FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Kam s Jakubem, řeší trenéři i vedení

  V Blšanech jsou na začátku jara i příjemné starosti. Týkají se naší vycházející   hvězdy, českého reprezentanta a vicemistra Evropy z roku 2006, sedmnáctiletého   Jakuba Süssera (foto). Stále totiž není tak úplně rozhodnuto, kde bude hrát. Jsou   tři alternativy, každá má svá pro a proti.

Jakub je talentem, jaký v Blšanech už dlouho nebyl. Přišel k nám v létě 2005. Rodáka z Kutné Hory přivedl k fotbalu otec, jenž byl brankářem. Jakub začínal ve vesničce Církvice, odkud přestoupil do Čáslavi, z níž následně odešel do Mladé Boleslavi. Jenže tam se nijak zvlášť jeho talent neprojevil. Probudily ho až Blšany, když se na podzim 2005 rychle prosadil do mužského B-týmu, hrajícího tehdy divizi mužů. Brzy se dočkal pozvánky do reprezentace ČR do 17 let, se kterou na jaře 2006 získal titul vicemistra Evropy. V letošní sezoně stále působí stabilně v reprezentaci a je také na soupisce druholigového A-týmu trenéra Bičovského.

A jsme u problému nastoleného na samotném začátku. Před jarní části sezony se řeší, kde bude Jakub hrát. Zájem o něj má právě trenér Bičovský, ale obrana A-mužstva je nyní hodně posílená a Jakub je příliš mladý na to, aby v ní získal místo v základní sestavě a pravidelně hrál, což potřebuje.

Velký zájem proto má trenér staršího dorostu Oleg Kolman. Dorostenci budou bojovat o postup do České ligy a Süsser by týmu velmi pomohl. Jenže dorostenecká divize už je pro Jakuba přece jen hodně slabá soutěž, které prostě odrostl. Hráč, který si už i na 20 minut vyzkoušel mužskou první ligu, by si asi v divizi dorostu připadal jako středoškolák v mateřské školce. Nicméně v zájmu klubu je postup dorostu, a tak aspoň pro důležité zápasy by se Jakubova pomoc velmi hodila. Trénovat však bude určitě dál s muži.

Touha po blšanské hvězdičce se hlasitě ozývá i z Libočan, kde působí B-tým. Trenér Laibl by si Süssera moc přál mít v týmu bojujím o záchranu. I krajský přebor je pro reprezentanta docela nízká soutěž, i když aspoň už se jedná o muže, tedy dospělý fotbal. Právě za Béčko Jakub nastoupil o posledním víkendu po návratu z Turecka, kde byl s českou reprezentací.

Z herního hlediska by mu možná nejvíc slušela divize mužů v mostecké juniorce, ale tam by se zase nepřipravoval v profesionálním musžtvu, jako může nyní v Blšanech. A navíc ho tu máme na očích, je to přece náš hráč.

Jak se to tedy s Jakubem vyřeší? O tom, kde nastoupí, se bude rozhodovat ad hoc, tedy zvlášť před každým víkendem. Jakub bude vyslán k zápasu, který bude pro klub v danou chvíli nejdůležitější. Může to být v Áčku, v Béčku i v dorostu. „O jeho sportovní růst je postaráno a hlavní věcí je, aby pravidelně hrál,“ vysvětlil nám postup klubu sekretář Lubomír Trnka. Tak snad to bude úspěšná strategie, která bude vyhovovat Jakubovi a pomůže i Blšanům.

Student podbořanské fotbalové akademie, jenž se vyučuje na automechanika, je jasným důkazem, že v blšanské mládeži stále vyrůstají talentovaní fotbalisté s velkou budoucností.

Zajímá nás i názor čtenářů – fanoušků Blšan. Kde by podle vás měl Jakub Süsser na jaře nastupovat? Napište váš názor do komentářů pod článek!

FK Chmel Blšany | 22.3.2007 13:21 | 700x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:03:54