FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Každý touží po skalpu Kozlovny, tvrdí Siegl

» Není fotbalového fanouška, který by neznal jeho tvář. V devadesátých letech byl čtyřnásobným králem ligových střelců a Spartu táhl za úspěchy i v Lize mistrů. V únoru mu bude 43 let, přesto ještě hraje divizi za Blšany. V zimním období bývá k vidění na Memoriálu Petra Packerta, turnaji internacionálů v areálu Slavie v Edenu, kde obléká dres toho nejznámějšího týmu – Kozlovny Ládi Vízka. Té se ale letos překvapivě nedaří, po dvou zápasech má na svém kontě jen jeden bod.

Tak špatný start na turnaji starých gard ve vršovickém Edenu Kozlovna dosud neměla. Vy za ni hrajete už léta, čím to je?!
Letos se opravdu rozjíždíme pomalu. Absence řady hráčů, ať už jsou to Vláďa Šmicer, Michal Bílek, Zdeněk Svoboda, Ivan Hašek či Ivo Ulich dělá své. Hned první zápas s Bellou jsme trochu podcenili a prohráli, druhý se Zlatým Tygrem jsme zremizovali. To nám zase chyběl Pavel Kuka. Ale my víme, že zase budeme hrát o přední příčky. Každý tu zažije nějakou tu porážku – tedy kromě nás v loňském ročníku, kdy jsme vyhráli všech devět zápasů.


Především hráči Kozlovny však nejčastěji tvrdí, že na výsledcích na tomto turnaji nezáleží!
To je pravda. Hlavní je, že se tu po roce znovu takhle sejdeme. Je to hlavně o partě a o legraci. Jak to řekl právě Láďa Vízek – ano, jsme smutní, že jsme nevyhráli, hlavní je ale pro nás samotný pohyb. Takže se nic neděje. Na druhou stranu, z pohledu soupeřů, je fakt, že každý touží po našem skalpu. A je to při zápasech znát.  Necháme letos vyhrát někoho jiného, aby turnaj nevyhrávala stále jen Kozlovna…


Jenomže vy sám byste tady být snad ani neměl – kvůli avizované operaci kolena, že?!
Je to pravda a už v utkání se Zlatým Tygrem jsem měl být jen jakýmsi dvanáctým nehrajícím členem mužstva. Jenomže to nakonec dopadlo tak, že jsem musel hrát celý zápas. Vyloženě se trápím. S Láďou Vízkem se obvykle navzájem střídáme, teď jsme museli hrát oba dva. To není ideální, protože jemu to neběhá a já jsem zraněný.


Kdy tedy vlastně ten zákrok podstoupíte?
Měl bych to stihnout do Vánoc. Po kontrole na rezonanci vím, že mám utrhnutý meniskus a špatnou chrupavku. Na hřišti proto spíš pajdám.


Bez urážky, ale to už bylo vidět při vašich podzimních zápasech za Blšany v divizi…
Jasně, celý podzim se už takhle trápím. Přitom nešlo a nejde jen o mistráky s Blšany, jedna akce stíhá druhou. Teď k tomu přistupuje ještě hokej.


Siegl a hokej? To je nezvyklé spojení.
Chodím vždy v úterý, do Ice Areny v Letňanech. Je to ideální sport na vypocení, s kamarády se u toho vyblbneme. Začíná sezona, hokej proto budeme hrát i s Kozlovnou.


Půjdete-li pod nůž, nestihnete tradiční Sivestrovské derby.
Je to tak. Přijdu se alespoň podívat, bude-li to možné.


Poslouží vám turnaj starých gard v Edenu k tomu, abyste zde sehnal posily pro Blšany? Na jaře máte v divizi co napravovat!
Ano, mám některé hráče, kteří tu startují, vytipované. Například od nás z Kozlovny to jsou Vráťa Lokvenc a Ivo Ulich. Uvidíme, zda se dohodneme. Oba prodělali nemoc, tak se to jejich angažmá v Blšanech pozdrželo. Byl bych rád, kdybychom se s nimi dohodli. Snad je zlomím. Další jména má v hlavně hrající trenér Blšan Pepa Němec, další bývalý hráč Sparty.


Vy sám budete na jaře pokračovat za Blšany?
Uvidíme, doufám, že ano. Chci přispět k tomu, abychom tým zachránili v divizi. Až se všichni marodi uzdraví, nemám obavy. Navzdory tomu, že máme po podzimu jen tři body za tři remízy.


Kdy obnovíte svoji trenérskou kariéru?
Nějaká jednání už proběhla, uvidíme. Sám od sebe se nikam netlačím. Je to všechno otevřené. Pokud to ale s trénováním nedopadne, chci něco rozjet od léta příštího roku. Jde o podnikání spojené s fotbalem, ale zatím nehodlám být konkrétní.


A co váš syn? Na podzim jste hráli společně divizi za Blšany.
Po zlomenině nohy, již utrpěl na zkoušce v Opavě, má stále tréninkové manko. Byl bych rád, aby se teď v zimě dostal do přípravy v nějakém týmu vyšší soutěže, než je divize. Musí mít prostě větší zápřah. V loňské sezoně, kdy jsme ještě hráli přebor, byl nejlepším střelcem týmu Blšan s dvaadvaceti góly. Měl by se však pokusil proniknout výš, ostatně i proto teď chodí trénovat individuálně.

Horst Siegl
narozen:
15. února 1969, Ostrov nad Ohří

klub: FK Blšany a rekreačně Kozlovna Ládi Vízka
číslo dresu: 10
bilance v české lize: 435 utkání a 176 gólů
reprezentace ČR: 23 utkání a 7 gólů
kariéra: Slavia Karlovy Vary, Sparta Praha, RH Cheb, Sparta Praha, 1. FC Kaiserslautern, Sparta Praha, Marila Příbram, Viktoria Plzeň, SIAD Most, Marila Votice, FK Blšany
největší úspěch kariéry: čtyřnásobný král střelců české ligy: 1993/94, 1996/97, 1997/98 a 1998/99,
deset titulů mistra ligy se Spartou

Denis Postler

http://www.fotbalpraha.cz/…tvrdi-siegl/

FK Chmel Blšany | 9.12.2011 14:18 | 1342x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 10:03:59