FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jiří Bílek odchází do Liberce !

Poslední den přestupového termínu přinesl tři změny v kádru Blšan. Mužstvo nečekaně opouští Jiří Bílek, ale přichází i dvě posily- brankář Martin Slavík a záložník Radek Šindelář.

22-letá opora naší záložní řady Jiří Bílek odchází do Slovanu Liberec, kde již podepsal 3,5 letou smlouvu. Přestupová částka prozatím není známa, ale je jisté, že tento odchod nás výrazně oslabí, i když z finančního hlediska byl jistě pro klub velmi zajímavý. Bílek totiž patřil poslední dva roky mezi hráče základní sestavy a na podzim odehrál všechna utkání s výjimkou posledního s Plzní, kde stál pro žluté karty. Naposledy nastoupil ještě v generálce na ligu proti Plzni. Věřilo se, že na jaře nahradí Filipa Dorta, který také a už dříve odešel do Liberce.

Jiří Bílek přišel do Blšan v létě 2003 ze Sparty. Má na kontě 66 ligových startů a jeden gól, všechno stihl pouze za Blšany. Dovedl zahrát v obraně i záloze a má dobrou střelu z dálky, jeho zatím jediná trefa proti Příbrami byla asi nejhezčím blšanským gólem podzimu. O zájmu Liberce se hráč dozvěděl teprve včera. V rozporuplné situaci se tak ocitl náš trenér Michal Bílek. Je totiž Jirkovým strýcem a tak měl na jednu stranu radost z nabídky pro něj, ale na druhou stranu si jistě hned uvědomil, jak moc mu bude jeho synovec chybět v jarních bojích o záchranu. I když nás jeho odchod velice bolí, přejme mu v novém působišti co nejvíce úspěchů. Je zřejmé, že jeho herní potenciál převyšuje úroveň Blšan a proto byl jeho odchod patrně jen otázkou času.

Naštěstí dnešní den přinesl i lepší zprávy ohledně posilnění mužstva.

Ještě dnes ráno byl do kádru Blšan přidán univezální záložník Radek Šindelář, který je tak půjčen na půlroční hostování z SC Xaverov. Devětadvacetiletý hráč byl na podzim jednou z opor druholigového týmu, který skončil jako nováček na překvapivě dobré 4.příčce. Měl by nám pomoci do zálohy, kde jsme pociťovali nedostatek hráčů. Navíc se jedná o zkušeného borce, byť bez prvoligových zkušeností, kterých v našem týmu také nemáme mnoho. Mohl by se zapojit už do nedělního zápasu s Ml. Boleslaví, neboť v něm nám bude ve středu pole chybět zmíněný Bílek, dále Brunclík (smlouva s Ml Boleslaví o tom, že proti ní nenastoupí) a možná i zdravotními problémy sužovaný Devátý, což by bylo vážné oslabení zálohy.

Dnes jsme pak získali ještě dalšího hráče. Tentokrát posilu do branky, současnému gólmanovi Bučkovi by na jaře měl krýt záda brankář Slavie Praha, 26-letý Martin Slavík, který dosud chytal v ČFL za B-tým Slavie. Stejně jako další posily, i Slavík přichází pouze na půlroční hostování. Jedná se o vysokého hráče měřícího úctyhodných 194cm. Pravděpodobně to nic nemění na faktu, že jedničkou by měl zůstat Antonín Buček, který chytal v přípravných zápasech.

Nakonec tak končí naše bilance odchodů proti příchodům poměrem 7:11. Pravdou ale je, že ze sedmi posil jich je šest pouze na dočasné hostování do konce sezony. Jediným přestupem, ale o to důležitějším, se stává příchod Tomáše Pešíra ze Slavie, který v Blšanech již předtím několik let působil. O tom, zda bude na jaře mužstvo slabší či silnější, rozhodne až jarní část ligy. Ale na první pohled se zdá, že je tým přece jen mírně oslaben. Další informace se dozvíte z dalších článků…

FK Chmel Blšany | 15.2.2006 19:53 | 685x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:01:37