FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jsme na tom zle. Co bude dál?

  Podzimní část sezony ještě neskončila, ale že je neúspěšná, to už víme. Nové   mužstvo, které se v létě sestavilo převážně z mladých hráčů, nemá bohužel   parametry pro druhou ligu. Ani případná sobotní výhra v Olomouci nemůže nic   změnit na nutnosti výrazně obměnit kádr v průběhu zimy.

Po prohraném zápas s Ústím nad Labem je naše situace v tabulce dosti nepříjemná. Už je jasné, že přezimujeme na sestupové příčce, s největší pravděpodobností na té úplně poslední. 10 bodů vybojovaných ze 14 zápasů je málo, ale co je ještě horší, to jsou pouhé TŘI body (!) získané ze sedmi utkání na domácím hřišti! Z Blšan zkrátka vozí výhry kdekdo. Čím to je? Hráči se bojí, chybí odvaha bojovat.

Trenér Bičovský po zápase s Ústím upozornil, že většina hráčů Blšan nezvládla přesun z amatérského do profesionálního fotbalu. Na druhou stranu, i v našich řádách je několik zkušenějších borců, jako je Zachariáš, Jamrich nebo zraněný Poláček. Ani ti však řpíliš mužstvo netáhnou. Na nědělní tiskovce Bičovský vyzdvihoval například útočníka Štípka, ale to je úplně jedno. Kdo sledoval situaci po celý podzim, ví, že jména těch, kteří záhráli dobře, se stále mění. Hráči jednou, dvakrát zazáří, ale pak zase propadnou a vypadnou ze sestavy. Skutečně kvalitních borců, se stabilně vysokými výkony, mnoho nemáme. Tedy, máme vůbec nějakého? Možná kapitán Poláček, nebo Zachariáš? To pochopitelně nestačí, zvlášť, když je trápí zranění…

„Posilnění během zimy je nutností“, toto pozápasové volání trenéra naráží na tradiční problém financí. Vyměnit polovinu kádru, jak by si představoval, bude složité. A kde brát a nekrást kvalitní hráče, kteří by se hrnuli zachraňovat druhou ligu do Blšan? Je také pravdou, že současní hráči jsou mladí a potřebují hlavně čas. Zimní přestávka bude dlouhá a zápasů během ní se odehraje spousta. Na jaře by výkony současného kádru, pokud by zůstal pohromadě, měly jít nahoru. Je ale otázkou, zda to bude stačit na smazání podzimního manka. Bylo by třeba na jaře získat minimálně 20 bodů, což není snadné. Tak výrazný výkonostní skok asi čekat od součaného týmu nemůžeme. Proto bude třeba posílit. Možná přijde nějaký zkušenější fotbalista z Mostu, s nímž máme podepsanou smlouvu o spolupráci. Je pro nás zvlášť špatné, že sám Most má nyní svých starostí až nad hlavou. Nedaří se mu moc v první lize a divizní Béčko je na dně tabulky. Věru, moc dobrých zpráv pro fanoušky Blšan teď není.

Se sobotou a tím posledním ligovým zápasem roku 2006, neskončí sezona. Až do prosince bude hrát naše mužtsvo turnaj Vyšehrad Cup, kde ještě bude nastupovat se současným kádrem. I podle toho se bude rozhodovat, kdo mezi chmelnicemi pro jaro zůstane a kdo půjde pryč.

PROGRAM „A“-MUŽSTVA BLŠAN DO KONCE ROKU 2006

SOBOTA 18.11.06 13.00 BLŠANY ? SK Kladno

SOBOTA 25.11.06 13.00 FC Viktoria Plzeň – BLŠANY

SOBOTA 02.12.06 11.00 Admia Praha – BLŠANY

NEDĚLE 03.12.06 11.00 BLŠANY ? Slavoj Vyšehrad

SOBOTA 09.12.06 13.00 Bohemians 1905 ? BLŠANY

Všechna utkání se hrají v rámci turnaje Vyšehrad Cup, který se uskuteční na hřišti Slavoje Vyšehrad v Praze.

FK Chmel Blšany | 8.11.2006 17:13 | 538x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:30:22