FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Kde jsme se vzali ?

  Jak asi všichni fanoušci ví, hráči A-týmu mají v první polovině ledna dovolenou.   A protože se fotbalově nic neděje, přicházíme s jedním nefotbalovým tématem.   Týká se nás fanoušků, hlavně těch, kteří to do Blšan nemáme zrovna coby   kamenem dohodil…

Tentokrát se tedy neobracím na fanoušky pocházející z regionu Lounska, Žatecka a přilehlého okolí, které obvykle hlavně vyzýváme k tomu,aby chodili na zápasy. Ti jistě pochopí, že není v zásadě nic zajímavého na tom, když klub má fanoušky ve své blízkosti. Co je ale blšanskou zvláštností, to jsou fanoušci pocházející odjinud, často zdaleka.

Na blšanských webových stránkách v různě formě pracuji už téměř dva roky. Za tu dobu jsem se mohl převážně po internetu seznámit s celou řadou fanoušků Blšan, kteří většinou vůbec nepochází z regionu Žatecka. Proto jsme založili rubriku se seznamem měst a obcí, odkud se aspoň někdo hlásí k fandění Blšanům. Seznam se pořádně rozrostl, protože se stále- i po sestupu z do druhé ligy – hlásí další fandové. Početná skupinka fandů Blšan je především v Praze a přilehlých středních Čechách, dále ale také např. na východě Čech. Jsou i jedinci z Moravy a také máme fandy žijící v zahraničí.

Proto chci vybídnou každého z vás, kdo pocházítze ze vzdálenější oblasti, abyste se podělili o svůj fanouškovský příběh. Jak jste se dostali právě k fandění Blšanům? Jak dlouho už Chmelu fandíte? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli přízeň malému fotbalovému klubu z vesnice nevypovídá něco o člověku samotném. Podporujete ty menší a slabší i v jiných oblastech života, nebo se váš vztah k něčemu malému, k outsiderovi, omezuje jen na fotbal? Máte rádi kuriozity obecně? Jdete rádi proti proudu většiny veřejnosti, která Blšany zatracuje?

Možná jste Blšanům začali fandit na základě nějaké konkrétně události v minulosti. Možná proto, že se vám líbí kuriozity a nevšednosti. Třeba vás jen uchvátila kombinace vrcholového fotbalu a vesnice. Nebo jste se k Chmelu dostali proto, že zde kdysi hrál nějaký váš oblíbený hráč. Třeba vás ke klubu pojí nějaké osobní důvody. Nebo je to úplně jinak. Popište to! Napište do komentářů pod tímto článkem, nebo na můj mail strosm (at) centrum.cz , jak je to u vás, jak to vidíte. Pokud se budete chtít rozepsat více, můžu váš příběh nebo názor zveřejnit jako samostatný článek. Je to jen na vaší aktivitě, přesto bych moc rád, abyste se nějak vyjádřili na téma, co vás přivedlo k fandění Blšanům.

Náš web má v současnosti právo upravovat 5 administrátorů. Z nich dva jsme z Prahy, dva ze středních Čech a pouze jeden z regionu poblíž Blšan. To samo o sobě ukazuje, že sympatizantů Blšan je hodně právě mimo region působení klubu. Chtěl bych, abychom si v této fotbalově nudné době pověděli, co nás k Blšanům přivedlo a co nás u nic drží. Proč fandíme klubu, na jehož domácí zápasy se nedostáváme buď vůbec, nebo jen obtížně, občas? A také- zůstali byste klubu věrni, i pokud by sestoupil třeba až do nejnižší okresní soutěže? Jste fanouškem Blšan „na celý život“, nebo se pro vás klub stane nezajímavým, když už nebude hrát na ligové úrovni? Změnil se váš vztah ke klubu po sestupu do druhé ligy? Znáte někoho, kdo přestal po setupu Blšanům fandit?

Jak vidíte, těch pomocných otázek je spousty, snad aspoň jedna vás vybídla k reakci. Takže pište, do komentářů pod článkem, do vzkazů, na můj mail… k tématu bych se chtěl vrátit zhruba za 10 dní, až posbírám vaše ohlasy. Téma je po všech těch podotázkách, které jsem vypsal, nakonec docela jednoduché: PROČ FANDÍTE PRÁVĚ BLŠANŮM ?

FK Chmel Blšany | 7.1.2007 23:27 | 672x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 7:50:52