy poznal, že to nebude jen tak. Už během zápasu jim docházelo, že vydolovat tři body z chmelařské červenice nebude jednoduché!

Snad na jaře poprvé přálo fotbalu i počasí. Jarní nálada a sluníčko a asi i chuť spatřit slavné hráče v akci přilákalo rekordní návštěvu. Vyprodáno! Plná hlavní tribuna, spoustu diváků stojících okolo hřiště a dokonce i tradičně prázdná ?žlutá? tribuna byla dneska napráskaná. Přišli jsme ve 14 hodin a skoro jsme si neměli s bubnem kam sednout! Ani jsme nevěšeli tradiční transparent, protože by bránil výhledu a nápis, který oslavuje blšanskou partu se nám podařilo umístit na televizní rampu nad střídačkami. Alespoň byl lépe vidět! Plná ?žlutá? ? tak to bude kotel! Vždyť jsme si ho tolik přáli! Ale je to trochu o něčem jiném. Diváci tam přišli proto, že jinam nesehnali lístek a tak toho fandění stejně moc nebylo. Osazenstvo tribuny bylo namíchané i s fanoušky Sparty a tak jsme se museli většinou starat o doprovod našeho bubnu sami. Ale nevadilo! Kluci hráli dobře a tak byl důvod k povzbuzování a k fandění. Na sparťanské fanoušky jsme neměli, to je jasné, ale snad jsme zase tolik neprohráli.

Moje poloha v hledišti a moje starost o buben mi bohužel nedává tolik šancí sledovat přehledně dění na hřišti. Je to úděl a daň za to, že se snažíme našim hráčům dávat najevo to, jak za nimi stojíme a jak si přejeme, aby nám liga v Blšanech zůstala. Nemůžu se pouštět do nějakých rozborů hry a dění na hřišti. Viděl jsem ale to hlavní. Bojovnost a snahu hráčů Blšan. Jejich nasazení a touhu po dobrém výsledku. Na to se vždycky dobře kouká a když se k tomu ještě přidají přijatelné výsledky, srdce fanouška plesá, ať už sedí kdekoliv. Co mi ovšem neuniklo ani z toho místa za brankou byla hra Honzy Šimáka. Byl až do svého vystřídání před koncem zápasu skvělým motorem pražského mužstva a většina akcí šla přes něho. Myslím, že svým výkonem zastínil hru ostatních sparťanských záložníků a že jeho výkony opět rostou. Z toho mám radost. Pamatuji si jak dokázal povodit spoustu slavných hráčů ještě v modrožlutých barvách Blšan a přeji mu, aby všem a hlavně sobě dokázal, že je velkým hráčem!

Celou pohodovou fotbalovou atmosféru pokazilo několik dementů z řad fanoušků Sparty. Nevím co chtěli dokázat, když v průběhu utkání vběhli na hřiště, ale jejich opilecké výrazy a vrávorající krok byl důkazem toho, že nevědí co se děje a o fotbalu asi vědí jen to, že se nehraje na sety a hráči nemají brusle. Myslím, že by bylo nespravedlivé vinit z tohoto incidentu pořadatele. V podmínkách, které jsou na našem hřišti by takovou situaci asi nezvládli ani pořadatelé z Barcelony, nebo ze Sparty. Hlupák zůstane hlupákem a slušný fanoušek musí tyhle ubožáčky jen politovat.

I přes tuto vadu na kráse jsme prožili pohodové nedělní odpoledne a radost z výsledku nám kazí pouze zpráva z Jablonce. Brno si veze tři body a to není moc příjemné zjištění.

Zápas skončil a diváci se rozchází. Většina z nás s celkem dobrými pocity! Jenom to pivo kdyby nedošlo už před poločasem! A stejků bylo taky dneska málo! Stadion je prázdný, pořadatelé už uklidili i hlediště od kelímků, tácků, programů, vajglů? Na hřišti vyklusávají naši hráči. Prohlížíme si je z už vylidněné ?žluté? tribuny a kluci nám tleskají a děkují za ?kotel?! To zahřeje, potěší a puchýř od paličky vůbec nebolí. Slyšeli nás, vnímali nás a snad jsme jim trochu i s výsledkem pomohli! Tak na Ostravu jsme tady zase! A už kluci konečně dejte góla!

Jaromír Hykl, fanoušek z Vroutku

FK Chmel Blšany | 3.4.2006 11:15 | 514x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:37:19